Atrakcyjna impreza charytatywna

 

Katarzyna CEREKWICKA – wywodząca się z Koszalina ceniona wokalistka i autorka tekstów, śpiewająca niebanalne piosenki z pogranicza popu, jazzu, soulu i stylu r’n’b, będzie wkrótce gwiazdą atrakcyjnej imprezy dobroczynnej w Gliwicach.

Artystka wraz z towarzyszącym jej zespołem wystąpi na koncercie charytatywnym w niedzielę, 10 grudnia, w sali kina AMOK (scena BAJKA) przy ul. Dolnych Wałów 3. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „NADZIEJA DZIECI” z Zabrza, która materialnie wspiera dzieci i młodzież niepełnosprawną z Gliwic, Zabrza i okolicznych miejscowości.

Radosny uśmiech obdarowanego dziecka, któremu los poskąpił pełnego zdrowia, jest najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy pomagają – przekonują założyciele utworzonej przed 18 laty fundacji. Całkowity dochód z koncertu – zgodnie z jej założeniami – posłuży ufundowaniu podarków dla ok. 700 niepełnosprawnych dzieci z Gliwic i okolicy. W programie imprezy przewidziano także wręczenie odznak fundacji i okolicznościowych statuetek wyróżnionym darczyńcom i wolontariuszom.

Warto odnotować, że Katarzyna Cerekwicka rozpoczęła swoją karierę muzyczną jako siedemnastolatka. W 1997 roku wzięła z powodzeniem udział w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Ciekawa interpretacja piosenki Ewy Bem pt. „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” przyniosła młodej wokalistce zwycięstwo w artystycznej rywalizacji telewizyjnych debiutantów. Kilka lat później została absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Nagrała dotąd 6 autorskich albumów. Zawierają one sporo utworów, których melodie – jak oceniają recenzenci – „meandrują spokojnie pomiędzy pogodą ducha a melancholią, kusząc wysmakowanymi aranżacjami i naturalnym brzmieniem”. Koncert z udziałem utalentowanej piosenkarki (początek imprezy – godz. 18.30) zapowiada się więc jako interesujące wydarzenie artystyczne w mieście.

Zbigniew Lubowski

 

 

Be the first to comment on "Atrakcyjna impreza charytatywna"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*