Bądźcie sponsorami zmiany na lepsze…

Potrzeba tak niewiele… Aktywnego udziału w zaplanowanych na 16 listopada wyborach samorządowych. Podstawowe znaczenie ma frekwencja. Nie, bynajmniej nie tylko po to, aby mogło się udać odsunięcie od władzy obecnego prezydenta. Przede wszystkim po to, aby można powiedzieć, że gliwiczanie wybrali swoją przyszłość.

Przez ostatnie 2,5 roku bardzo wnikliwie poznawałem nasze miasto. Dostatecznie dobrze, aby zdać sobie sprawę, że właśnie znaleźliśmy się na rozdrożu. Każda z sił pretendujących do przejęcia samorządowych sterów ma swoją wizję przyszłości Gliwic i własne postrzeganie ich teraźniejszości. Ja sam dostrzegam wyraźnie niebezpieczne i groźne w ewentualnych skutkach parcie ku rozwiązaniom nie tylko niegwarantującym rozwoju w przyszłości, ale wręcz skutkującym pogorszeniem jakości życia już w tej chwili. Za rozdmuchane do niebotycznych rozmiarów inwestycje będziemy płacić przez dekady. A w zasadzie już płacimy. Karmieni dętym sukcesem, w dodatku za nasze pieniądze, hojnie przeznaczane na promocję układu będącego u władzy, nie dostrzegamy, że od miasta które ponoć osiągnęło sukces, dostajemy mniej niż inne gminy. Dołująca edukacja przy mirażach innowacyjności, umierające centrum przy epatowaniu Europą Centralną, Strefą itp., więdnące życie kulturalne, wszechogarniająca szarość i brak kreatywności – wszystko to projektujące się w postaci nieustannej migracji najzdolniejszych, najpotrzebniejszych temu miastu osób.

Te negatywne procesy trzeba przerwać. Miastu potrzebny jest program wyborczy, który przełamie dyktowane przez lata trendy i przed ekonomiczne wskaźniki, ratingi i kupowane rankingi postawi znowu Mieszkańców. Gliwicom potrzebny jest jak powietrze program, który zamiast infrastruktury podmiotem uczyni gliwiczan. Taki, który potem konsekwentnie będzie realizowany.

dejotfoto

Przez dwie dekady oduczono nas domagania się czegoś innego niż pracowicie kreowana przez prezydencką ekipę rzeczywistość. Skoro jednak jest tak dobrze, dlaczego nie walą do Gliwic drzwiami i oknami? Dlaczego to nasze dzieci masowo wyjeżdżają? Odpowiedzi są bardzo oczywiste. One same jednak nie wystarczą. Gliwicom potrzebna jest wizja. Damy ją w naszym programie wyborczym. I co najważniejsze, będziemy ją realizować.

Gliwice zasługują na zmiany. Aby jednak gliwiczanie mogli świadomie wybrać swoją przyszłość, powinni mieć zapewniony dostęp do informacji o naszym programie, wyborczych obietnicach i terminach ich realizacji. Bez dobrej, rzetelnej i pełnej energii kampanii wyborczej nie dotrzemy do wszystkich z takimi informacjami. 

Szanowni Wyborcy, Drodzy Sympatycy… Wasza pomoc potrzebna jest własnie teraz, nieco ponad miesiąc przed wyborami. Środki na kampanię wyborczą musimy zgromadzić z wyprzedzeniem, pozwalającym na skuteczne dotarcie do mieszkańców Gliwic… Nie mamy spółek, możnych protektorów, nieograniczonych środków finansowych i logistycznych. Wszystko w Waszych rękach! Wszystko w Waszych głowach i sercach…

Jeżeli uważacie, że warto zmienić Gliwice, możecie przyczynić się do tego, wpłacając dowolną kwotę na konto:  76 1060 0076 0000 3380 0010 3679. W tytule wpłaty proszę wpisać "Kampania wyborcza – jesień 2014". Rozliczymy się z każdej złotówki. Ważna uwaga, wpłat należy dokonowywać z kont indywidualnych (nie firm, spółek itp.).

Dariusz Jezierski

2 Comments on "Bądźcie sponsorami zmiany na lepsze…"

  1. Nawet "warszawska bufetowa" zrozumiala, ze po dwoch kadencjach administrowania nalezy jak najszybciej odejsc, zeby nie zrobic ze stolicy gagrygo-rolady;)

    A  u nas nieudaczny staruszek tak sie przykleil do fotela, ze bedziemy musieli go wszyscy pod przewodnictwem Pana odkleic, niestety:)

    Mialem co prawda plan zasilenia Panskiego konta, dopiero po zapoznaniu sie PROGRAMEM, ale budzi Pan w nas coraz wieksza nadzieje i zaufanie, dlatego uczynie to, jeszcze w tym tygodniu.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Hanna-Gronkiewicz-Waltz-po-raz-ostatni-kandyduje-na-prezydenta-Warszawy,wid,16936638,wiadomosc.html

Leave a comment

Your email address will not be published.


*