Borys Budka prezedentem Gliwic – komentarze

Informacja o możliwości kandydowania posła Borysa Budki na prezydenta Gliwic spowodowała ożywioną dyskusję zarówno na portalu 24gliwice.pl (http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=52450) jak i pod artykułem w Info-Posterze (http://info-poster.eu/to-ma-byc-po-budka/). Dziś w osobnym poście kilka istotnych, zdaniem redakcji, komentarzy pod naszym tekstem.

bb

Komentarz nr 1:

W nawiązaniu do dotychczasowych rozważań i komentarzy, wydaje się, że dla prawidłowego zrozumienia i przeanalizowania omawianej problematyki, należy koniecznie powrócić do poprzednich niewyjaśnionych i nierozliczonych jak dotąd spraw:
1). Ten tekst nie może odwrócić uwagi Czytelników również od spraw związanych z potwierdzonymi przypadkami łamania prawa:
http://info-poster.eu/nadzor-prawny-wojewody-potwierdza-henryk-malysz-zlamal-prawo/
powiązań na styku administracja rządowa, MSP, prywatyzacja, biznes, rady nadzorcze
http://info-poster.eu/zona-wojewody-w-gliwickiej-spolce/
http://info-poster.eu/skarga-do-premiera-rp-na-bezczynnosc-wojewody-slaskiego/
a także przypomnieć teksty:
http://info-poster.eu/jak-dlugo-frankiewicz-i-wieczorek-beda-bezkarni/
porównywalna sytuacja w Wałbrzychu, jakie ustalenia?
http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zarzuty-dla-bylego-prezydenta-walbrzycha,45069.html
a w naszym przypadku http://infogliwice.pl/?p=14821
oraz artykuł dotyczący Pana posła B.Budki
http://info-poster.eu/posel-borys-budka-zapytal-premiera/

2). Rzeczywiste POwiązania gliwickich parlamentarzystów i samorządowców
http://www.krs-online.com.pl/fundacja-na-rzecz-politechniki-slaskiej-krs-12204.html
m.in. Zygmunt Frankiewicz, Jan Kaźmierczak, prezydent Katowic Piotr Uszok, wraz z innymi osobami zasiadają w fundacji na rzecz Politechniki Śląskiej (fundacja składa swoje sprawozdania do MNiSW)
http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=45145
jeśli fundacja prowadzi działalność gospodarczą, trzeba zadać pytanie, dlaczego osoby zasiadające w radzie nadzorczej fundacji nie ujawniły tego faktu w swoich oświadczeniach majątkowych?
trzeba również przypomnieć, że to ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej w Gliwicach Jan Kaźmierczak był wnioskodawcą oraz inicjatorem uchwały RM w sprawie wyznaczenia Zygmunta Frankiewicza do rady nadzorczej KSSE S.A. ze słynną argumentacją, że inni …już tam są…- do dziś nie wyjaśniono tej sprawy, bezpodstawnej uchwały RM! – http://info-poster.eu/rada-miejska-nie-miala-prawa-wyznaczyc-zygmunta-frankiewicza-do-ksse-s-a-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem/
żona obecnego Rektora Politechniki Śląskiej otrzymuje dodatkową fuchę od Frankiewicza w radzie nadzorczej gliwickiej spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, gdzie również akurat zasiada wiceprezydent Piotr Wieczorek
http://bip.gliwice.eu/strona=10439

Dodatkowo bardzo znamienne i dające wiele do myślenia w kontekście ujawnianych przez I-P doniesień na temat działalności Marka Jarzębowskiego czy też A. Nowaka, mogą być wiarygodne i łatwe do zweryfikowania informacje na temat pracowników, jacy są zatrudnieni w biurze kolegi partyjnego Pana posła B. Budki tj. posła Platformy Obywatelskiej prof. Jana Kaźmierczaka:
są to m.in. Maciej Jarzębowski, Aneta Nowak, …
http://sejmometr.pl/poslowie/163

Można sądzić, że lektura tych tekstów powinna mieć szerszy wydźwięk i rezonans.

