Antysemita, czy ksenofob? ? redaktora F. poglądy ?po godzinach?

A może ma tylko faszyzujące poglądy? Nie będziemy się nad tym w tym miejscu zastanawiać, bo zainteresował nas zupełnie inny aspekt umieszczenia przez redaktora Łukasza Fedorczyka na swoim profilu na Facebook takiego oto wpisu:

fedorczyk-prawdziwi-polacy

 Jak widać, smagnięty ostrym słowem innego użytkownika, Fedorczyk tłumaczy się dość nieudolnie, ale fakt jest faktem ? osoba uznana przez Urząd Miejski w Gliwicach za najbardziej właściwą do produkcji filmowych serwisów umieszczanych na oficjalnej stronie miasta, prywatnie rozpowszechnia poglądy, których rozpowszechniania zakazuje polskie prawo. Nie tylko moim zdaniem jest to niedopuszczalne i zamierzamy oficjalnie wystąpić do Rady Miejskiej i władz miasta o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Tego typu wypowiedzi każą się bowiem zastanowić nad tym, czy redaktor Fedorczyk jest osobą, której można powierzyć misję informowania mieszkańców.

Warto też nadmienić, że o innej wpadce redaktora naczelnego infogliwice.pl pisaliśmy już niedawno, kiedy to posłużył on się domeną z personaliami Zbigniewa Wygody do przekierowywania internautów na własną stronę (http://info-poster.eu/winkelried-jarzebowski-i-fedorczyk-wallenrod/). Pytania o etyczny aspekt tej sprawy w kontekście wykonywanego przez Fedorczyka zawodu stawialiśmy już wtedy.

Komentarz może być tylko jeden ? w mieście, w którym sam prezydent określa obywateli o innych poglądach mianem oszołomów i upiorów, także niektórzy dziennikarze mogą jak widać lansować teorie o ?prawdziwych? Polakach.

Na koniec pytanie dla Pana Fedorczyka. Czy Aleksander Bardini, Jan Brzechwa, Marian Hemar, Halina Rudnicka, Gustaw Herling-Grudziński, Mieczysław Jastrun, Antoni Słonimski, Władysław Kopaliński i wielu innych byli prawdziwymi Polakami?

Dariusz Jezierski

20 Comments on "Antysemita, czy ksenofob? ? redaktora F. poglądy ?po godzinach?"

 1. Nie do obecnej Rady Miejskiej nalezy sie z tym zwracac (obecna Rada Miejska powinna zostac natychmiast rozwiazana przez premiera, jako sankcjonująca lamanie prawa), ale do organow scigania.

 2. GOGOL PRZEJAZDEM | 12 marca 2013 at 12:25 pm | Odpowiedz

  ??Komentarz może być tylko jeden ? w mieście, w którym sam prezydent określa obywateli o innych poglądach mianem oszołomów i upiorów, także niektórzy dziennikarze mogą jak widać lansować teorie o ?prawdziwych? Polakach. ??
  CHOĆ NIE UWAŻAM SIĘ, ANI ZA ŻYDA ,ANI ZA NIEMCA – MOWĘ MI ODJĘŁO? (POLSKĄ)
  Na razie więc to przemilczę .
  Na razie?
  *****************
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO?
  (TZ)

  • Co w tym dziwnego? Nazywa rzeczy po imieniu zamiast krecic. Ludzie ktorzy blokowali DTS przez kilka lat to po prostu oszolomy i koniec kropka. Moge cie zapewnic ze nie tylko prezydent ale kolo 80-90% obywateli tak ich nazywa.

 3. Żyd to Żyd, Ślązak to Ślązak. Wiadomo o kim mowa. Czy są może jeszcze jacyś prawdziwsi?
  Jaka jest definicja „prawdziwego Polaka”? Kim jest „prawdziwy Polak?
  Jeśli wziąć pod uwagę protoplastów przeciętnego polskomównego rodaka, to jest to mikstura skomponowana z tak wielu nacji, że trudno nawet wydzielić tę, która dominuje. Bo nie da się pominąć i wykluczyć z palety protoplastów ani dawnych celtów, ani słowian, ani germanów, ani rzymian, ani franków, ani też Greków, Ormian, Tatarów i Turków, ani także Żydów itd. itd. Taka sama niemożność dotyczy współczenych Niemców, Turków, Czechów, Ukraińców, i nawet Żydów itd. itd.
  Prawie każda nacja ma jakiś swój udział i we mnie i w tobie Ślązaku, w tobie Żydzie, Ukraińcu, Kaszubie, Mazurze, Krakowiaku i Góralu, Zagłębiaku, Pomorzaninie itd.
  Kryterium tak widzianej „czystości rasowej” raczej nie wchodzi w grę przy określaniu „prawdziwej polskości” i ewentualnie dotyczyć może zaledwie promili promili całej populacji.
  A więc jak tę „prawdzią polskość” się ustala?

