Gliwickie judaica ? ??ocalić od zapomnienia??- sprostowanie

Szanowni Czytelnicy, w moim ostatnim artykule pt. Gliwickie judaica ? ??ocalić od zapomnienia?? wkradła się istotna nieścisłość, którą teraz chciałbym sprostować. Mianowicie oprócz ?Nowin Gliwickich? i Zespołu przy Radzie Miejskiej ds. Rewitalizacji Domu Przedpogrzebowego, jednym z współorganizatorów tego wydarzenia, chyba najbardziej zaangażowanym, było Stowarzyszenie na rzecz Dziedzictwa Żydowskiego w Gliwicach ?Pamięć ? Zikaron?, którego prezesem jest wspomniana przeze mnie w artykule Pani Bożena Kubit. Stowarzyszenie to opracowało cały program imprezy i zapewniło wystąpienia prelegentów i uczestnictwo rabina. Po cmentarzu oprowadzała przybyłych gości Pani Jolanta Bezdurowicz, a wielu członków stowarzyszenia stanowiło obsługę całej imprezy.

Niniejszym na ręce Pani Prezes Bożeny Kubit składam przeprosiny dla wszystkich osób, które mogłyby poczuć się w jakikolwiek sposób pominięte lub przedstawione w moim artykule w innym ?świetle? niż tylko rzeczywistym. Przy tej okazji wszystkich Czytelników zainteresowanych historią Żydów gliwickich odsyłam właśnie do Stowarzyszenia na rzecz Dziedzictwa Żydowskiego w Gliwicach ?Pamięć ? Zikaron?, gdyż właśnie to stowarzyszenie jest w posiadaniu największej ilości informacji na ten wspaniały temat.

Jarosław Lewandowski

1 Comment on "Gliwickie judaica ? ??ocalić od zapomnienia??- sprostowanie"

  1. Czy pani Bozena Kubit jest powiazana ze Stanislawem Kubitem, ktory zredagowal skrajnie klamliwe pismo plujace na gliwiczan oczerniajace referendystow?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*