Henryk Małysz nie jest już prezesem

Dwa lata pracy i… super menadżer "zrezygnował"! Tak… odczuwam satysfakcję…

Jak dowiedziałem się "ze źródeł dobrze poinformowanych" Henryk Małysz nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów SA. Informacja ta potwierdzona została na stronie PRUiM (http://www.pruim.gliwice.pl/pruim/index.php). Obowiązki prezesa przejął Waldemar Macyszyn.

Kiedy dwa lata temu po raz pierwszy ujawniłem rozmiary łamania prawa w spółkach grupy PRUiM pod jego kierownictwem, wielu uznawało to za bzdury. Potem metodycznie doprowadziłem do uznania przez Sąd KRS rozwiązania z mocy prawa rady nadzorczej PRUiM-MOSTY Sp. z o.o. i to własnie z powodu zasiadania w niej Henryka Małysza, który tym samym złamał ustawę kominową.

Pozwolę sobie zacytować część zamieszczonej na stronie PRUiM informacji:

Wyróżnienia, nagrody oraz certyfikaty świadczą o wiarygodności i rzetelności Przedsiębiorstwa w prowadzonej działalności gospodarczej, na co składają się m.in.: terminowe regulowanie swoich zobowiązań, przestrzeganie zasad etyki w stosunkach gospodarczych, a także podejmowanie inicjatyw społecznych i udział w akcjach charytatywnych.

W związku z cynicznym w kontekscie posiadanych przeze mnie materiałów wybrzmieniem powyższego fragmentu, pozwolę sobie jutro opublikować niektóre z nich. Już dziś także informuję, że najwyraźniej tradycją prezesów PRUiM SA jest to, że z ich powodów rozwiązywana jest rada nadzorcza jednej ze spółek córek. Nie inaczej jest w tym przypadku. Szczegóły jutro.

Już dziś, niejako na podsumowanie, mogę stwierdzić jedno – warto było zadać sobie trud, a to co się stało dobrze wróży na przyszłość.

Dariusz Jezierski

11 Comments on "Henryk Małysz nie jest już prezesem"

 1. Paweł Michalski | 10 lipca 2014 at 6:30 pm | Odpowiedz

  A tak dobrze szło Panie Heniu, co?

 2. Cieszę się że ludzie którzy doili kasę na "lewo i prawo" w końcu są odsuwani z przepłacanych stanowisk. 🙂
  Gratulacje Panie Darku – kawał dobrej roboty. Pracy jeszcze jednak dużo pozostało !

 3. Może Henryk Małysz /61/ poszedł na wcześniejszą niezasłużoną emeryturę ? Ciekawe jak  uzasadnią to nagłe odejście.W każdym razie skoro  Franco poświęcił Małysza znaczy,że zarzuty sa poważne. Niebawem poświęcony zostanie  Piotr Gerard Wieczorek / 51/ Gówny Zarządzający Spółkami.

  • Kolego, ale w końcu oderwano od koryta największego ssacza i to Twojego ulubieńca:)

   Ciekawe co było bezpośrednim powodem usunięcia najlepszego z prezesów? Czyżby "pewne nieścisłości wykryte przez red.Jezierskiego"- jak stwierdziła w wywiadzie dla Tv Imperium kandydatka Dako.

 4. A tak dobrze żarło i zdechło.

 5. czytająca uważnie | 11 lipca 2014 at 7:09 am | Odpowiedz

  "…terminowe regulowanie swoich zobowiązań ,przestrzeganie zasad etyki w stosunkach gospodarczych…"- widać, że były prezes miał i na 100% mieć będzie cały czas problemy z czytaniem i ze zrozumieniem tego co czyta. Tacy ludzie genialnie się odnajdują w "szambie",  ponieważ to jest ich naturalne środowisko, smród "kumpli" im nie przeszkadza, a wręcz odwrotnie, dzięki ich obecności oni trzymają się w "kupie" (dosłownie) i dlatego pływają po powierzchni. Panie Dariuszu, trzeba będzie niezłą spłuczkę wcisnąć, żeby to ….. spłukać. A wie Pan, ten rodzaj ekstrementów zostawia zawsze "pas startowy" – tak, że będzie się to …..  broniło nogyma i ręcyma (jak mawiają) a potem, potem, potem trzeba będzie jeszcze jakąś dezynfekcję zrobić , żeby "bakterie" się nie rozniosły.  Pozdrawiam    

 6. I kto teraz zostanie Gównym Księgowym Mafii ? Nikt się nie podejmie. Chłopcy z ferajny mają wielki problem.

 7. Jezeli myslisz, ze problem byl w prezesie pruim, to jestes idiota. Problem to franek, a tak nic sie nie zmieni, a moze byc jeszcze gorzej… Takze gratulacje, bo czepiles sie jednego z wielu funfli krola franka, ktorego zastapi nowym, a odprawe zaplacic trzeba + nowa pensje dla nowego prezesa, takze interes dla nas zrobiles wysmienity :/

  • Może jakiś czas temu skomentowałbym tę głęboką wypowiedź. Teraz publikuję ją jedynie jako ciekawostkę socjologiczną. Życzę autorowi powodzenia. Będzie mu potrzebne na pewno 😉

  • Niezwykłe zawiła konstrukcja intelektualna wypowiedzi

Leave a comment

Your email address will not be published.


*