Dariusz Jezierski – Oświadczenie

Oświadczenie

            Opierając się na całej wiedzy, zdobytej podczas sprawdzania rzeczywistego statusu strony KlassikAuto.pl będącej własnością dyrektora MZUK Krystiana Tomali, pełniącego czasowo funkcję prezydenta miasta, zdobyłem przekonanie, że jest to niedopuszczalna w myśl ustawy działalność, mająca wszelkie znamiona zabronionej działalności gospodarczej. W bezpośrednim związku z nią pozostają również kadrowe decyzje Krystiana Tomali i dziwnym trafem ich główni bohaterowie również, choć w różnym stopniu, związani są z funkcjonowaniem KlassikAuto.pl. Szczegółowe rozwinięcie stawianych przeze mnie zarzutów znajduje się w treści dokumentu, który Państwo otrzymaliście.

            Zawarte w dokumencie zarzuty zawarłem również w serii artykułów publikowanych przeze mnie w portalu Info-Poster.eu. Zostały one powtórzone przez niektóre gliwickie media, które podjęły próbę uzyskania komentarza na ten temat. Po wyjątkowo długim, gdybyśmy mieli do czynienia z bezpodstawnym oskarżeniem, czasie ukazały się dwa takie oświadczenia, oba równie banalne i niewyjaśniające kwestii zasadniczych, przy czym Pan Tomala w swoim dopuścił się bezpodstawnego zarzucenia mi braku rzetelności dziennikarskiej, a rzecznik prasowy Marek Jarzębowski najwyraźniej nie był w posiadaniu nawet części wiedzy, którą należałoby powziąć, zanim wyda się oświadczenie w imieniu innej osoby. Całkowite lekceważenie, by nie powiedzieć arogancja, doszło jednak szczytu, kiedy zapytany o tę kwestię prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz oświadczył w wywiadzie dla telewizji itv, że mamy do czynienia z hobbystyczną stroną jego zastępcy i że trzeba mocno się starać, aby znaleźć jakąś niszę, którą można zahaczyć.

            Przy tej okazji jeszcze raz zatem przypomnę z jaką to niszą mamy do czynienia i być może ta wiedza przyda się prezydentowi miasta do tego, by mógł postąpić tak, jak nakazuje mu w tym przypadku prawo:

 • reklamy na tej niszowej stronie kosztują od kilkuset do 3000 zł za miesiąc
 • obecnie znajdujące się na niej reklamy powinny dać roczny przychód w wysokości około 70 tys. zł
 • na niszowej stronie reklamują się głównie przedstawiciele wielkiego biznesu
 • Krystian Tomala jest właścicielem strony i wykonuje na jej rzecz konkretną pracę, pisząc regularnie artykuły, a zatem działając w sposób rzeczywisty dla pozyskania środków z reklam
 • mamy do czynienia z sytuacją, w której wysoki urzędnik samorządowy jest twarzą przedsięwzięcia biznesowego, co byłoby niedopuszczalne nawet gdyby nie był właścicielem strony.

            Podam Państwu teraz jeszcze jeden fakt, który świadczyć może już tylko o wyjątkowym wręcz poczuciu bezkarności. Krystian Tomala zatwierdził dofinansowanie dla Rajdu Starych Samochodów w niemałej kwocie grubo ponad 20 tys. zł. Niedopuszczalne jest aby w takim wypadku, bez względu na jakiekolwiek okoliczności, na plakatach imprezy reklamowała się jego prywatna, biznesowa strona. Taka rzecz miała tymczasem miejsce.

