Idealna książka pod choinkę (1) – historia Polski oryginalnie

To chyba najoryginalniej napisana historia Polski. Być może dlatego, że przez cudzoziemca…

Davies_SerceEuropy_500pcx_2_

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych. 

Dzięki temu zabiegowi autor „Powstania ‘44”, „Europy” oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.

NAJTANIEJ DO KUPIENIA W SAMYM WYDAWNICTWIE: 

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,5583,Serce-Europy

 

red.

Be the first to comment on "Idealna książka pod choinkę (1) – historia Polski oryginalnie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*