Foto-wycieczka na weekend: Kiszyniów, budowniczym hal ku przestrodze

Rada Miasta uchwaliła zarówno intencję oddania Hali Gliwice w ręce PWiK Sp. z o.o. jak i podwyższenie kapitału tejże spółki o 40 milionów zł. Odnośnie tej drugiej uchwały wkrótce napiszę więcej, bowiem zwrócę się do wojewody śląskiego w sprawie konieczności jej uchylenia. W takim kontekście jak najbardziej zasadna wydaje się w ten weekend wycieczka do stolicy Mołdawii. Mamy tam do czynienia z… niezłym cyrkiem!

Jak widać, monumentalne budowle różnie kończą. Dotyczy to nawet stolic. Zadecydowało jedno – ekonomia.

3 4 5 6 7 8 9 10 13 15 16 17 18 19 21 23 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 41 42

dj

13 Comments on "Foto-wycieczka na weekend: Kiszyniów, budowniczym hal ku przestrodze"

 1. No trzeba przyznać,że hala w Kiszyniowie miała okres świetności. Ale jak była wykorzystana? Ale, cóż patrzmy na swoje podwórko. Jakie my, mieszkańcy Gliwic poniesiemy koszty budowy tego gniota? A włączenie hali do Spółki, to jawne działanie na jej szkodę. Co ma hala do zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków?Psy szczekają, karawana toczy się dalej…

  • Co ma woda do Podium?,ano ma i to dużo. Obecnie jeden metr sześcienny wody kosztuje 1,41PLN.Cenę wody ustalają władze miasta.Podniesienie ceny wody do wartości np 1.45 PLN,przy obecnym szacunkowym zużyciu wody /władze PEWiK znają rzeczywiste średnie zużycie/ przyniesie około 50 000 PLN przychodu na jeden miesiąc.Policzone w pamięci więc raczej nie doszacowane,a cóż szkodzi dorzucić do kosztu wody więcej grosików/tyle ile będzie trzeba/.No i co zastrajkujemy przestaniemy się myć?

 2. marianandrzejczak | 28 marca 2015 at 8:10 pm | Odpowiedz

  U Łabędach Mecenasy Sztuki niszczenia zniszczyły coś co  piękne i było historią. Nawet ptactwo łabędzkie nie widzi w tym nic złego. Taki los gdy styropian przejmuje pałeczkę i udaje czarodzieja a jest czarownicą.

  Precz z komuną Ssaczoklik..

   

  https://www.youtube.com/watch?v=8SxdtJ_DXBo

 3. A u "Rymera" jeden z profesorów mawiał : mądrej głowie dość pałką w łeb. No komu?

 4. Tam bieda, i tu bieda. Widać w biedzie należy dla tłumu organizować igrzyska. Monstrualna budowa poraża wręcz głupotą pomyslodawcy.

 5. Frankiewicz doskonale wiedzial i wie, ze ta hala jest niepotrzebna, Chodzilo tylko o to, zeby zarobic. A cala te RM nalezaloby przepedzic z miasta. I tak kiedys sie stanie.

 6. Tak wygladaja zapyziale Gliwice pod rzadami Frankewicza:

  http://skroc.pl/e7e98

  http://skroc.pl/6b28c

  Zrobili go szefem miast w Polsce, to tak niedlugo beda wygladac te miasta. To trzeba oglosic na cala Polske.

 7. Cale te tzw RM nalezaloby przepedzic z miasta.

 8. Pytanie tylko, kto za to ,,beknie". Bo że mieszkańcy odczują skutki prywaty to jest bezdyskusyjne.

 9. komentarze bardzo dobre zaplacimy wszyscy to badziewie jest nam potrzaebne jak wrzod na d…e. Frankiewicz nie da sie wysiudac ze swoja klika. Zawalili tylko mieszkancy byla okazja w listopadzie. Brak nam mieszkancom jaj aby to wykurzyc.

 10. W Gliwicach za kilkanaście/kilkadziesiąt lat będzie podobnie, tylko że dodatkowo będzie rozkradzione przez złomiarzy.

 11. Nie tylko ekonomia, chociaż w regionie miłosników starych diesli i palenia w piecach mułem jest to ważny argument. Zastanawiam się, co trzeba organizować w Hali Podium/Gliwice, żeby trwale przyciągać 50-80-cio latków? Może zajęcia Uniwersytetu III Wieku, albo zawody na czas w przetaczaniu krwi?

 12. Trzeba mieć klapki na oczach, aby nie znać prawdziwego powodu budowy tej Hali. Przez lata, my mieszkańcy Gliwic bedziemy płacić za fanaberie guru. A najlepsze przed nami…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*