Człowiek, roślina… parekia – KONKURS!!!

Już wkrótce w Czytelni Sztuki rozpocznie się ekspozycja, której nie można przegapić – ?Parekia, czyli kilka anegdot o relacji człowieka z rośliną”. Jej wernisaż odbędzie się 20 kwietnia (piątek) o godzinie 18.

Parekia – Andrzej Kramarz – z cyklu Bramy

Na wystawie prezentowane będą prace Małgorzaty Łojko, Rafała Milacha, Silvii Sencekovej, Kamy Sokolnickiej, Agnieszki Kalinowskiej, Magi Sokalskiej i Andrzeja Kramarza. Twórcy ci pochodzą z różnych zakątków Polski. Często sięgają po techniki nowoczesne, nie stroniąc jednak od tego, co tradycyjne. W niektórych pracach wykorzystują materiały naturalne, tworząc z nich kompozycje abstrakcyjne. Mimo że pozornie nic ich nie łączy, w rzeczywistości wszystkich cechuje podobna wrażliwość na otoczenie, w którym żyjemy i naszą relację z tym otoczeniem.
Wystawa, odbywająca się w Czytelni Sztuki, jest okazją, żeby poznać ich przemyślenia, opinie i wspomnienia, które z pewnością wielu z nas zainspirują do zainteresowania się kwestią relacji człowieka z naturą i zastanowienia się, jak dużą rolę pełni ona w naszym życiu. Artyści poruszają również problem tolerancji, która nie zawsze dotyczy wyłącznie drugiego człowieka i która, jak się okazuje, nie jest naszą mocną stroną. Rośliny są jednak bardziej wyrozumiałe, niż mogłoby się wydawać i szybko dostosowują się do nowych warunków, które im narzucamy.
26 kwietnia wszyscy zainteresowani mają szansę zobaczyć film ?Somewhere to disappear?. Alec Soth, słynny fotograf, zainteresował się ludźmi, uciekającymi od cywilizacji. To właśnie im poświęcił swój projekt ?Broken Manual?, o którym opowiada film.
Szczegółowe informacje na temat wystawy dostępne są na stronie www.czytelniasztuki.pl. Ekspozycję można oglądać do 31 maja.

Mamy dla Was konkurs. Kto wyjaśni termin „parekia”? Proszę pisać na redakcja@info-poster.eu – czekają cenne nagrody książkowe!

Be the first to comment on "Człowiek, roślina… parekia – KONKURS!!!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*