Alarm pogodowy! – Upały atakują!

Ile macie na termometrach? Podejrzewamy, że ponad 30 stopni w cieniu. Taką temperaturę będą wskazywały termometry jeszcze przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia!

Nadeszło lato, zaczęły się wakacje, nie powinniśmy więc narzekać na upały, gdyż tego się od lata oczekuje. Należy jednak pamiętać, by przestrzegać kilku podstawowych zasad, które uchronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przede wszystkim ochrona skóry. Przed wyjściem na słońce, trzeba uchronić skórę, smarując się kremami z filtrem UV, o mocy, zależnej od typu skóry i karnacji. Obecnie na rynku na półkach drogerii i aptek, znajdziemy ogromny wybór preparatów, chroniących skórę przed słońcem.
Nie zapominajmy o nakryciu głowy! Czasem jest to dość niewygodne i chciałoby się by wiatr przeczesywał nam włosy, ale długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniego nakrycia głowy, może doprowadzić do udaru słonecznego, którego konsekwencje bywają niezwykle niebezpieczne.
Następna, równie ważna zasada, to picie wody! W upalne dni, takie, jak dzisiejszy, wraz z potem, nasz organizm traci mnóstwo wody i tym samym znacznie się osłabia. Miejmy zawsze przy sobie buteleczkę wody i jak najczęściej uzupełniajmy jej braki w organizmie.
Jako, że w najbliższych dniach, upały nie ustąpią, radzimy wam, byście zamiast smażyć się na asfaltowej patelni miasta, pojechali gdzieś nad wodę. Do wyboru mamy pobliskie Kąpielisko Leśne, ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem w Czechowicach, a nawet możemy się udać do miejscowości Rzeczyce, nad jezioro Dzierżno.

Życzymy mądrego korzystania z pogody! 🙂

Mary DuLait

1 Comment on "Alarm pogodowy! – Upały atakują!"

  1. gogol przejazdem | 1 lipca 2012 at 8:18 am | Odpowiedz

    „…Ile macie na termometrach ?…”

    Bez komentarza…..
    http://fotozrzut.pl/zdjecia/728f364237.gif

Leave a comment

Your email address will not be published.


*