Fachowiec Eryk Mistewicz

Gliwicki Urząd Miejski był tak bardzo zadowolony z efektów współpracy z Erykiem Mistewiczem, ekspertem od marketingu i komunikacji, że zaproponował mu kolejną umowę opiewającą na, bagatela, 147 tysięcy złotych. Tym razem ekspert będzie "doradzał w zakresie Media Relations". Fakt ten znamy dzięki działającemu od niedawna Centralnemu Rejestrowi Umów, funkcjonującemu w Biuletynie Informacji Publicznej gliwickiego UM (http://bip.gliwice.eu/informacje_publiczne/rejestr_umow). Z historią wdrożenia tego rejetru można zapoznać się tutaj: (http://zadamyjawnosci.blogspot.com/) Niestety, prawdopodobnie nie będzie nam dane poznać szczegółów tego zlecenia. W obliczu pytań o efekty współpracy urząd zasłania się bowiem tajemnicą handlową przedsiębiorcy. Trzeba nadmienić, iż jest to argument całkowicie zrozumiały. Umowa zawarta z firmą Mistewicza nie uwzględnia jednak publicznego charakteru Zamawiającego, który dysponuje publicznymi środkami (wątpliwości te rozstrzygnie niebawem Samorządowe Kolegium Odwoławcze, do którego wniosłem skargę na odmowę udostępnienia informacji publicznej przez gliwicki urząd).

Swoją drogą, niezmiernie ciekawią mnie te tajemnicze rady udzielane przez naszego eksperta. Jak to jest, że stanowią one tak pilnie strzeżoną tajemnicę, a efektów tej współpracy wcale nie widać? Natomiast znany mi jest szereg przypadków, w których miasta zlecały zewnętrznym firmom opracowanie całej strategii komunikacyjnej i nie mają najmniejszych problemów z pełną publikacją wszystkich związanych z nią dokumentów – badań opinii publicznej, założeń strategii, narzędzi wdrożeniowych, efektów marketingowych itd (np. świetnie udokumentowane całe strategie marketingowe Poznań* Know-how. czy Szczecin Floating Garden).

Czy podszepty Eryka Mistewicza warte są tych setek tysięcy złotych? Czy naprawdę niczego nam już nie brakuje w Gliwicach i możemy pozwolić sobie na tego typu wydatki? 

Bartosz Rybczak

3 Comments on "Fachowiec Eryk Mistewicz"

 1. Janina Szymanek | 13 marca 2015 at 5:03 pm | Odpowiedz

  No nie to jakaś kosmiczna bzdura, ten Pan juz wczesniej dostał z naszych pieniędzy 103 000 tysiące złotych, za doradzctwo na Twiterze, czy to aby jest najwazniejsze? teraz ma jeszcze dostać 147.000 tysięcy? jeżeli Prezydent miasta ma potrzebę reklamy swojej osoby, to dlaczego nie płaci z własnej kieszeni? czy gazeta wydawana przez UM która jest cotygodniowym PIAREM na rzecz prezydenta i jego świty tak zwany MIS, na którego co miesiąc wydaje się z naszej kasy 865.000tysięcy to za mało? to absolutny skandal!!!. Schronisko od lat nie doinwestowane, zwierzęta żyją w ciasnych, brudnych boksach na betonie, psy narażone w boksach zewnętrznych na zmianę temperatury, kociarnia na 30 m2 dookoła beton. Od lat nie remontowane budynki w których przebywają zwierzeta i tutaj pieniedzy nie ma !!? na edukację prozwierzecą z programu o ochronie zwierząt nie wydano ani złotówki, bo nie ma pieniędzy, a na takie bzdety są pieniądze? no ale jak do wyborów idzie 45 % z tego 30 % zaleznych od obecnej władzy, 15% procent to ci co mają odwagę powiedzieć własne zdanie, a cała reszta to śpiochy, co to nic nie widzą, nic nie słyszą, to mozna sie zacząć bać co bedzie za cztery lata.?

 2. Po pierwsze – Eryk Mistewicz jest wybitnym fachowcem i jeżeli zmieścił się w 250.000 zł brutto, to jego usługi nie są przepłacone.

  Po drugie – Termin "promocja miasta" należy zawsze odczytywać bez przemilczeń jako "PROMOCJA PREZYDENTA MIASTA".

  Ostatnie dwie kampanie wyborcze Zygmunta Frankiewicza były – pod względem promocji osoby ZF – znakomite. Przynajmniej na tle lokalnej, biednej konkurencji. Proszę się więc niczemu nie dziwić. W ten sposób Frankiewicz wygra jeszcze wiele wyborów, bo kto już raz dowiedział się, jak łatwo publiczne pieniądze można wydawać na prywatne cele, ten nigdy z tego nie zrezygnuje. Nikt z ewentualnych przyszłych konkurentów nie ma dostepu do pieniędzy porównywalnych z budżetem Gliwic, więc szans nie ma, bo w tym ustroju samorządowej oligarchii, jaki obowiązuje w Polsce od roku 2002 – cwany prezydent łatwo pokonuje wszystkich.

  Z pozdrowieniami, Andrzej Jarczewski

 3. brawo swietne komentarze i co z tego jak pan i wladzca dalej rzadzi trzeba go wrescie obalic.Nie tacy byli i dalo sie rade.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*