 4. Zastanawiam się jakiej, cyt. „prawdziwie polskiej” muzyki brakuje temu żałosnemu smarkowi, czego nie jest mu dane posłuchać w, jak się domyślam, prawdziwie polskich Gliwicach? Nie posądzam go o niezaspokojoną tęsknotę za muzyką Moniuszki i Szymanowskiego. Trudno mi uwierzyć, że marzy o festiwalu nadwiślańskiej muzyki etnicznej, popularnie zwanej ludową. Stawiałbym raczej na „prawdziwie polskie” grupy w rodzaju nieodżałowanej przez „prawdziwych Polaków” Konkwisty 88, ale tylko z powodu wyjątkowego przekazu werbalnego, bo muzyki „czysto polskiej” kapele tego sortu nie grają… Ale może chłopak chce tylko posłuchać Kapeli Czerniakowskiej, albo Mazowsza…
  Szkoda, że nikt nie poprosił o rozwinięcie myśli, jaką muzykę i jakich artystów ten nasz „polski meloman” uważa za prawdziwie polskich? Naprawdę mnie to ciekawi (skoro taki Mozil nie dość, że nie jest dostatecznie polski, to nawet nie jest artystą!), bo przeczuwam, że odpowiedź dostarczyłaby sporej dawki śmiechu. A śmiechu, takiego zdrowego, prawdziwie polskiego, nigdy dosyć.

  • Co oni tam marudzą o braku „prawdziwie polskiej” muzyki w Gliwicach? Przecież zorganizowali w Noc Świętojańskich przegląd zespołów uprawiających radosną twórczość wolną od kosmopolitycznych miazmatów.

  • przecież wiadomo o jaką polską muzykę chodzi, o disco polo oczywiście

 5. marianandrzejczak | 12 marca 2013 at 5:07 pm | Odpowiedz

  Panie Fedorczyk!
  Poruszył Pan bardzo ciekawy wątek w przytoczonych wpisach
  No właśnie dlaczego.?
  Mógłbym Panu odpowiadać ,odpowiadać i odpowiadać godzinami.
  Pan sam ma w tym udział bo stosuje blokady wypowiedzi ( prawdziwych czy nieprawdziwych) Polaków .
  Nieprawda? Zaprzeczy Pan?
  Pamiętacie Redaktorze wątek Łabędzkiego Domu Kultury i naszego chcenia stłamszonego w zalążku?
  Przecież chcieliśmy coś zrobić a co Pan czynił?
  Robiliśmy ogromnie dużo i za darmo. Rozumie Pan? A co Pan uczynił by to za darmo funkcjonowało
  Nic ..kompletnie nic…

  http://www.szansa.labedy.pl/

  Blokował inicjatywę i wpisy. Rozumiem teraz że nie byliśmy w Pana mniemaniu dobrymi Polakami?
  Kompletnie brak Panu dziennikarskiego wyczucia .
  Produkować to se każdy może a gdy ma produkcji odbiorców to i NADprodukować.

  Chcę udowodnić że Pan sam powodował iż takie inicjatywy się gasi w zalążku.
  Z resztą się z Panem zgadzam choć myślę że te braki wynikają z systemu czyli nic nikogo nie obchodzi.
  Obchodzą nas tylko własne dupy .
  Nie uważam by pańskie wypowiedzi były antysemickie czy faszyzujące.
  Widocznie Żydzi to siła i jedność a Polacy sami siebie dobijają bo walczą i mają samych siebie tam gdzie światło nie dochodzi.
  Inni bywają mądrzy

 6. O, może pan Marian wyjaśni, kto jest prawdziwie polskim artystą? Wątek narodowy bardzo mnie interesuje tak w odniesieniu do artystów, jak i muzyki, czy sztuki w ogóle.
  Bo jeśli chodzi o wystawy i spotkania z prawdziwymi Polakami, to jednak Fedorczyk głęboko się myli twierdząc, że takie w Gliwicach się nie odbywają, co ośmiesza go kompletnie, jako osobę prowadzącą portal informacyjny. Ostatnio był chociażby prawdziwy Michalkiewicz, Polak na schwał.

