Czy dziś poznamy dzierżawcę Hali Gliwice?

Jeśli wierzyć ogłoszeniu o przetargu, do wczoraj (29 maja) do godz. 12 można było składać oferty w pisemnym przetargu nieograniczonym na wysokość czynszu dzierżawnego hali widowiskowo-sportowej zlokalizowanej pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską w Gliwicach wraz z infrastrukturą techniczną i towarzyszącą oraz wjazdami i ciągami komunikacyjnymi, której budowa realizowana jest na nieruchomości położonej przy ul. Kujawskiej i Akademickiej w Gliwicach, obejmującej działki o nr ewidencyjnych 281, 640, 663, 638, 635, 238, 240, obręb Politechnika, w celu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem przedmiotu dzierżawy zgodnie z przeznaczeniem określonym w dokumentacji projektowej autorstwa konsorcjum firm PERBO Projekt Sp. z o.o. z Krakowa i Modern Construction System z Poznania na okres 20 lat.

Otwarcie kopert z ofertami powinno nastąpić 30 maja 2014 r. (dziś właśnie) o godz. 10.00, w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, sala nr 432 (IV piętro).

W trakcie trwania przetargu słyszeliśmy zapewnienia o dużym zainteresowaniu. Czy się potwierdzą?

Na koniec informacja dla czytelników Info-Postera. Niezależnie od tego, czy do otwarcia kopert rzeczywiście dojdzie, dziś o godzinie 10.00 opublikujemy informacje, wskazujące na to, że wspomniany wyżej przetarg został ogłoszony pochopnie i bez przemyślanej koncepcji przyszłego funkcjonowania obiektu. Zapytanie w tych sprawach zostanie przesłane do Prezydenta Miasta Gliwice i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Dariusz Jezierski

2 Comments on "Czy dziś poznamy dzierżawcę Hali Gliwice?"

  1. Musiałbym być kompletnym idiotą by wynająć PODIUM nawet w przypadku posiadania takich kwot. Społeczeństwo jest biedne.  Strefa Sukceu Ekonomicznego stworzyła miejsca pracy ale kompletnie pominęła potrzebę uzyskiwania odpowiednich  dochodów. Takich dochodów by pracownik mógł odłożyć wolne środki a nie końce. Te odłożyć mogą   SSacze będący częścią tej Strefy.   Może by tak któryś z magistrackich  wynajął  PODIUM albo szef pewnej spółki namaszczony mecenasem sztuki.  Może porozmawiać  z Kulczykiem czy szefem BCC Panem G ? Wszak to interes nad INTERESY . Potencjalni  najemcy nie powinni się pomieścić w Urzędzie Miejskim a co dopiero na piętrze. To ogromne zainteresowanie widać  w Łabędziu w którym się nie zamykają drzwi a Miasto ma problem z wynajmem. DLACZEGO?

    To nie Los Angeles czy Paryż. To Gliwice gdzie dla  przeciętnego mieszkańca  sztuką jest przetrwanie ekonomiczne a nie bytność w PODIUM. Mogę się mylić a czas pokaże.Co innego Ssacze ale tych nie jest aż tak wielu w Gliwicach by zapełnić wszystkie wolne miejsca. No chyba ze Miasto zrobi publiczny konkurs na członków Rad Nadzorczych powołanej spółki w ilości 15100 członków i każdemu płacić .

     Podium będzie pełne…

  2. Teraz trzeba ogłosić kolejny przetarg ale za niższą cenę dzierzawy, który też nie wyłoni nikogo, aż w końcu Frankiewicz da halę temu, kto zaoferuje najmniej. Bo komuś trzeba zrobić dobrze.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*