„Co robić z Tygrysem?!” – mój spektakl w Mińsku

Oto tłumaczenie informacji, zapowiadającej premierę spektaklu na podstawie dwóch sztuk Sławomira Mrożka w mojej reżyserii:

Białoruski niezależny „Teatr Cz”, który wsławił się spektaklem „Dziady” według Adama Mickiewicza, 28 września otwiera sezon premierą spektaklu na motywach sztuk Sławomira Mrożka.

Mówi się, że polski dramaturg Sławomir Mrożek jest zawsze adekwatny i w porę. Wyrafinowany humor, a czasem ostra satyra jego sztuk oraz wnikliwe spojrzenie na problemy człowieka i społeczeństwa zawsze zachęcają do scenicznych interpretacji. Ta nieustanna aktualność podpowiada nam, że wszystko się zmienia, oprócz nas samych.

28 wrześnie Białoruski niezależny „Teatr Cz” zaprasza was na premierę! Tym razem zajęliśmy się polską klasyką, w której dostrzegliśmy rzeczy szczególnie nam, Białorusinom, zrozumiałe i którą powierzyliśmy polskiemu reżyserowi. Wierzymy, że nasz śmiały eksperyment artystyczny polegający na połączeniu na pierwszy rzut oka niezwiązanych ze sobą sztuk Sławomira Mrożka „Letni dzień” i „Męczeństwo Piotra O'Heya” nie pozostawi was obojętnymi, a satyryczna tragikomedia „Co robić z Tygrysem?!” w reżyserii Dariusza Jezierskiego i w artystycznej oprawie Michaiła Laszickiego stanie się zajmującą wyprawą na ocean absurdu.

Wyobraźcie sobie, że w pewien przepiękny, być może letni dzień, doznajecie rozdwojenia jaźni i w żaden sposób nie możecie stwierdzić czy jesteście Udem, czy Nieudem i skąd właściwie wzięła się przy was Dama. W dodatku w łazience waszego zwyczajnego białoruskiego mieszkania siedzi Tygrys! Zapewne świat oszalał, albo po prostu przegrzało was słońce! I co teraz zrobić i jak żyć: przyłączyć się do absurdu, pogodzić się z nim, czy mu się sprzeciwić?

Kiedy zastanawiacie się nad odpowiedzią, do waszych drzwi zapukali… nasi aktorzy! Do pełnych humoru poszukiwań odpowiedzi zapraszają was prawdziwe teatralne gwiazdy: Svetlana Anikej, Roman Padalaka, Gennadij Gotovchic, Elena Mozgova, Sergej Tolstikov, Aleksandr Ovchinnikov, Irina Peshkova.

Warto podkreślić, że obie sztuki po raz pierwszy zabrzmią w języku białoruskim, dzięki przekładowi Serga Minskevicha.

Zapraszamy na premierę!
28 września 2015 roku
Pałac Kultury Weteranów
godzina 19.00

 

A2-tigr3 

Be the first to comment on "„Co robić z Tygrysem?!” – mój spektakl w Mińsku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*