Biegnąc, uczcimy Żołnierzy Wyklętych

Ogólnopolska akcja odbędzie się również w Gliwicach. Info-Poster włącza się aktywnie w jej organizację. 

"Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" oraz obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gliwicach koordynuje Elżbieta Kogowska –  tel. 724710212, Masz pytanie? Zadzwoń!

A oto ostatnie informacje z oficjalnego profilu gliwickiej części wydarzenia:

Szanowni Państwo, pytacie o szczegóły, zgłaszacie chęć uczestniczenia w Biegu, a nas bardzo to cieszy, bo Gliwice z Wilczym Gardłem po raz pierwszy wezmą udział w Biegu, który pokaże, że pamiętamy o historii Polski, która tak długo była zakłamywana. Pokaże, że są wśród nas patrioci. Robimy to dla tych, których już nie ma, ale i dla tych, którzy jeszcze żyją. I wreszcie dla nas samych.

Klarują nam się trasy dwóch biegów: na 1963 m oraz ok. 11 km:

http://www.gpsvisualizer.com/…/20150127115953-96210-map.html 

oraz 

http://www.gpsvisualizer.com/…/20150128104236-96210-map.html

 

Aktualności szukaj tu:

https://www.facebook.com/tropemwilczym.gliwice?fref=ts

 

red.

4 Comments on "Biegnąc, uczcimy Żołnierzy Wyklętych"

  1. To juz jest szczyt hipokryzji. Kogowska startowala z listy Jaroslawa Wieczorka, ktory jako przwodniczacy komisji RM i przewodniczacy PiS w Gliwicach kompletnie zignorowal pomysl nadania DTS nazwy Aleja Zolnierzy Wykletych. Mamy nadzieje, ze IP przepusci ten wpis.

  2. Kto nie skacze, ten pedał, czy tylko niepatryjota? A czy będzie też jakaś ekscytująca "rekonstrukcja historyczna"? Wiecie, jakaś barwna masakra Ukraińców, czy innych Żydów w scenografii płonących chałup i stodół? Z tego święta można wycisnąć sporo fajnych inscenizacji gwałtów i mordów. Dla dobra miasta i mieszkańców.

  3. Tomasz Piasecki | 5 lutego 2015 at 9:05 pm | Odpowiedz

    Psy szczekają, a karawana jedzie dalej 🙂

  4. Tomasz Piasecki | 5 lutego 2015 at 9:11 pm | Odpowiedz

    A tak w ogóle, to E. Kogowska startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości, a nie z prywatnej listy kogokolwiek. Widziałem nie raz, jak na imprezach Żołnierzy Wyklętych pojawiają się ci, którzy na Wyklętych pluli, będąc np. w PZPR. Potem zaliczają partie i organizacje, które "czyszczą" im życiorysy i stają ze łzami w oczach przed tablicą Gen. Nila. Kazda inicjatywa taka, jak ten bieg w Gliwicach jest godna poparcia, a Pani E. Kogowska przeszła weryfikację IPN.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*