Doraźna pomoc dla łabędzkiego „Bumaru”

Kontrakt na wyremontowanie 13 czołgów PT 91 Twardy został w końcu podpisany przez Ministra Obrony Narodowej. Opiewa na sumę 39 milionów złotych. Długo był niepewny, ze względu na konieczne oszczędności w resorcie. Mówi się o tym, że przyszedł w samą porę i na jakiś czas uratował załogę przed zwolnieniami. Na jak długo?

twardyPortal polska-zbrojna.pl zacytował pismo ministra obrony Tomasza Siemoniaka: „(…) informuję, że Ministerstwo Obrony Narodowej, po dokonaniu szeregu analiz stopnia zaawansowania zadań realizowanych w obszarze modernizacji technicznej sił zbrojnych, wydzieliło dodatkowe środki budżetowe w wysokości 39 mln zł, które powinny pozwolić na remont 13 szt. czołgów PT-91”.

Czołgi przeznaczone do remontu mają się w Bumarze pojawić pod koniec sierpnia.

Warto przypomnieć, że jak dotąd odpowiednie porozumienia z MON przedsiębiorstwo zawierało na okresy półroczne – w każdym remontując 13 wozów. Zaniepokojenia wzbudził fakt, że nie zlecono wykonania kolejnych remontów. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Nie zmienia to jednak faktu, że w dłuższej perspektywie tylko nieco odłożono w czasie konieczność systemowych rozwiązań i przede wszystkim decyzji, czy pancerne ramię naszej armii ma się opierać na polskich konstrukcjach najnowocześniejszych typów. Jeśli tak, decyzje należy podejmować prawie natychmiast.

Czołgów Twardy polska armia posiada ok. 200.

dj

3 Comments on "Doraźna pomoc dla łabędzkiego „Bumaru”"

 1. marianandrzejczak | 21 sierpnia 2013 at 11:27 am | Odpowiedz

  Przeklęte posolidaruchy po 1989 roku włażąc w dupę zachodowi kompleksowo zlikwidowały przemysł by za nic nie odpowiadać .
  Teraz ta banda nieuków rządzi nami nie mając kompletnie pojęcia o finansach o polityce zagranicznej itp.
  Mamy co mamy..
  Tylko cwaniaki a teraz bachory cwaniaków odcinają kupony ze złodziejskiej wyprzedaży i żyją ponad stan a reszta żyje idiotyczną nadzieją a będzie gorzej..

  Zbrojeniówka czy Bumar są tego przykładem..

  http://www.youtube.com/watch?v=wQMhVpX3piQ

 2. „…Długo był niepewny, ze względu na konieczne oszczędności w resorcie. Mówi się o tym, że przyszedł w samą porę i na jakiś czas uratował załogę przed zwolnieniami. Na jak długo? …”

  Dziura budżetowa powiększa się, a specjalistą w obronności i ekonomii nie jestem.

  Jak tu pomóc ?

  Wróg nie śpi…

  Od wschodu – nawet nie będę pisać.
  Od zachodu – wiadomo odwieczny .
  Z południa – nam nie darują.
  Z północy – trzeba morza bronić- bo może być potop.
  Do tego dochodzą terroryści , którzy nie wiadomo gdzie i kiedy uderzą.

  TO JEDYNA SPRAWDZONA SZANSA DLA BUMARU i KRAJU !

  http://fotozrzut.pl/zdjecia/93e79747a7.png

  G.P.

 3. Biorąc pod uwagę np. kolejnictwo nie zdziwiłbym się gdyby po prostu celowo niszczono polską zbrojeniówkę. Mam tu na myśli fakt, że normalnie armia stara się uzupełniać uzbrojenie u własnych producentów u nas jest jakoś dziwnie tak, ze większe zakupy robi się u obcych. Zresztą pan redaktor kiedyś tam pracował więc sam może osądzić jak jest. Kupiono Pendolino pytanie gdzie będzie się go remontowało w razie awarii w Polsce czy we Włoszech. Zwykle chyba jak się kupuje jakieś nowe wagony lokomotywy stara się robić to stopniowo ale my musimy być lepsi my kupujemy lokomotywę i wagony a dopiero potem będziemy wymieniali tory.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*