Bartosz Rybczak ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 2 w Okręgu nr 2

O mnie
Mam 27 lat, od urodzenia mieszkam w Gliwicach. Dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze spędziłem w pięknej i niedocenionej dzielnicy Gliwic – Zatorzu. Przez chwilę żyłem także w obrębie dzielnicy Wojska Polskiego oraz Sikornik. Obecnie mieszkam w Śródmieściu, dzielnicy nie potrzebującej żadnej reklamy, będącej sercem tego miasta. Studiowałem politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Moim mottem są słowa Sokratesa: "wiem, że nic nie wiem", uzupełnione o moje własne – "ale szybko się uczę". Działalność społeczną postrzegam jako służbę, misję do wypełnienia. Swoją aktywność w tej płaszczyźnie rozpocząłem w okolicy 2009 roku, najpierw jako zwykły mieszkaniec, później w ramach Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miast Metropolii Górnośląskiej "Moje Miasto" z siedzibą w Katowicach. Główną sferą moich ówczesnych zainteresowań były kwestie związane z przestrzenią publiczną oraz estetyką miasta (kwestie do dzisiaj bardzo mi bliskie). Obecnie swój czas wolny od pracy zawodowej poświęcam działaniu na rzecz zwiększenia przejrzystości życia publicznego oraz finansów publicznych. Według mnie to szalenie ważne zagadnienia, ponieważ są "kamyczkiem uruchamiającym lawinę" – jawność w prostej linii prowadzi do zwiększenia świadomości politycznej ludzi, ta z kolei do wzrostu poziomu partycypacji. W ten sposób, krok po kroku, kształtuje się społeczeństwo obywatelskie bogate w kapitał społeczny.

Największa wada i obietnice wyborcze
Gdyby ktoś zapytał mnie o moją największą wadę, bez wahania odpowiem – szczerość. Jako kandydat do Rady Miasta obiecuję, że nie będę działał w indywidualnym interesie żadnej konkretnej dzielnicy. Nie obiecam Wam nowego placu zabaw, miejsc parkingowych, siłowni na świeżym powietrzu, załatania jednej konkretnej dziury w jezdni czy chodniku. Od tego są Rady Osiedlowe. Obiecuję za to, że wszelkim działaniom podjętym przeze mnie będzie przyświecało dobro całego miasta. Obiecuję, że będę z uwagą śledził projekty uchwał wprowadzanych pod obrady Rady oraz głosował w interesie Gliwic i jego Mieszkańców. Że kierowany mottem "wiem, że nic nie wiem" będę zadawał pytania autorom konkretnych rozwiązań tak, aby dociec prawdziwych intencji stojących za danym projektem. Po trzecie, że rzetelnie będę informował Wyborców o sprawach aktualnych i ważnych dla miasta, które rozstrzygane będę na forum Rady. Że nigdy nie zostawię bez odpowiedzi wszelkich inicjatyw obywatelskich, z jakimi się do mnie zwrócicie. Ale przede wszystkim, że nie zignoruję żadnego gliwiczanina, który przyjdzie do mnie z pytaniem, pomysłem czy prośbą o pomoc, której będę mógł udzielić w związku z pełnieniem mandatu radnego Rady Miasta.

Według mnie każdy radny powinien zajmować się sprawami całego miasta, działać na rzecz zwiększenia więzi poszczególnych dzielnic i ich zrównoważonego rozwoju. Moim celem jest również przywrócenie kontrolnej funkcji Rady względem władzy wykonawczej, funkcji, która w mijającej kadencji nie była należycie realizowana.

Obcy jest mi tani populizm, dlatego wszystko co mogę obiecać to moje zaangażowanie i wiara w to, że możemy żyć w mieście przyjaznym mieszkańcom.  

Bartosz Rybczak

2 Comments on "Bartosz Rybczak ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 2 w Okręgu nr 2"

  1. Ciekawie sformułowane przedstawienie własnej osoby i poglądów na nasz Gród.Trochę sie pośmiałam "wiem , że nic nie wiem".To i tak dobrze.Co poniektórzy mówią ,że wiedzą wszystko i robią coś tam, coś tam….

     

    • Cieszę się, że jest Pani wesoło. Uważam, że lepsze jest podejście wątpiące, determinujące ciągłe poszukiwanie informacji i rozwiązań, niż wiara we własną nieomylność ,jaką cieszy się obecna ekipa rządząca.
       

Leave a comment

Your email address will not be published.


*