Ile kosztują prawnicy obsługujący UM?

Zacznijmy od odpowiedzi. Zgodnie z wynikami przetargu publicznego numer 244211-2013, w latach 2014-2015 koszt obsługi prawnej wszystkich wydziałów Urzędu Miejskiego w Gliwicach wyniesie łącznie 585 234 zł. Czy to dużo?

Analizuję od dłuższego czasu strukturę UM, wydatki ponoszone w związku z jego pracą, podział kompetencji. Siłą rzeczy zainteresowała mnie obsługa prawna, na którą wydajemy konkretne pieniądze, a której jakości – w kontekście łamania prawa ujawnionego przeze mnie w kwestiach nadzoru właścicielskiego – nie możemy być pewni. Poniżej podam zestawienie ofert, które wygrały w przetargu. Czu dostrzegają Państwo w tej tabelce coś zastanawiającego? Proszę o opinie w takim razie.

obsluga

Dodam, że w tym przetargu, dość nietypowo, to nie cena jest decydującym kryterium wyboru ofert, a doświadczenie (dopiero teraz prezydent Komorowski podpisał ustawę, która z ceny przestaje czynić decydujące kryterium). Szczególnie dziwnie w tym kontekście wygląda to, że do obsługi części obejmującej między innymi Wydział Nadzoru Właścicielskiego, wybrano – zapewne z racji doświadczenia – najdroższą ofertę, jaką złożyła Kancelaria Radcy Prawnego Marek Owczarski. Cóż, jak bardzo doświadczony jest pan Marek Owczarski, może świadczyć ilość prawnych bubli, jakie wspomniany wydział wypuścił. Z wadliwymi statutami, obsadą stanowisk z naruszeniem prawa itp. Pamiętna ekspertyza radcy Owczarskiego również daje do myślenia:

http://info-poster.eu/opinia-prawna-marka-owczarskiego-bledna/
http://info-poster.eu/opinia-prawna-marka-owczarskiego-bledna-czesc-2/

O jakie zatem doświadczenie chodzi? I ponawiam pytanie, z początku. Czy coś zwraca Państwa uwagę w powyższej tabeli?

Dariusz Jezierski

11 Comments on "Ile kosztują prawnicy obsługujący UM?"

 1. przecież to proste jak budowa cepa,ten wygrał przetarg kto miał wygrać,sprawdzony dobrze służący władzy.Ceni się chłop to oczywiste musi być wybrany.

 2. Co to za rewolucyjna ustawa jaką podpisał Komorowski prezydent?

  Można prosić o link do tekstu?

  Frankiewicz musi zostać na stanowisku, bo jak przejmie ktoś po nim ten geszeft, to zacznie rządy od składania wniosków do prokuratury 🙁

 3. Znaczy to?..Owcę się strzyże czy owca strzyże miasteczko?  Baca dobrze pilnuje i Owcę i barany..!               Niesamowite jak kasa płynie "Kłodnicom" a to tylko ściek lokalny. Strach pomyśleć co by było gdyby prywatne miasteczko  leżało nad czystą Drwęcą. STRACH POMYŚLEĆ…

 4. Jak dla mnie to w tabelce jest 51660, 00zł, a Pan pisze, że miasto wyda 585000.zł

 5. Czy tylko moją uwagę zwrócił fakt, że oferta Owczarskiego była jednak najtańsza? A może coś źle czytam z tej tabeli…

  • Była najdroższa, w części, której dotyczyła. Zamówienie podzielono na 4 części (w każdej inne komórki UM). W rubryce pierwszej numer zamówienia łamany jest przez liczbę ofert, które na tę część wpłynęły. W części o którą targowała się kancelaria radnego Owczarskiego wpłynęły 2 oferty. Jak wynika z dalszych kolumn tabeli, oferta Owczarskiego była tą droższą. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*