Fakt pisze o samorządowych krezusach – supermenadżer Henryk Małysz bezkonkurencyjny!

Lawina ruszyła! Wreszcie ogólnopolskie media zaczynają się interesować sprawami, o których w Info-Posterze piszemy od dawna. Wypada tylko żałować, że nie dostrzegają niczego niektóre ze znanych tytułów, którym wszak chciałoby się ufać. Do czasu…

krocie

http://www.fakt.pl/ile-zarabia-wladza,artykuly,442751,1.html

red.

11 Comments on "Fakt pisze o samorządowych krezusach – supermenadżer Henryk Małysz bezkonkurencyjny!"

 1. Gliwice, Wieczorka 10 (areszt śledczy), to adres pod którym powinni niedługo spotykać się na spacerniaku nasi supermeni.

 2. Czytam to jak baśń. Lubię baśnie ( wyjątek Andersen ). Na początki dobrzy i biedni mają zawsze źle pod żądami króla – tyrana, lub innej wstrętnej macochy. I w pewnym momencie następuje ten cudowny zwrot. Zło zostaje ukarane a dobro zwycięża. Winowajcy z szarego gmachu odbiorą swoją karę. A my będziemy żyli długo i szczęsliwie.

 3. Poszukiwacz Śmieci, | 5 lutego 2014 at 10:37 pm | Odpowiedz

  Od wiosny tego roku skończy się to żarcie..
  Bynajmniej nastąpi początek końca..
  Oj będzie się działo legalnie przed UM Gliwice i w innych miastach..

  Bunt i opór bo gliwicki establishment (elyta) ma gdzieś potrzeby i współczucie. Chytrość zawładnęła nimi , byle posiadać nie bacząc na innych. Nawet Szef PUP Gliwickiego (instytucji stworzonej dla pomocy) wykorzystał prawną możliwość dorobienia w programie unijnym . A bezrobotni ? A co bezrobotni? To było zgodne z prawem. Ludzie nie mają za co żyć! Dzieci w tym kraju chodzą głodne!
  Biednym odbiera się potomstwo bo są biedni. Jak mają być bogaci skoro chytrzy wyżerają wszystko z koryta nie pozostawiając niczego?
  Samorządy to zagrożenie to dżuma demokracji w RP choć są i samorządy uczciwe jak w Gliwicach Mieście Sukcesu Lwów,Mecenasów i innych ….tasów. Najlepszy Prezydent,Najlepszy Rating,Największe umorzenia dla Strefy Sukcesu ,Najlepszy Menadżer,Najlepiej chyba po Warszawie zarabiająca grupa wsparcia. A kto im płaci? WY..
  To genialnie tworzone Landy dla kumpli i kumpelek.
  Po co komu i do czego potrzebne jest stanowisko RC w MZUK skoro była fatalnym namiestnikiem w UM?
  Dlaczego HM zarabia 466000zł? Za jakie zasługi i czy ten gość jest tyle wart dla nas mieszkańców? Mnóstwo młodych i wykształconych mogłoby zastąpić członka RN PRUiM MJ (Wojtusia) ,Mecenasa sztuki zarabiania trzy w jednym.MS z Knurowa i Waldusia czy Henia z PWiK i innych Prezesów.

  Fakt to jedna gazeta…te materiały są wszędzie w USA , Malezji ,facebook jest pełen. Ludzie się budzą z letargu i ogłupienia .Zaczynają widzieć jak się ich doi w imię prawa samorządowego.
  Na to nie ma zgody i nie będzie nigdy…

  Od lat piszę…tylko prymityw i kompletny idiota powoduje zubożenie społeczeństwa sam się dorabiając.
  Takie działania rodzą opór i konkretny bunt bo wytrzymałość ma swoje granice.

