Czytamy pod chmurką ? po raz kolejny w Gliwicach

Już dziś, 19.07.2012r. w Parku Chopina w Gliwicach, między 15:00 a 17:00, wszyscy gliwiczanie będą mogli zademonstrować swoje zamiłowanie do czytania.
Przypominamy, że ?Czytamy pod chmurką?, to hasło drugiej edycji akcji ?5 minut dla książki?, współtworzonej przez serwisy internetowe: Granice.pl, DuzeKa.pl, PrzyKominku.pl, z pomocą bibliotekarzy, księgarzy, animatorów kultury, przedstawicieli środowisk lokalnych.
Akcja przede wszystkim ma promować czytelnictwo, szerzyć świadomość czytelniczą oraz integrować miłośników czytania, by wspólnie dyskutować o literaturze i o tym, co wnosi w nasze życie.

Chociaż pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, miejmy nadzieję, że zapowiedź organizatora sprawdzi się w 100%.
? Piknikowo ? bo na kocach i trawie ? zachęcimy do wspólnego czytania literatury podróżniczej i nie tylko. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajek czytanych przez Baśniowe Babcie. Kto nie poznał przygód Tomka Wilmowskiego, niech nie zwleka z decyzją, czy przyjść. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Wakacje to najlepszy czas na lekturę! Wystarczy trochę słońca i koc, postaramy się udowodnić to w czwartek ? zapowiada organizator akcji, Akademicki Teatr Remont przy Politechnice Śląskiej.

Ciągle powtarzamy, jak ważne jest czytanie, jak dobrze wpływa na rozwój naszej wyobraźni i jak znakomicie potrafi uprzyjemnić czas. Czytamy o tym na każdym kroku, słyszymy to w mediach, z ust, zwykle starszych, ludzi. Czasem te głosy w naszej głowie odbijające się echem ?czytaj, czytaj, czytaj?, potrafią nas od czytania wręcz odstraszyć. Dlatego my, tym razem, nie namawiamy. Dajemy wam tylko możliwość uczestniczenia w ciekawym wydarzeniu. Może ktoś zarazi się miłością do czytania. Uwierzcie… to niezwykle zaraźliwe i uzależniające 😉

Mary DuLait

 

1 Comment on "Czytamy pod chmurką ? po raz kolejny w Gliwicach"

  1. gogol przejazdem | 19 lipca 2012 at 4:19 pm | Odpowiedz

    „… Może ktoś zarazi się miłością do czytania. Uwierzcie? to niezwykle zaraźliwe i uzależniające…”

    Z tymi zarazkami i miłością to trzeba uważać, bo tu lekarstwa nie ma , a lekarze bezradni…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*