Komentarz nr 2:

W Gliwicach jest wobec Frankiewicza opozycja bezpartyjnych mieszkańców miasta, skoro kilka razy próbowali odwołać go w referendum. Jest to kilka mniej lub bardziej współpracujących ze sobą grup zagorzałych przeciwników Frankiewicza, próbujących, nieraz też wspólnie, zapobiegać jego najdurniejszym decyzjom. Niektórzy stowarzyszyli się formalnie i czasem dość skutecznie uwalają te durnoty, patrz np. wycinka lip przy Mickiewicza.
Natomiast w radzie miejskiej opozycję wobec Frankiewicza tworzą tylko radni PO. Z pewnością większość obecnych radnych PO ma z nim od dawna na pieńku i ta wzajemna antypatia się nieustannie pogłębia.
Dlatego właśnie jedynym sposobem na odsunięcie od władzy Frankiewicza jest współdziałanie opozycji bezpartyjnej z politykami PO, którzy nie darzą obecnego prezydenta ani zaufaniem ani sympatią ani poważaniem ani nawet szacunkiem.

Komentarz nr 3:

Bardzo mnie cieszy, że już teraz pojawił się niezły kandydat na prezydenta Gliwic, który ma spory potencjał by zjednoczyć wokół siebie środowisko zdolne odsunąć od władzy klikę Frankiewicza, który chcąc przeprowadzić najgorsze dla mieszkańców plany, zadłużające nas na lata, już wcześniej skumał się z lokalnym PiSem. Nawiasem mówiąc to wielka strata dla PiSu, że ma w Gliwicach tak kiepskich reprezentantów. Koalicja Frankiewicza z PiSem dominująca obecnie w mieście musi zostać nie tylko zrównoważona, ale zdeklasowana koalicją PO z „opozycją zza węgła”, z którą musi mieć kompatybilny program naprawczy i wizje dla miasta. Kandydat PO na prezydenta, jeśli poważnie myśli o zwycięstwie i o skutecznym rządzeniu Gliwicami, powinien dogadać się z „opozycją zza węgła”. W przyszłej radzie miejskiej ani PiS ani SLD nie mogą być języczkami u wagi. PO będzie mogło skutecznie rządzić tylko jednocząc siły z „opozycją zza węgła”, która w PO nie widzi diabła i poparła w poprzednich wyborach kandydata tej partii.

Komentarz nr 4:

W polityce jest wiele możliwości, także i taryfa ulgowa. Ale przyjrzyjmy się temu co kandydat powiedział:
Borys Budka: Daleki jestem od krytyki władz miejskich. Wręcz przeciwnie – jestem zdania, że Gliwice to miasto, które w latach 90-tych wzorowo wykorzystało swoją szansę. Uważam natomiast, że dobrze byłoby zwiększyć udział mieszkańców w kreowaniu wizji miasta. Mam tu na myśli m.in. budżet obywatelski oraz zwiększenie roli Rad Osiedlowych. Warto polepszyć dialog z mieszkańcami, czego dobitnym przykładem jest sprawa wycinki tych nieszczęsnych lip z ul. Mickiewicza. Poza tym należy stawiać na rozwój wizerunku Gliwic jako ośrodka biznesowego i akademickiego. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to kluczowe jest dokończenie budowy Drogowej Trasy Średnicowej.
Dla wielu gliwiczan większość tej wypowiedzi brzmi dobrze. W latach 90tych Frankiewicz nie przyjął jeszcze roli autorytarnego satrapy i jest to ukłon w stronę tych polityków i działaczy, których początkowo wykorzystał, by ich w następnej dekadzie zastąpić swoją własną kliką. Dalej kandydat optuje za partycypacją społeczną i za dialogiem władza – mieszkańcy. Tego domaga się opozycja od lat. Gliwice otwarte dla biznesu to nie to samo co budowa blaszaków i hipermarketów, a postawienie na naukę jako miasta wyższych uczelni, to właściwy kierunek rozwoju. Gliwice mogą stać się polskim Bostonem 🙂
Ostatnie zdanie jest wielce kontrowersyjne dla opozycji, bo wiemy, że DTŚ przez środek miasta to fatalna pomyłka, żeby nie powiedzieć najgłupsza z możliwych i że ta droga mogłaby przebiegać inaczej, jako obwodnica, albo ostatecznie jeśli już na tych terenach powodziowych i nieustannie zatapianych, to choćby o innych parametrach, jako miejska ulica, krzyżująca się z pozostałymi w tym samym poziomie, co wyszłoby znacznie taniej w budowie i w eksploatacji.