 4. Problem polega na tym, że III RP wyszło doskonale jedno. Ogłupili nas i skutecznie nadal ogłupiają. Świadomych po dobrej stronie barykady jest garstka. Jedyna siła jaką mamy to świadomość tego procederu. Działają tu mechanizmy znane z historii wielu narodów. Historii, które zazwyczaj kończyły się tragicznie. Nie chodzi o poglądy partyjne, ale o coś nadrzędnego. O uczciwość i sprawiedliwość nie wciągajmy się w gadke o polityce. Co ona znaczy gdy biednym burczy w brzuchu. Tylko strach może powstrzymać rządzacych przed grabieżą własnych bliźnich. A strach to surowa kara za wyrządzone zło. O to idzie walka.

 5. Poszukiwacz Śmieci | 5 lutego 2014 at 11:25 pm | Odpowiedz

  Za rok 2010 Prezes HM posiadł ze stosunków pracy najemnej ze spółkami córkami kwotę 166033,75 zł
  Z jego oświadczenia majątkowego wynika że umieścił się jako CZŁONEK RN w Silesia Asfalty,PRUiM -BET i PRUiM MOSTY
  WSZYSTKIE NA BYTOMKĄ ! w GLIWICACH.

  Stosunek pracy zaś z PRUiM SA któremu szefuje miał wartość 300147,57 zł(cóż za żebractwo)

  Jego uposażenie sumarycznie wyniosło 466181,32 zł

  Za rok 2012 zmalało gdyż z powodów opisywanych na IP doszło do pogonienia jednej z córek PRUiM Mosty .
  Członek rady nadzorczej musiał ciało owej córki na szybko opuścić więc nie czerpał korzyści majątkowej z tegoż stosunku pracy.
  Kwota to niebagatelna 30089,98 zł i z logiki wynika uposażenie o tę wielkość powinno Mecenasowi Sztuki zmaleć. A gdzie tam ,znaleziono jakieś zasługi bo Prezes nie powinien tracić dochodów ..
  Jak się obliczy dochody 2011 z pomniejszonymi 2012 to „powinno być” 466181,32 zł -30089,98 zł =436091,34 zł

  Jest Faktycznie jak Fakt pisze 456000zł.
  Zatem nie lokując się już jako CZŁONEK w spółce córce pogonionej Mosty Prezes i tak wyciągnął 20000zł więcej nie mając z nią stosunku Pracy.

  Tak trzymać..
  Jutro na tapecie Prezes Sanecznik i jego Rada Nadzorcza z 2010 i krótka przygoda nieznajomej osoby i pytania..
  Genialne Prezesie…sztuka godna Mecenasa..

 6. ten artykuł jest niestety pozbawiony głębszej analizy, gdyż w niektórych podanych przypadkach te zarobki są uzyskiwane z naruszeniem ustawy kominowej i antykorupcyjnej. Samo podanie zarobków oczywiście szokuje przeciętnego Czytelnika, który wiąże koniec z końcem, ale rzetelność dziennikarska wymagałaby, aby wyjaśnić, że np. wynagrodzenia członków RN miejskich spółek są ograniczone ustawą kominową, a osoby objęte regulacjami ustawy antykorupcyjnej nie mogą jednocześnie zajmować tylu stanowisk i zarządzać działalnością gospodarczą podmiotów prywatnych.
  Dziennikarz faktu pisze „sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe…”, a w rzeczywistości tylko je przeczytał i zacytował wybrane pozycje, bez jakiejkolwiek merytorycznej analizy. Nie na tym polega sprawdzanie oświadczeń majątkowych.

 7. Prawdziwy problem polega na tym, że jedynie I-P rzetelnie pisze o wszystkich przypadkach naruszenia prawa od 2012 roku, a oni się śmieją z tego, nadal zajmują swoje stanowiska i biorą pokaźną kasę, a inni akceptują taki stan rzeczy.
  Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności i żadnych rozliczeń, wyciągniętych konsekwencji – oto bilans dokonań, a po drugiej stronie kolejne tysiączki zasilają konta. Kto jest wygranym?

