120 lat gliwickich tramwajów

Jak podaje strona tramwajegliwickie.pl dokładnie dzisiaj mija 120 rocznica tramwajów w Gliwicach. Gliwicki odcinek linii tramwajowej został uruchomiony 26 sierpnia 1894 roku! Jak wiemy, obecne władze miasta zadecydowały o likwidacji połączenia tramwajowego. Warto też zauważyć, że 5 sierpnia tyego roku minęło 1800 dni bez tramwajów.

Strona tramwajegliwickie.pl to prawdziwa kopalnia informacji na temat tego środka transportu w Gliwicach. Dane historyczne uzupełnione są dużą ilością interesujących zdjęć. Polecam!

dj

2 Comments on "120 lat gliwickich tramwajów"

  1. Kiedyś w Gliwicach było wiele fajnych rzeczy i zostały bezpowrotnie uśmiercone. Mnie bardziej niż tramwajów brak dziś pręgieża na rynku. A czasem nawet szafotu. 

  2. Są takie miasta, których władze kiedyś zamieniły tramwaje na autobusy, powołując się na rachunek ekonomiczny, nie biorąc pod uwagę kosztów społecznych. Jednak po latach, tamtych ciemnych ludzi zastąpili nowi swiatli, którzy nie bali się ponieść dużych kosztów, żeby wymienić autobusy na tramwaje. Wszystko po to, żeby ich miasta przestały się "zapadać". Nie było trudno zauważyć, że miasta, w których tramwaj jest istotnym środkiem transportu, rozkwitają. Pora na Gliwice?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*