„Cymes” – koncert muzyki żydowskiej

Miłośnicy żydowskich brzmień znają z całą pewnością zespół NEGEV i jego liderkę Agnieszkę Bielanik-Witomską. Nie będzie ich trzeba zatem specjalnie namawiać do przyjścia na kolejny koncert grupy, który odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18 w Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO przy ul. Pszczyńskiej 85. Namawiamy zatem także tych, dla których być może będzie to pierwszy kontakt z zespołem NEGEV – nie pożałujecie!

Zespół NEGEV powstał w 2008 roku z inspiracji klimatem i urokiem muzyki żydowskiej. NEGEV łączy wyjątkową muzykalność, pasję i sceniczne doświadczenie. Zespół nawiązuje doskonały kontakt z publicznością – prowadząc z nią swoisty dialog porywa do wspólnego śpiewu, a nawet tańca.
Koncerty Zespołu niosą sporą dawkę pozytywnej energii i każdorazowo spotykają się z dużym aplauzem publiczności, a także uznaniem krytyki.
Bogaty repertuar koncertu łączy tradycyjne pieśni żydowskie, instrumentalne melodie klezmerskie, pieśni z musicalu "Skrzypek na dachu" oraz piosenki nawiązujące do kultury żydowskiej, jak "Bubliczki", "Ucisz serce", "Cymes"
.

Piosenka żydowska-Internet

Zapraszamy!

red.


 

1 Comment on "„Cymes” – koncert muzyki żydowskiej"

 1. marianandrzejczak | 7 maja 2016 at 7:48 pm | Odpowiedz

  https://www.youtube.com/watch?v=GnxltrnUYF8

  Uwielbiam ich pieśmi

  https://www.youtube.com/watch?v=HQlRrrReua0

   

  Przy naszym antysemityźmie to nie jest poprawne

Leave a comment

Your email address will not be published.


*