Co tak naprawdę stwierdził Prezes Trybunału Konstytucyjnego?

Wierzę w misję Trybunału Konstytucyjnego. Nie mam żadnego powodu nie wierzyć jego prezesowi, więc… wierzę mu. Z uwagą zatem wsłuchiwałem się i wczytywałem w jego słowa…

I oto Prezes TK prof. Andrzej Rzepliński stwierdził, że trzech sędziów powołanych podczas poprzedniej kadencji zostało wybranych zgodnie z prawem oraz zasadami demokratycznymi. Dodał również: nie wybierałbym w Sejmie VII kadencji sędziów, których mandat rozpocznie się w czasie działania VIII kadencji. Tak zostali wybrani pozostali dwaj sędziowie. (http://www.tvn24.pl)

Przełóżmy to na polszczyznę jasną i czytelną. Słowa Prezesa TK znaczą ni mniej ni więcej jak tylko to, że dwaj pozostali sędziowie NIE ZOSTALI WYBRANI ZGODNIE Z PRAWEM ORAZ ZASADAMI DEMOKRATYCZNYMI.

Uważam, jak wiele osób, z którymi rozmawiam, że manipulacje wokół Trybunału Konstytucyjnego, to bardzo zła praktyka. Ale wiem na pewno, że nie mają moralnego prawa podnosić wrzawy ci, którzy te praktyki rozpoczęli. Cóż, nie można wejść na górę, zepchnąć pierwszy głaz, a potem na dole płakać, że lawina zniszczyła obejście. 

Każdy przy zdrowych zmysłach wie, że to co zrobiła "nowa" władza w tym przypadku zostało sprowokowane przez "starą". Zaczynam myśleć, że powołanie dwóch sędziów w nienormalnym trybie, to zwyczajna polityczna prowokacja poprzedniej ekipy. Tylko ktoś naiwny mógłby sądzić, że nowa władza, planująca daleko posunięte zmiany, odważy się na przyjęcie cokolwiek narzuconego składu Trybunału Konstytucyjnego.

Cóż, pora się wreszcie oswoić z tym, że skandaliczny sposób prowadzenia polityki, naruszanie prawa i różnego rodzaju afery doprowadziły Polaków do stanu, w którym dramatycznie brak im autorytetów. Nie ufamy prokuratorom, sądom, władzy… Będzie jeszcze gorzej, gdyż dla doraźnych celów politycznych, nowa opozycja będzie konsekwentnie na wzroście nieufności społeczeństwa budować przyszłe wyborcze szanse. 

Strach pomyśleć, do czego jeszcze może nas doprowadzić taka wojna między najważniejszymi wciąż jeszcze graczami naszej politycznej sceny. 

Dariusz Jezierski

1 Comment on "Co tak naprawdę stwierdził Prezes Trybunału Konstytucyjnego?"

  1. Tak przy okazji, w nawiazaniu do gliwickich mediow usluznych Farnkiewiczowi:
    http://blog-n-roll.pl/pl/czy-kara%C4%87-media-za-publiczne-k%C5%82amstwa#.VlBjeOIsB8F

Leave a comment

Your email address will not be published.


*