Bukowe Podsumowanie Roku (2)

Kontynuujemy naszą opowieść i chwalimy się tym, co się wydarzyło…

Drugie półrocze zaczęliśmy „z grubej rury”, bo od spotkania z dziennikarzami gliwickich mediów… Liczymy na udział gliwiczan w przyszłorocznych imprezach, zatem z mediami mamy zamiar nadal się przyjaźnić…

A rudzianie i mieszkańcy okolic mieli okazję wypróbować posadzkę Amfiteatru. Pierwszą po wielu latach przerwy „potańcówkę” prowadzili Ryszard Morgała i Bartosz Przybyła….

Poczułem się już rudzianinem na tyle, że w programie dla Telewizji Imperium opowiadam o historii tych okolic…

 

13 lipca nasze wygodne ławy zajęły panie, które podczas prezentacji prowadzonej przez Alicję Kruczek zapoznały się z podstawami sztuki makijażu i mogły spróbować rudzkich specjałów…

Wpadł nawet zaprzyjaźniony lis….

A 17 lipca zaczęło się…. Amfiteatr Buk rozpoczął inne życie, jako plan filmowy do filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, reżysera oskarowej „Idy”. Przybyły pierwsze ekipy…

Pomagaliśmy wraz z zaprzyjaźnioną firmą Gonzo Bartosza Gostomskiego

Równolegle ruszyły prace w budynku dawnej restauracji…

Na 22 lipca wszelkie prace ustały… Powód istotny – niezwykły koncert Mirka Czyżykiwicza, który zainaugurował cykl koncertów „poezji śpiewanej”, który na pewno powróci w roku 2018.

A jeśli już mowa o artystach w Buku – wpadł do nas i sam Paweł Pawlikowski….

Pod koniec lipca zjechały do Buku wszystkie ekipy… Plan zdjęciowy tuż, tuż…

Tych Państwa nie musimy chyba przedstawiać….

Na Szafie Pełnej Gwiazd, „napoczętej” już przez Mirka Czyżykiewicza, zostawili swoje podpisy…

Klimat Hollywood szybko się rozwiał…. Czekamy na wiosenną premierę. A tymczasem 30 lipca pędzi ku nam zorganizowana wycieczka rowerowa z Knurowa….

5 sierpnia Wieczór Gruziński… Muzyka z Kaukazu, kawa na sposób gruziński, szaszłyki według oryginalnej receptury i oczywiście przednie wino… Było smacznie!

Pod koniec sierpnia ogłosiliśmy, że w Buku będzie działał teatr! Konkretnie, siedzibę obrał tu Teatr Nowej Sztuki… Ale przed pierwszym spektaklem odbył się jeszcze Wieczór Hinduski… Rewelacyjne hinduskie pierogi zrobiły furorę.

Tymczasem Borys Szyc robi nam reklamę!

 

Wejściówki na inauguracyjny spektakl rozeszły się natychmiast…

… a sama inauguracja wypadła imponująco…

Zapowiedzieliśmy również symboliczne dla nas wydarzenie – po kilkunastu latach w Amfiteatrze Buk znowu ma wystąpić Chór Rogera!

A 15 września świetnie się u nas bawili Przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Knurowie…

Wydarzenie za wydarzeniem… „Parapetówka” w Willi Agaty i wspaniały prezent od redakcji Gazety Miejskiej i portalu 24gliwice.pl

30 września zaśpiewali… Chór Rogera znowu u nas… Amfiteatr Buk wrócił do Rud 🙂

Tempa nie zwalniamy…. Drugi spektakl w naszym Teatrze… "Trzy kobiety" Sylvii Plath… Na scenie świetne, Anna Maksym, Agata Śliwa i Marta Dobrowolska-Rezinkin, a na widowni nasi wspaniali goście z Rud i nie tylko. Gośćmi specjalnymi byli David Mgebrishvili – dyrektor artystyczny Teatru w Poti i Tamri Okhikyan, scenografka i fotografka… Oto kilka jej zdjęć:

Wspaniałości podarowane przez Józefa Kazika Kaźmierczaka… To tylko mały fragment wszystkiego, co otrzymaliśmy….

A jak potrafimy to wykorzystać pokazaliśmy wraz z Bartoszem Przybyłą w nocy z 14 na 15 października! „BUKLAJTENDMIUSIK” – będziemy dla Was grać i świecić każdej jesieni… Coraz efektowniej! A przy ognisku komentować 😉

W listopadowym numerze Gazety Wyborczej stanęło czarno na białym, że nas dostrzegają! Póki co z daleka tylko, ale liczymy także na łaskawe wspomnienia naszych samorządowców…

2 grudnia zapukała do nas zima…

… ale to nie znaczy, że kończy się nasza aktywność….

… 12 grudnia w Willi Agaty podsumowaliśmy zorganizowane wspólnie z biblioteką warsztaty literacko – plastyczne, zakończone ogłoszonym przez nas konkursem plastycznym dla dzieci z 3 klasy rudzkiej „podstawówki”. Jako reżyser udzieliłem kilku fachowych rad młodym aktorom. To na pewno nie był ostatni raz, a o warsztatach jeszcze napiszemy….

Potem były Święta, a jutro powitamy Nowy Rok… Wejdziecie weń z nami? Zatem Do siego, Przyjaciele!

I do zobaczenia na kolejnych imprezach w Amfiteatrze Buk. Bądźcie uważni, bo już w styczniu niepowtarzalna okazja zobaczenia u nas jednego z najlepszych gruzińskich teatrów. Przyjadą specjalnie dla Was!

dj

Be the first to comment on "Bukowe Podsumowanie Roku (2)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*