  • marianandrzejczak | 13 marca 2013 at 7:23 pm | Odpowiedz

   Dziwne pytanie którego nie rozumiem.
   Ba, nie potrafię odpowiedzieć.
   Chyba jednak każdy artysta który tu żyje i czuje się Polakiem.
   Niezależnie od faktu czy jest pochodzenia azjatyckiego,żydowskiego,murzyńskiego.
   Artysta to artysta .
   Prawdopodobnie płyną we mnie geny neandertalczyka i w powyżej wymienionych także.

   Prawdziwy Polak artysta to napewno TUSK i jego świta.
   To PEWNIK.

   • Zdziwił mnie pan, a poprzedni post sugerował, że świetnie rozpoznaje prawdziwych Polaków-artystów, faszystów i antysemitów. Tych ostatnich zresztą nigdy nie było i nie ma wśród prawdziwych Polaków, byli i nadal bywają jedynie „judeosceptycy”. Tak wśród przedwojennych narodowców, jak i powojennych brunatnych i czerwonych nacjonalistów. Osobliwa zbieżność.
    Ale nie będziemy chyba tego rozwlekać, skoro podpowiadają nam, że Fedorczykowi po prostu mało disco-polo. Niedługo kolejna Noc Kupały…

  • Jak kto kto dla Fedorczyka prawdziwym artystą jest niejaki Zygmunt Frankiewicz niedługo Fedorczyk opublikuje artykuł w którym bedzie dowodził, że drzwi gnieźnieńskie zostały wyrzeźbione przez Frankiewicza. A Bitwa pod Grunwaldem to także dzieło Frankiewicza tyle, że oligarcha na czas nie zgłosił na wystawę w Krakowie upojony piwem i winem przez tego czecha Matejkę.

 7. Biorąc pod uwagę ile się ludzi i plemion przewinęło przez ziemię polską trudno znaleźć stu procentowej krwi POlaka. Panie redaktorze niech pan skomentuje w następnym artykule sprawę tw. Jana ciekawe dlaczegóż to niejaki Borzym Borzymski nie znalazł akt czyżby ten pan nie był w IPN a może nawet nie jest w stanie napisać sam artykułu musi czekać aż tw. Wojciech mu dostarczy stosowne spreparowane materiały. Ja bym się nie zdziwił gdyby to co napisał Borzym o Krzyżanowskim wyszło spod pióra Grabowskiego tego od Gliwickiej Szkoły Przedsiębiorczości

 8. Szanowny Panie Redaktorze,
  proszę o niedopuszczanie do sytuacji, żeby prowadzone forum zamieniało się w śmietnisko podobne do 24.gliwice.
  Niestety proponuję zastosowanie małej prewencyjnej cenzury, ewentualnie przekierowywanie maili na strony prowadzone przez znane ogółowi osoby.

  • Szanowny Panie, pragnę zapewnić, że w bardzo ograniczonym zakresie wpływamy na treści, które pojawiają się w komentarzach. Niecenzuralne, sprzeczne z prawem treści nie są publikowane. Również treści tzw. ocenne mogące mieć charakter obraźliwy staramy się zatrzymywać. Proszę mi wierzyć, że niestety nie zawsze jest to łatwe – wtedy np. kiedy nawet ostra treść ma raczej charakter zabiegu stylistycznego, czy też ocenia (niewulgarnie!) aspekt publicznej działalności osób publicznych. To niełatwe przypadki i zawsze decyzja poprzedzona jest namysłem. Szczególnie wtedy, gdy treści nie są kierowane ściśle personalnie a do jakiejś większej grupy osób – rozluźniamy zasady. Jestem przekonany, że komentarze na I-P w zdecydowanej większości trzymają poziom. Serdecznie pozdrawiamy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*