Dlaczego zarząd osiedla Ligota Zabrska złożył rezygnację?

Jak już zapewne część czytelników się domyśliła, poniższa publikacj była typowym dla 1 kwietnia żartem (http://ligotazabrska.pl/home,56,0). Pamiętać jednak należy, że jak pisze jeden z komentujących, brak boiska wcale żartem nie jest….

Oświadczenie Zarządu nie pozostawia wątpliwości:

Jednogłośną decyzją Zarządu Osiedla Ligota Zabrska w składzie Marcin Ziach – Przewodniczący Zarządu, Natalia Wójcik – Zastępczyni Przewodniczącego Zarządu oraz Michał Możdżeń – Zastępca Przewodniczącego Zarządu z dniem 1 kwietnia 2014 r. składamy rezygnację z pełnionych funkcji oraz członkostwa w Radzie Osiedla Ligota Zabrska.

Nasza decyzję warunkuje fakt, iż obiecana na przełom sierpnia i września 2014 roku budowa boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej nr 11 została przesunięta na rok budżetowy 2016. Pragniemy wyrazić swoją dezaprobatę i sprzeciw dla takiego stanu rzeczy – nie widząc dla siebie dalszych perspektyw w działalności społecznej.

Pragniemy podziękować za współpracę członkom Rady Osiedla Ligota Zabrska, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11, Parafii pw. św. Józefa w Gliwicach, członkom Towarzystwa Przyjaciół Osiedla Ligota Zabrska oraz Wam – drodzy mieszkańcy.

Przez ostatnie 2,5 roku robiliśmy wszystko, by osiedle Ligota Zabrska stało się miejscem bardziej przyjaznym, bezpieczniejszym i stale nastawionym na rozwój. Na półtora roku przed zakończeniem kadencji Rady Osiedla Ligota Zabrska zderzyliśmy się jednak ze ścianą nie do przeskoczenia.

Liczymy, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Ziach, Przewodniczący Zarządu Osiedla Ligota Zabrska
Natalia Wójcik, Zastępczyni Przewodniczącego Zarządu Osiedla Ligota Zabrska
Michał Możdżeń, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla Ligota Zabrska

Wielofunkcyjne boiska zdaniem władz miasta muszą się chyba znajdować w bardziej transparentnych miejscach. Widać wtedy wyraźnie dłoń gospodarza. I co powie się mieszkańcom Ligoty Zabrskiej "na pociechę"? Że będą mieli blisko do Hali Gliwice?

Prawda jest przykra – to jeden z pierwszych bezpośrednich efektów budowy gliwickiego molocha. Co teraz się przełoży?

dj

8 Comments on "Dlaczego zarząd osiedla Ligota Zabrska złożył rezygnację?"

 1. Na miejscu autora popatrzyłbym na datę 🙂

 2. Raczej nie data "postanowienia", a wydania oświadczenia będzie wiążąca. Obawiam się, że poważnie ktoś się tym artykułem ośmieszy 🙂

  • Ależ ja nie o tym. Zdaje się, że data wydania w Info-Posterze jest tożsama 😉 Dobry żart wart jest rozpowzechnienia, nieprawdaż? Sądząc po ilości czytających, dobrze się przyjął:))

 3. A zapewniam – info mam z pierwszej ręki. Polecam kontakt z kimś z ZO 🙂

  • Ależ ja się kontaktowałem i otrzymałem „z pierwszej ręki” informację, że to żart. Pytanie zasadnicze: dlaczego Info-Poster nie miałby w tym dniu publikować żadnego żartu? A żeby był skuteczny, trzeba go uwiarygodnić. Dzięki temu żart poszedł „z Ligoty w świat”, parafrazując pewien pamiętnik :))

 4. http://ligotazabrska.pl/home,56,0 – może warto opublikować?

 5. gLIWICKIE pRZESTWORZA | 1 kwietnia 2014 at 10:17 pm | Odpowiedz

  Ale brak boiska na Bajkowym i Warynskiego oraz nic nierobstwo obecnej tu rady osiedlowej to nie zart prima aprilisowy, niestety. Aczkolwiek i podobnoz MZUK cos ma w tym temacie w najblizszym czasie uczynic, ale na razie to tylko plotki, jak bedzie rzeczywiscie, czas pokarze, bo wybory tuz, tuz. Zapraszam panie Darku do zapoznania sie i z ta problematyka, jednego z ciekawszych osiedli w Gliwicach i jednoczesnie chyba najbardziej zapomnianianego przez nasze obecne wladze. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*