Czy kandydat do Rady Miasta Adam Neumann również może kłamać?

W bardzo rzetelnym artykule zamieszczonym w Nowinach Gliwickich na temat druzgocącej oceny NIK wystawionej spółkom PRUiM SA i PRUiM-MOSTY Sp. z o.o. (http://www.nowiny.gliwice.pl/wydarzenia,5034,0), wypowiadał się również zastępca prezydenta Adam Neumann.

Po precyzyjnym, pozbawionym emocji wyliczeniu przez redaktora Pikula najważniejszych stwierdzonych przez NIK przypadków łamania prawa, które w 100% potwierdziły moje stawiane od co najmniej dwóch lat diagnozy, Adam Neumann powiedział:

Nie jest prawdą, iż Piotr Wieczorek, zastępca prezydenta miasta dopuścił się złamania prawa. Dowodzi tego między innymi postanowienie z 30 października 2013 r. Sądu Rejonowego w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy KRS czy opinii nadzoru prawnego wojewody. 

Oświadczam niniejszym, że kandydujący do Rady Miasta z list Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, pełniący obowiązki zastępcy prezydenta miasta Adam Neumann kłamie publicznie. Piotr Wieczorek, zastępca prezydenta miasta, dopuścił się złamania prawa. Postanowienie Sądu Rejonowego w Gliwicach z 30 października 2013 roku, w żadnym razie nie dowodzi, że Piotr Wieczorek nie złamał prawa.

Przedmiotowa wypowiedź kandydata do Rady Miasta w tegorocznych wyborach jest oczywistym kłamstwem. Ostatnio Sąd uznał, że kłamstwa umieszczone na oficjalnej stronie miasta, ewidentnie w celu zafałszowania rzeczywistości i poprawienia wizerunku obecnych władz, publikowane potem w innych mediach, nie mają wpływu na kampanię wyborczą i nie naruszają dóbr osobistych innych kandydatów, nawet tego, który wymieniany jest w kontekście sprawy z nazwiska.

Czy kłamstwa wygłaszane publicznie przez jednego z kandydatów do Rady Miasta również nie mają znaczenia w kampanii wyborczej?

Aby uprzedzić zainteresowanych, przypominam, że zgodnie z ostatnią linią orzecznictwa Sądu Okręgowego w Gliwicach (sygnatura akt I Ns 121/14) Info-Poster.eu nie jest materiałem wyborczym w rozumieniu Kodeksu wyborczego.

Dariusz Jezierski

1 Comment on "Czy kandydat do Rady Miasta Adam Neumann również może kłamać?"

  1. A to list kandydata do Rady Miasta Zbigniewa Wygody, obecnego przewodniczącego Rady:

    http://0defc.skroc.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*