            Szanowni Państwo, jesteśmy przedstawicielami zawodu, który ma do spełnienia kilka misji. Wierzyłem w to i wierzyć nie przestanę. Jedną z nich jest funkcja kontrolna względem władzy. Mamy zatem w tym przypadku do czynienia z sytuacją, w której dziennikarz ujawnia fakty zdecydowanie wymagające nie tylko  wyjaśnienia ale wręcz interwencji. Spotyka się to jedynie z milczeniem, pogardliwą reakcją człowieka, którego sprawa dotyczy oraz lekceważeniem i ironią człowieka, który w tej sytuacji powinien być osobą najbardziej zainteresowaną rozwiązaniem sytuacji ? prezydenta miasta. Skoro już o Prezydencie mowa, długo starałem się umówić z nim na wywiad, między innymi w tej sprawie. Udało się, ale po moich pierwszych publikacjach, wywiad został odwołany. Próby ustalenia innego terminu kierowane do Marka Jarzębowskiego, dwukrotnie spotkały się z brakiem jakiejkolwiek reakcji. Jakich pytań boi się prezydent miasta? Na jakie nie chce odpowiadać?

            Doszedłem zatem do punktu, w którym wyczerpałem wszelkie możliwości działania, poza jedną, do której nawiasem mówiąc w złośliwych wypowiedziach skłaniali mnie ci, którzy najwyraźniej nie mieli pojęcia o czym mówią. Skorzystałem z niej. Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym poinformowałem o sprawie katowicką delegaturę CBA, wnosząc o pilne, podyktowane interesem społecznym, jej wyjaśnienie. Udokumentowałem ją również, zgodnie z całą posiadaną wiedzą.

                Za Państwa pośrednictwem chcę oświadczyć jeszcze jedną rzecz. Będę z całą determinacją bronił swojego dobrego imienia w tej sytuacji i nie będę tolerował żadnych obraźliwych dla mnie, zarówno podpisanych jak i anonimowych treści. Natomiast każdą merytoryczną dyskusję podejmę natychmiast. Mieszkam w Gliwicach od urodzenia i chcę mieszkać do śmierci. W Polskim społeczeństwie istnieje głęboko osadzona tradycja, aby nie kalać własnego gniazda. Wszystkim, którzy teraz zechcą ją przypominać raz jeszcze powtórzę, że od czerwca próbowałem wyjaśnić sprawę w Gliwicach. Skorzystam także z sytuacji i powiem, że istnieje jeszcze konieczność, o której zapominamy ? skalane gniazdo należy wyczyścić. Tak właśnie rozumiem obywatelski obowiązek i dlatego, nie posługując się anonimem, otwarcie, bez chowania się za prawnie oferowane mi instrumenty, wystąpiłem przeciwko Krystianowi Tomali. Sprawę wyjaśnią teraz instytucje Państwa i jakiekolwiek będą ich ustalenia, z całą pewnością leżą one w naszym wspólnym interesie.

Dariusz Jezierski

12 Comments on "Dariusz Jezierski – Oświadczenie"

 1. ??Podam Państwu teraz jeszcze jeden fakt, który świadczyć może już tylko o wyjątkowym wręcz poczuciu bezkarnoścI??

  Od dobrych kilku lat niejako hobbystycznie ?siedzę ? na giełdzie GPW.
  To co się tam dzieje to horror.
  CHCIWOŚĆ, a potem STRACH. Ja wysiadam z tego pociągu?
  Przy nich Amber Gold, to jak pijawka przy piranii.

  Powiedziałem sobie:
  „Nic nie mam ,nic nie chcę
  Dlatego wszystko mogę, nic nie muszę”

 2. Powodzenia chociaż mogę się założyć biorąc pod uwagę kto kieruje CBA że odpowiedź będzie następująca to wodnik szuwarek założył tę stronę i ją prowadzi albo, że to jakieś wyładowanie atmosferyczne w internecie.

 3. Gościu jesteś kompletnie niewiarygodny. Nie można być jednocześnie dziennikarzem i referendystą. Dlaczego napinający się dotychczas referendysta tym razem występuje jako dziennikarz? Proste. Rzecznika referendystów można by pozwać w trybie referendalnym i już po 48 godzinach wszyscy wiedzieliby że pleciesz duby smalone. A tak, kto będzie cie rozliczał z tych bzdur za kilka miesięcy. Czyli jesteś zwyczajnym tchórz.em albo refrendalnym zadymiarzem

  • Ja chcę DTŚ w Gliwicach | 30 sierpnia 2012 at 11:15 pm | Odpowiedz

   karol dlaczego się nie podpisałeś don Franko? Styl wypowiedzi wypisz, wymaluj miłościwie obecnie nam panujący… Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego dla Redaktora.

