Cenna inicjatywa na Trynku

Łukasz Chmielewski Przewodniczący Rady Osiedla Trynek poinformował o inicjatywie Rady, mającej na celu poprawienie stanu wiedzy mieszkańców na temat pierwszej pomocy. To cenna inicjatywa, bowiem zbyt często zdarza się, że z braku elementarnej wiedzy nie da się pomóc chcociażby ofierze wypadku, dla której czas przed przyjazdem karetki pogotowia to prawdziwa walka o życie – być, albo nie być. Czytając o szkoleniu na Trynku nie da się jednak nie dostrzec, że taka jednorazowa akcja to za mało. Wydaje się zasadne zwiększenie częstotliwości takich szkoleń i objęcie nimi jak największej ilości osób w różnych dzielnicach. A na razie – brawo Trynek!

A oto informacja Łukasza Chmielewskiego:

19 stycznia 2014 r. Rada Osiedla Trynek zorganizowała w świetlicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 „Kurs Pierwszej Pomocy” dla mieszkańców osiedla. W kursie wzięli udział nie tylko mieszkańcy Trynku, ale także Szobiszowic i Zatorza.

Kurs prowadził instruktor z Polskiego Czerwonego Krzyża – Waldemar Pigulak. Mieszkańcy poznali skuteczne techniki działania oraz zapoznali się z podstawami pierwszej pomocy, które są niezwykle przydatne w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Celem naszego przedsięwzięcia było przede wszystkim uczulenie ludzi, by reagowali gdy widzą osobę w potrzebie, a także wiedzieli jak jej niezbędnej pomocy udzielić. Uczestnicy byli zadowoleni z prostego, ale i szczegółowego przekazu, dzięki któremu pomoc w nagłych przypadkach przychodzić będzie im łatwiej.

red.

Be the first to comment on "Cenna inicjatywa na Trynku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*