 8. Bardzo mądrze pisze komentujący, że „Świadomych po dobrej stronie barykady jest garstka. Jedyna siła jaką mamy to świadomość tego procederu”. Asymetria polega na tym, że po tej drugiej stronie dodatkowo jest szeroka rzesza ludzi, którzy milczą, nie zabierają głosu, są bierni, a tym samym akceptują taki stan, dając przyzwolenie. Czy ktoś w Gliwicach poza I-P odniósł się do tych spraw, czy lokalne organizacje pozarządowe, środowiska opiniotwórcze, środowisko naukowe, artystyczne, prawnicze, czy ktokolwiek zabrał głos i wyraził stanowczy sprzeciw wobec tych patologii?? Co to oznacza?
  Dlatego też naiwnością jest myślenie, że „Ludzie się budzą z letargu i ogłupienia”, bo większość ludzi chce żyć w tym letargu, jest im tak dobrze, zarabiają kasę i nic więcej ich nie obchodzi, a garstka niezadowolonych nic nie znaczy. Tegoroczne wybory niestety potwierdzą tą smutną refleksję, kolesie nadal się będą umacniać…

  • Poszukiwacz Śmieci, | 6 lutego 2014 at 7:15 am | Odpowiedz

   Budza sie z letargu i uspienia. Samochód jest ale brak kierowcy.
   Kogo z okradanych z poza IP interesuje okreslenie synergia,ustawa kominowa itp?

   Pisanie o prawie gdy nie ma co do gara włożyć?
   Ustawa kominowa itp a kto z prostych ludzi ma to zrozumieć i po co?
   Ich to kompletnie nie interesuje a to oni sa teoretycznie potega.
   Polski problem polega na tym ze inteligencja nic nie robi w Gliwicach i RP
   A kolesie wygraja i ten raz. Niech wygraja . Dzumy nie da sie wyplenic z dnia na dzien ale ogolnie tak.

   Gdy sie pisze o potrzebie manifestacji to milczycie.Dlaczego?
   Sami sie boicie bo duza czesc jest od tego wszawego ukladu zalezna..
   Taka jest prawda. IP to inna bajka nie ma zadnych umocowan w klice tak jak i wielu innych ,

   Rozmawialem ostatnio z solidarnosciowym emigrantem we Francji.
   Przytaczał fakt zburzenia Bastylii ,Komuny Paryskiej.
   Nawet nie widziałem specjalnego zwiazku a jednak.
   Upadło imperium sowieckie,faszyzm,krolowie bywali scieci ,caucescu rozstrzelany itp..
   historia kolem sie toczy..
   Oni sa na tyle glupi ze niczego nie pojmuja..

 9. Wnikliwy obserwator | 6 lutego 2014 at 3:05 pm | Odpowiedz

  Gliwickie wróble ćwierkają na dachu, że w beskidzkiej miejscowości K. znajduje się dacza letniskowa prezesa M. Jedna z zabrzańskich sikorek wyśpiewywała całkiem niedawno, że jest to rzadko spotykana w Beskidach rezydencja, której nawet Leonardo Di Caprio nie mógłby się wstydzić. Bytomska wrona krakała natomiast, że willa rzuca się w oczy swoim przepychem. W promieniu kilkunastu najbliższych kilometrów nie ma takiej drugiej budowli. Dwie jemiołuszki z Katowic widziały rezydencję na własne oczy. Fruwały tamtędy, lecąc w stronę P. – wysokiej góry w Beskidzie Żywieckim. Ćwierkały potem, że turyści z plecakami przechodzili obok rezydencji i stwierdzili, że w swoim życiu nie widzieli jeszcze takiej daczy. Podobno jej wartość grubo przekracza 10 milionów zł. Dzięki ptakom wiadomo już, co prezes M. zrobił z pieniędzmi uzyskanymi z prezesowania…

 10. Berez Marozowski | 8 lutego 2014 at 5:28 pm | Odpowiedz

  to jest po prostu szczyt chamstwa że takie osoby jak Frankiewicz który przyczynia się do tego że ludzie opuszczają tą dziurę powtarzam jeszcze raz dziurę bo za jego rządów Gliwice podupadły. przez 20 lat w mieście się tyle zrobiło co można było zrobić za 5-6 lat. Marzę o tym by takie osoby jak pan panie Redaktorze wzięły to towarzystwo wzajemnej adoracji za mordy i wręcz popędziło ich w 4 wiatry.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*