Komentarz nr 5:

Zaskoczeni?
Mam propozycję dla gasnącej Platformy Obywatelskiej w Gliwicach. Zamiast udawać opozycję lepiej przeprosić się z Grupą Trzymającą Kasę w mieście i w następnych wyborach ponieść na rękach Frankiewicza razem z PiS, SLD i jego Koalicją.
Wspólnie obierzecie sobie nową lepszą nazwę, jakże bardziej adekwatną: „Gliwice Zygmunta Frankiewicza. Amen.”
Problem z głowy, a i coś skapnie, bo wiadomo, że Pan i Władca potrafi być szczodry dla swoich wasali.

5 Comments on "Borys Budka prezedentem Gliwic – komentarze"

 1. Pozytywne opinie dla ochoty Budki jednak nie wystarczą. Kandydat PO na prezydenta Gliwic ma jednak czas, żeby się dokładniej określić w całokształcie zagadnienia. I albo się ostatecznie spodoba albo nie.
  Opozycja musi sama konsekwentnie dążyć do przejęcia władzy w mieście. Musi mieć własnego kandydata na czas, czyli w porę. Musi być zjednoczona, ale wcześniej oczyszczona z rozmaitych osobników, którzy jeśli nawet bywają często pomocni, to przeważnie jednak są fatalnie postrzegani, mają z różnych względów kiepski wizerunek i/lub fatalną reputację.
  Moim kandydatem na prezydenta jest Dariusz Jezierski i jeśli stworzy silny ruch społeczny wokół swojej osoby, to zapewne będę na niego głosował i przyłaczę się do tego ruchu. To wstępna deklaracja 🙂
  Jeśli rywalizację wygra kandydat PO, co jest na razie najpewniejsze, to tak czy owak im silniejsza opozycja tym bardziej będzie chciał z nią współpracować. Ilościowo opozycjoniści mogą być porównywalni z niejedną gliwcką partią. Tych aktywniejszych zebrałoby się i kilkadziesiąt osób, ale w tym przypadku nie w ilości siła, lecz w jakości ludzi.
  W ostanich wyborach opozycjoniści byli podzieleni, a ich przedstawiciele kandydowali z dwóch komitetów i nikt się nie dostał do rady miejskiej. Gdyby poszli pod jednym szyldem, to być może mieli by dziś przynajmniej jednego własnego radnego i nie doszłoby być może do wielu złych rzczy.

 2. Budka, to byl jedyny kandydat do sejmu, ktory nagminnie zalepial swoim duzym plakatem plakaty swoich kontrkandydatow.

 3. Tutaj widac jakie cele ma pan Budka i ekipa PO:
  http://info-poster.eu/wojewoda-wpadl-do-zony/

 4. A ja spróbuję podsumować wszystkie komentarze jakie dotąd ukazały się w gliwickich mediach:
  Spalony jeszcze przed startem.
  PO może dywagować nad następnym zadowolonym z 20-letniej kariery prezydenta Frankiewicza.

  p.s.
  Premier „Obywatelski” Donald Tusk oficjalnie zniechęca warszawiaków do czynnego udziału w referendum w/s odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, najsłynniejszej „Bufetowej”. Także, tego…

 5. Czy Budka to ten, który bronił Jerzego Gołubowicza?
  http://uwaga.tvn.pl/64699,news,,byly_prezydent_zabrza_skazany_na_25_lat_wiezienia_za_zabojstwo,reportaz.html
  Gołubowicz, prócz tego, że był prezydentem Zabrza, pracował także na wydziale organizacji i zarządzania politechniki śląskiej, gdzie dziekanem był obecny rektor Karbownik. Pracował w katedrze,której kierownikiem jest obecny poseł Jan Kaźmierczak, były wiceprezydent Gliwic i przewodniczący rady miejskiej w Gliwicach.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*