Dziś górniczy marsz pod Urząd Miejski

Dziś o godzinie 15 rozpocznie się manifestacja na ulicach Gliwic. Niezależnie od tego, czy Państwo popieracie takie formy protestu czy też nie, to informacja ważna dla wszystkich gliwiczan. Na Facebook powstał profil wydarzenia, który w tej chwili ma 726 "like". Czytamy tam:

"Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy" – George Orwell 


Nie pozwolimy żeby Ta Władza traktowała i zrobiła z nas niewolników!


Pokażmy nasz zdecydowany sprzeciw.


MARSZ 16.01/2015 pod URZĄD MIEJSKI w GLIWICACH.


Start marszu o godz 15 spod kopalni ul Błonie,


Idziemy ulicami – Pszczyńską, Wrocławską, Strzody, Wyszyńskiego.


Apeluję do wszystkich gliwiczan o wsparcie, a resztę o wyrozumiałośći wyznaczenie sobie na ten dzień objazdów! 


Zrozumcie, że upadek Kopalni to upadek regionu i znacznie mniejsze przychody miasta, to tysiące nowych bezrobotnych. To brak inwestycji i pieniędzy na bieżące potrzeby miasta Gliwice, które obecnie jest zadłużone.


Długi miasto będzie musiało spłacać na nic innego już nie starczy.
Jeśli nie chcecie zatrzymania rozwoju miasta Gliwice i regionu to przyłączcie się do Górników, tylko RAZEM obronimy rejon i kopalnie.

 

Z poważaniem
Adam Jabłoński

red.

4 Comments on "Dziś górniczy marsz pod Urząd Miejski"

 1. marianandrzejczak | 16 stycznia 2015 at 9:47 am | Odpowiedz

  Dlaczego Poseł PO  Jan Kaźmierczak nie poprze górników? To jedyny porządny człowiek z PO  w pasożytniczym Sejmie X RP. Nie rozumiem.

  Gdzie jest Buzek ,Steinhof,Tomczykiewicz ? O ile ten ostatni w ogóle istnieje niech wyjdzie do górników. Gdzie jest TUSK, Bieńkowska i Łukaszczyk obłapiający się na Barbórce w 2013 roku i falujący ze sztucznuymi uśmiechami już wtedy kombinując jak wbić im nóż w plecy? Górnicy dołowi są prości i naprawdę biedni. Nimi się manipuluje a Pasożyty  z góry spijają śmietanę.Chodzi o rozbicie górników . Wyobraźmy sobie że Pasożyty  z PO nie mają jedynej siły której się boją. Walczą z tą siłą za ich pieniądze podobnie jak pacyfikuje się opozycję w miasteczku na płn Polski. To stereotyp. Gdybym był pasożytem robiłbym wszystko łącznie z "fizyczną" likwidacją by pozbyć się tych którzy przeszkadzają mi w pasożytowaniu. Teraz fizyczna likwidacja polega na utracie pracy. Tak np. PASOŻYT będący burmistrzem miasteczka na płn Polski wykona telefon by wyrzucić z pracy oponenta w zależnej od siebie agendzie i po nim. To samo ma się  z górnikami tylko w innym zakresie nie telefonicznie! Częściowo zgadzam się z sss9 by związkom zawodowym nie ufać. Podpiszą klauzulę …??

  Jeżeli Duda nie doprowadzi do Strajku Generalnego to mamy tu Pustynię. Za wszelką cenę należy się pozbyć tego Rządu. Zawsze mnie krytykowano że nie potrafię liczyć jak to napisał Pan Rzecznik Marek Jarzębowski. Od lat wiedziałem że smród biedy dotrze wszędzie.(BUMAR ma swój udział) Do każdego zakamarka gdy banda baranów do niej dopuści. Frankiewicz zdaje sobie sprawę z faktu że bez koaplni Gliwice nie będą Strefą Sukcesu. Pozostaną Prezydencie tylko Strefą Sukcesu Zachodnich Pasożytów na Strefie której miasteczko na południu Polski będzie dopłacało. Ale jaja ale ja rzekł by Kiepski Ferdek

  Pałą kilofem i młotem w białą pasożytniczą Hołotę.

  https://www.youtube.com/watch?v=RlJ_1OYgwi0

  https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

   

  p.s nie będzie II nowych Gliwic i układzików z drutami. Chopki serwery pełne są cudów….a sam CUD NIE JEST W SPRZECZNOŚCI Z NATURĄ TYLKO Z TYM CO NAM O NATURZE WIADOMO.

   A o naturze tych cudów wiadomo że ho hoooooooooooo

  Precz z Ssaczami ,Precz z Pasożytami,Precz z Białą Hołotą z W…

   

   

 2. Wygląda na to, że zarobki w SSE są zajebiste, a praca lekka i przyjemna, bo nikt tam nie protestuje, ulic nie blokuje… A czy PiS już prowadzi jakieś działania przeciw firmie Amazon, czy to się politycznie nie opłaca, bo za Bezosem nie stoi PO?

 3. utknąłem pod urzędem jeżeli oni wierzą, że Frankiewicz im cokolwiek pomoże to już mogą się przygotować na wbicie noża w plecy

 4. Mało powiedziane.Są super zajebiste. Ale Polacy w większości, jak również szczęśliwcy z SSE są sparaliżowani strachem o pracę.Strach jest tak paraliżujący, że nie potrafią powiedzieć..a… a co dopiero ..b… Mają w pamięci to co stało się z 3 pracownicami, próbującymi w BZT utworzyć związki pracownicze. Jak zlikwidują kopalnie to żadne związki już nie podniosą głowy, no bo wszystkie branże zostały po prostu zmiecione z rynku pracy.
   

Leave a comment

Your email address will not be published.


*