Dwie ciekawe wystawy

30 września o godzinie 17.30 w Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej (Galeria MT, plac Żwirki i Wigury 8) odbył się wernisaż wystawy prac Ernesta Zawady ?MINI ? MAL?.

Ernest Zawada jest absolwentem PLSP w Bielsku-Białej. W 1995 obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Stefana Gierowskiego. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Zrealizował także ponad sześćdziesiąt ekspozycji indywidualnych, instalacji oraz happeningów. Wiele jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych. Zawada dwukrotnie otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest kuratorem Galerii Akademickiej Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Wystawę jego prac można oglądać do 26 września.

O 18.30 na odwiedzających czekała kolejna atrakcja ? wernisaż pierwszej części ekspozycji ?Cała ta muzyka?, towarzyszącej IX Międzynarodowemu Konkursowi imienia Grzegorza Fitelberga, który odbędzie się w Katowicach w dniach od 16 do 25 listopada.

Podczas współorganizowanej przez Filharmonię Śląską imienia Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach wystawy, w Galerii MT prezentowane będą plakaty muzyczne, pochodzące z krakowskiej kolekcji Krzysztofa Dydo ? ?Dydo Poster Collection?. Zbiór ten liczy kilka tysięcy eksponatów, z których najstarsze pochodzą z 1945 roku. Odwiedzający zobaczą aż 52 polskie plakaty. W listopadzie będzie można je obejrzeć także w Katowicach.

Bielska odsłona wystawy zakończy się 29 września.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na www.muzeum.bielsko.pl oraz www.facebook.com/muzeum.bielsko. Ze stron pochodzą także zdjęcia.

Magdalena Jezierska

Be the first to comment on "Dwie ciekawe wystawy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*