Adam Neumann (z-ca PM) komentuje wyniki kontroli NIK

Zastępca prezydenta miasta Adam Neumann komentuje wyniki kontroli NIK. Bardzo ostrożnie tym razem. Już nie ma ani słówka o pozytywnej ocenie. No bo jeśli byłaby taka, to dlaczego się z nią nie zgadzać? A jednak nastąpiło poważne "minięcie się z prawdą" i o tym już wkrótce.

Moja subiektywna ocena, także jako reżysera teatralnego. Bardzo to niepewna wypowiedź. I bardzo słusznie…

 

9 Comments on "Adam Neumann (z-ca PM) komentuje wyniki kontroli NIK"

 1. Krnąbrność inspektorów NIK jest oburzająca. Jak można tak uparcie nie przyznawać racji najlepszemu z prezydentów i jego wybitnej kadrze menadzerskiej. Kontrolowane jednostki odwoływały sie od "subiektywnych spostrzeżeń" inspektorów, a ci bezczelnie dalej idą w zaparte i odwołań nie uwzględnili. I jeszcze pozwalają sobie te swoje "spostrzezenia" publikować na stronie NIk-u. Publiczność gotowa jest pomyśleć, że w kontrolowanych jednostkach w Gliwicach są jakieś nieprawidłowości. 

  Na szczęście mamy MSI, a tam potrafią właściwie ocenić wyniki kontroli. 😉

 2. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby Frankiewicz, lub ktoś z jego dworu przyznał się do choćby drobnej pomyłki, nie mówiąc o ewidentnych w tym wypadku przestępstwach. NIK bowiem po długich badaniach, umożliwiających badanemu wytłumaczenie swoich czynów, potwierdził jednak karygodne złamanie obowiązującego w Polsce prawa, do czego doszło pod przychylnym okiem i patronatem prezydenta miasta. Na sądy przyjdzie z pewnością czas, ale kto w pierwszym rzędzie powinien złożyć odpowiednie pozwy, żeby je sąd w Gliwicach nie oddalił? Może jeszcze radni obecnej kadencji powinni to zrobić?

 3. Ciekawe bo w radiu  bodajże CCM tenże sam Pan odtrąbił sukces na miarę lądowania człowieka na Marsie. Gdy to słuchałem musiałem przychamować samochód  bo mnie nie tyle trafial szlag po wypowiedziach Nowego Człowieka ile się podskoczyłem  do podsufitki co było niebezpieczne. Tenże Pan głosem wyważonym zadowolonego z siebie urzędnika tłumaczył  doskonałość systemu Ss…………….i. Mówił on  iż Miasteczko Państewko będące pod czasowym patronatem Najlepszych Menedżerów ma rację że PRUIM..ek musi pracować w ościennych gminach bo inaczej bydzie źle i NIEekonomicznie. Prawo zaś się myli. NIK się myli i ONI to udowodnią. Miasteczko..(gdyby nie  fakt pracy poza Miasteczkiem ) spółeczki PRUiM musiałaby zwolnić pracowników itp bzdurki. Ponadto rzekło się człowieczkowi iż trzeba by dopłacać do działalności spółek i miasteczko i mieszkańcy by tracili. Neumann(nazwisko mojej matki ..o zgrozo) chyba nie ma wiedzy że Miasteczko od lat łoży na utrzymanie tychże spółeczek krocie. Zresztą w czasie gdy Prezesiątka tychże spółeczek biorą NAD krocie. Panie Neumann rób Pan se durnia z tych co liczyć potrafią a Najlepszy jest PINOKIO z otoczenia UM. Ja nie potrafię. Większość spółek ma umorzenia w ważnym, interesie podatnika(to nie jest pomoc finansowa?)  ARL dostaje /wał pomoc. Corocznie Agendy i inne kwerendy.

  Zrobiliście z tego miasta…..

  Tu Pan znajdziesz gotowca Panie VicePrezydenT.