 4. Jeżeli jest niewiarygodny to dlaczego Tomala i Frankiewicz nie wygłoszą otwartego dementi albo nie pozwą redaktora Jezierskiego do sądu. Skoro tego nie zrobili to widać, że jest coś na rzeczy.

 5. W tym miejscu zapytano mnie, dlaczego usunąłem wpis o klonie na Wyborczej z sugestią że zrobiłem to dlatego że zabolało. Jestem jednak odporniejszy na ból. Nigdy nie usunąłem (i nigdzie) żadnego wpisu i nigdy tego nie zrobię. Na moim portalu nie publikuję natomiast wpisów obrażających kogokolwiek. Uprzedzono mnie również, że będzie się mnie demaskować z zapewnieniem, że posiada się na mnie „smaczki”. Rzecz tak oczywista, że aż dziwne by było, gdyby takie akcje się nie pojawiły. Lojalnie odsyłam do ostatniej części mojego oświadczenia. Stalking to nie tylko groźby ale również „demaskowanie smaczków” 🙂 Potwierdza się, że są w Gliwicach rzeczy, których nie wolno dotykać, bo będą smaczki. O właśnie, taki gliwicki nie-smaczek.

 6. Życzę powodzenia – oby nigdy nie żałował Pan swojej decyzji 🙂
  Niestety nie wierzę w nasze państwo i jego instytucje… Choć, kto wie, może mnie zaskoczą.

 7. Szkoda tylko, że Pana strona internetowa (serwis) nie działa w 100% legalnie. „Serwis” info-poster jest darmowym szablonem Paragrams zaprojektowanym przez wpshower.com. Proszę tylko powiedzieć, w którym miejscu na stronie jest informacja, że to wpshower jest autorem tej strony ? Bo ja niestety tego nie zauważyłem 🙂 a w oryginale oraz w licencji jest wyraźnie zapisane, że musi się znajdować w stopce strony. Tak jak to jest w oryginale : http://wpshower.com/demo/?theme=paragrams

  Pozdrawiam 🙂

  • Pana uwagę przekazałem adminowi z prośbą o komentarz – natychmiast go opublikuję. Dziękuję za informację i proszę (najszczerzej) o kolejne.

  • tak, został usunięty wpis podczas edycji footer’a i dodawania wtyczki FB, poprawiliśmy to!!, dziękujemy za czujność!

 8. Chce zwrócić Pana uwagę na sposoby przeprowadzania „naboru” na pracowników w Gliwicach. Konkretnie
  proszę o zapoznanie się z historią zatrudnienia sekretarza szkoły Nr.5 w Gliwicach. Otóż ogłoszenie o naborze
  ukazało się w BIP dopiero na trzy dni przed upływem terminu, dyrektorka szkoły wymagała,. aby kandydatki
  dostarczyły zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, że mogą wykonywać ten zawód , a dlaczego ? – zaraz wyjaśnię. Otóż zdobycie takiego zaświadczenia jest NIEMOŻLIWE nawet „prywatnie”, ponieważ wydawane jest
  na wniosek pracodawcy, a więc 95% kandydatek odpadło na wstępie. Oczywiście cyrk się odbył, choć wiadomo, że kandydatka została wybrana już przed ogłoszeniem naboru. Jakby tego było mało, okazało się, że jeszcze wymagane jest świadectwo ukończenia kursu sekretarzy szkoły / o czym nie było mowy w ogłoszeniu o naborze/. W efekcie posadkę dostała żona lekarza z usług którego korzysta pani dyrektor /stąd potrzeba zaświadczeń lekarskich/ i choć inne osoby miały praktykę i doświadczenie, niestety były bez szans wobec układów.

 9. Pewnie chodzi o V LO ale czego się można spodziewać innego?

1 Trackbacks & Pingbacks

 1. Info-Poster.eu » Machina CBA ruszyła

Leave a comment

Your email address will not be published.


*