Bajka na dobranoc – opowiada Kamil Jany, Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego UM

Szanowni Państwo, namawiam do poświęcenia niespełna 7 minut i obejrzenia filmu, w którym Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego UM w Gliwicach opowiada nam bajkę. Myślę, że nie będzie Państwu ciężko się skupić, bo przyznać trzeba, że Pan Kamil opowiada z ogromną swadą. Uważne obejrzenie naszej bajki na dobranoc ułatwi Państwu lekturę jutrzejszego tekstu na temat tego wydziału i jakości sprawowanego przez niego nadzoru.

Kamil Jany

Zapraszam zatem:

 

7 Comments on "Bajka na dobranoc – opowiada Kamil Jany, Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego UM"

 1. Rzeczywiście znakomita bajeczka czekam niecierpliwie na ten pana tekst od rana od 8:00 w pracy będę pilnie śledził stronę. Mam propozycję może by tak tego pana zaproponować do nagrody Nobla z dziedziny literatury podobnie jak reżysera do Oskara niech zgadnę Fedorczyk albo Morawiec dawno nie słyszałem większego podlizywania się szczególnie z tymi spółkami, które tworzy się po podzieleniu już istniejących jak np. PRUIM

 2. parszywy gliwiczanin | 28 stycznia 2013 at 9:00 am | Odpowiedz

  Bajek ,śmiecia i złodziejstwa ci u nas w Polsce dostatek.
  Nie można by tego badziewia z III RP eksportować ?
  Spółki to SSalnie i nic więcej.
  A ten kapitał to wnosi kto?
  Prezesiątka tylko kapitał ssają.
  dalej działali i dalej się rozwijali…
  Panie Jany w polskim języku są czasy..
  Rozwijały działały.
  Rada Nadzorcza?
  Chyba Pan se jaja robi?
  Od tego są te osoby by ssały
  Robol nędzarzem a Panowie milionerami.
  A jak przygotowujecie pole do działania prywatnych firm lokalnych ?
  Strefa działa bo robola ma za nędzną kasę i to jest tajemnica owego sukcesu.

  Przedsiębiorstwa:
  PWiK ,PRUiM są monopolistami i spółkami miejskimi. Ich Prezesom nie znane są raczej najistotniejsze problemy tysięcy firm prywatnych jakim jest pozyskiwanie zleceń gdyż te zlecenia gwarantuje Same
  co najwyżej poszukują podwykonawców zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych.
  Miasto jako właściciel lub większościowy udziałowiec ma obowiązek działania na korzyść tego czym zarządza .
  http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=28075
  Ten w zgodzie z prawem kroczący Matrix niczym pająk tworzy w polskich miastach i strukturach państwa sieć dróg nowego establishmentu zarobkowego. Osobiście jestem zdania iż jest to zagrożeniem dla bezpieczeństwa wewnętrznego Polski . To jednak tylko moja skromna opinia wynikająca z obserwacji .
  Skąd te zarobki? http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=29156
  Pensje prezesów to iloczyn przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw i specjalnego wskaźnika. Średnią pensję ogłasza prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Miasto z kolei ustala wskaźnik wynagrodzeń. Na jakiej podstawie?
  Każda osoba i spółka rozpatrywana jest indywidualnie. Oczywiście, im większa spółka i wyższe obroty, tym wyższy wskaźnik wynagrodzenia – tłumaczy Kamil Jany z Wydziału Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Gliwice.
  – Według uchwały mogliby zarabiać więcej, ale uważamy, że zarabiają przyzwoicie i wystarczająco – dodaje Jany. Warto dodać, że podane pensje nie uwzględniają premii oraz nagród, których procedura przyznawania nie jest prosta. Jeśli chodzi o premie dla prezesów, to rada nadzorcza danej spółki wnioskuje do zgromadzenia wspólników, które raz w roku podejmuje decyzję o przyznaniu premii. Zgromadzenie może jednak odrzucić taki wniosek. Dla przeciętnego zjadacza chleba, zarobki prezesów wydają się być nieosiągalne, jednak nawet w porównaniu z innymi miastami, gliwickie pensje należą do wysokich.
  Ulgi najczęściej udziela się podmiotom zagranicznym takim jak Mecalux ,Plastal ,General Motors. czy Silesia Sp z o.o. Zakłady wyrobów sanitarnych (ROCA)

  Szlag trafia człowieka..

 3. No proszę program na zlecenie urzędu wyprodukował Jarosław Soltysek czyli Itv Gliwice. Ta sama kablowka w ktorej nagle zniknal Jezierski. Soltysek kupiony:) Jezierski znow na margiesie razem z sauromem Chmielarzem i gogolem Lewandowskim hie hiehie Soltysek za garść srebrnikow pozbył sie Jezierskiego
  OD REDAKCJI: Pozwoliłem sobie przez szacunek dla własnego i innych nazwisk, przekazać je w formie właściwej i pisane wielką literą. I jeszcze drobna uwaga – „program” jest już mówiąc najkrócej „stary”, robiony wiele miesięcy przed programem „Drugim głosem”. Redakcja wykorzystała go jako wprowadzenie do tematu.

 4. Boże ależ rewolucyjna czujność

Leave a comment

Your email address will not be published.


*