   

  http://www.zycie-w-korycie.strefa.pl

   

   

   

 4. Wypowiedź wprost sugeruje, że to kontrolerzy NIK nie mają racji w swoich ustaleniach i mylą się potwierdzając wykryte nieprawidłowości (nieuzasadnione zastrzeżenia i subiektywna ocena). Przedstawiciel władz samorządowych twierdzi, że kontrolererzy NIKu mimo, iż okazywane są im prawomocne wyroki sądu uparcie trwają przy swoim. Oczywiście nie wskazuje żadnych dokumentów, ani przykładów, lecz posiłkuje się ogólnikami. Do opinii publicznej trafia zatem komunikat, który może zostać odebrany w ten sposób, że to NIK lekceważy obowiązujące prawo i bezpodstawnie formułuje swoje oceny. Aby podważyć znaczenie wyników kontroli posłużono się bardzo zręcznie dobranym zestawem słów dotyczących istoty prowadzonych postępowań kontrolnych, zestawiając je z ogólnikowymi informacjami o tym, że są prawomocne orzeczenia sądowe w tych sprawach. W dalszej części wypowiedzi podkreślono, że do szefa kontrolowanej jednostki należy potem decyzja czy weźmie pod uwagę spostrzeżenia NIK.

  Zadziwiające jest to, że "publiczna dyskusja" (a raczej monolog) na temat kontroli NIK toczy się na takim poziomie, a nikt nie zadaje pytań o ustalenie osób odpowiedzialnych za łamanie prawa, których arbitralne decyzje doprowadziły do nieprawidłowości, o wyciągnięte konsekwencje, itd. Za sprawą czasu opublikowania dokumentu jest on po części wykorzystywany w bieżącej kampanii wyborczej, jako raport niezależnej instytucji przedstawiający ocenę działalności kierownictwa badanych jednostek pod kątem przetrzegania prawa. Ocenę działalności prezydenta dokonuje rada miejska, która wyraża swoją wolę w głosowaniu nad absolutorium, a dokument NIKu jest pewnego rodzaju niezależnym audytem, który jedynie potwierdził wcześniej zdiagnozowane przypadki łamania prawa.

 5. Dla Neumana NIK  to NIKT.  Ciekawe ,czy tę samą argumentacje przedstawi Prezesowi Kwiatkowskiemu. Na razie idą w zaparte. Stara metoda jak się wszystko wali. ….a niebawem wejdzie CBA. 

 6. NIK powinien tego Pana pozwać o zniesławienie conajmniej. Ale problem jest raczej w tym jak mało mieszkańców naszego miasta ma wiedzę o tym co dzieje się w spółkach miejskich i w samym urzędzie,dlatego trudno bedzie  zmienić to towarzystwo obłudników i krętaczy.

 7. Wypadałoby wspomnieć w tekście że cytowana wypowiedź pochodzi z wywiadu dla Telewizji Imperium. Wprawdzie zaznaczone jest to w filmiku, ale Ci ktorzy przejrzeli tylko tekst do tego nie dotrą.  

 8. Dokładnie. Pan Jezierski wymaga od wszystkich przestrzegania prawa, a sam ma w tym temacie poważne trudności. Obyczajowość drogi panie Redaktorze – Kandydacie. Materiały, które wykorzystuje Pan na I-P trzeba opisywać. Mało tego, wypada podlinkować, w tym przypadku stronę TV Imperium. A co z innymi materiałami? Zdjęciami, grafikami? Wszystkie sa Pana autorstwa? Pinokio też? Sprzątanie trzeba zaczynać od własnego podwórka!

  • Szanowny Arkadiuszu, materiał z tv Imperium udostępniłem zgodnie ze standardową licencją youtube, korzystając z kodu udostępnienia. Publikując materiał na tym serwisie, publikujący godzi się na takie warunki. Co więcej, oglądając materiał widzi się wyraźnie, kto jest jego autorem itp. I jest to pierwszy kadr. Dodam jeszcze, że poprzedni redaktor TV Imperium sugerował wprost linkowanie materiałów telewizji na info-posterze, na potwierdzenie czego dysponuję korespondencją. I tyle w temacie

    

Leave a comment

Your email address will not be published.


*