Info-Poster o gliwickich patologiach – przewodnik dla czytelników

W związku z powtarzającymi się sugestiami na temat przypomnienia niektórych spraw poruszanych od blisko roku na łamach Info-Postera przygotowałem dla Państwa coś w rodzaju krótkiego przewodnika, odsyłającego do konkretnych materiałów.

znak-zapytania-250x2001Zagadnienia pogrupowałem, co ułatwi kompleksowe zapoznanie się z interesującym daną osobę tematem. Zwracam uwagę, że w menu na górze strony również znajdują się kategorie ułatwiające taką wirtualną podróż. Zachęcam również do korzystania z systemu tagów i wyszukiwarki.

Sprawa Krystiana Tomali i KlassikAuto.pl

Zastępca prezydenta miasta na swojej stronie internetowej udostępniał miejsce na reklamy. Zgodnie z prawem tego typu działalności prowadzić na tym stanowisku nie wolno. Krystian Tomala tłumaczył się, że stronę wydzierżawił. Portal KlassikAuto.pl reklamował się również na plakatach sfinansowanych ze środków miasta. Warto podkreślić, że na przedmiotowej stronie zastępca prezydenta miasta regularnie pisze. Jedną z reklamujących się firm był KAR-TEL Zbigniewa Kałuży. Właściciel firmy jest właścicielem akcji GKS PIAST SA. Całą sprawę zgłosiłem do CBA, jednak Prokuratura Okręgowa w Gliwicach odmówiła wszczęcia śledztwa. Wkrótce zostanie złożony wniosek o wznowienie postępowania i zmianę właściwości miejscowej Prokuratury. Oto zestaw linków, umożliwiających zapoznanie się ze sprawą:

http://info-poster.eu/blyszczace-samochody-i-metna-gra/

http://info-poster.eu/co-oswiadczyl-pan-krystian-tomala/

http://info-poster.eu/felietony-felietony-gordyjski-wezel-klassikauto-pl/

http://info-poster.eu/nie-bedzie-sledztwa-w-sprawie-tomali-kuriozalne-okolicznosci-decyzji/

http://info-poster.eu/strona-krystiana-tomali-po-liftingu/

http://info-poster.eu/krystian-tomala-rekinem-dzierzawy/

Sprawa PRUiM i Henryka Małysza

Prezes PRUiM SA złamał ustawy kominową i antykorupcyjną. Ostatnio to pierwsze potwierdził Sąd swoim postanowieniem. Moje trwające wiele miesięcy postępowanie napotyka niezrozumiały opór i niechęć do działania najpierw ze strony Rady Miejskiej, potem Wojewody Śląskiego. Trwa właśnie rozpatrywanie mojej skargi do Wojewody Śląskiego na jego nadzór prawny. Sprawa trafiła także do kancelarii Premiera. Merytorycznego wsparcia Info-Posterowi udzielił przez swoje ekspertyzy doktor Waldemar Walczak z Uniwersytetu Łódzkiego. Oto zestaw linków:

http://info-poster.eu/pruim-miejska-spolka-cudzy-interes-czesc-1/

http://info-poster.eu/spolkowanie-po-gliwicku-spolki-miejskie-lamia-prawo/

http://info-poster.eu/interesy-prezesow-pruim/

http://info-poster.eu/list-do-wojewody-slaskiego/

http://info-poster.eu/gliwice-bezprawie-pod-przykryciem-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem/

http://info-poster.eu/nagrodzony-um-i-aktywnie-informujacy-prezydent-dezinformuja-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem/

http://info-poster.eu/teatr-ja-widze-ogromny-czyli-o-radzie-miejskiej/

http://info-poster.eu/petycja-do-rady-miejskiej-w-sprawie-patologii-w-gliwickich-spolkach-komunalnych/

http://info-poster.eu/zygmunt-frankiewicz-tlumaczy-sie-wojewodzie/

http://info-poster.eu/rady-nadzorcze-gliwickich-spolek-komunalnych-rozmowa-z-dr-waldemarem-walczakiem-z-uniwersytetu-lodzkiego/

http://info-poster.eu/nadzor-prawny-wojewody-potwierdza-henryk-malysz-zlamal-prawo/

http://info-poster.eu/sad-potwierdzil-henryk-malysz-popelnil-przestepstwo/

http://info-poster.eu/odpowiedz-na-pismo-wydzialu-nadzoru-prawnego/

http://info-poster.eu/skarga-do-wojewody-slaskiego-na-czynnosci-wydzialu-nadzoru-prawnego/

Sprawa Piotra Wieczorka i GKS PIAST SA

Jeśli chodzi o sam tok sprawy, łączy się ona ze sprawą Henryka Małysza. Procedury związane z Wydziałem Nadzoru Prawnego wojewody i jego niezrozumiałymi próbami „wyciszenia” sprawy Wieczorka są w toku. Tu znajdą Państwo pozostałe informacje:

http://info-poster.eu/czy-sprawa-wieczorka-to-bzdura-wywiad-z-doktorem-waldemarem-walczakiem-z-uniwersytetu-lodzkiego/

http://info-poster.eu/sprawa-wieczorka-kilka-refleksji/

http://info-poster.eu/czy-przepisy-prawa-w-urzedzie-miejskim-w-gliwicach-nie-obowiazuja-rozmowa-z-dr-waldemarem-walczakiem/

http://info-poster.eu/jak-dlugo-zygmunt-frankiewicz-bedzie-bezkarnie-lekcewazyl-prawo-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem-z-uniwersytetu-lodzkiego/

http://info-poster.eu/gliwice-bezprawie-pod-przykryciem-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem/

http://info-poster.eu/mialem-racje-piotr-wieczorek-wylatuje-z-piasta/

http://info-poster.eu/czy-beda-rozliczenia-w-aferze-wieczorka-ponownie-komentuje-dr-waldemar-walczak/

http://info-poster.eu/jak-dlugo-frankiewicz-i-wieczorek-beda-bezkarni/

http://info-poster.eu/co-naprawde-zrobila-komisja-rewizyjna-nic/

8 Comments on "Info-Poster o gliwickich patologiach – przewodnik dla czytelników"

 1. Witam pana panie Jezierski, otóż przypadkiem trafiłem na tego bloga. i bardzo mi sie podoba pana podejście i bardzo dobrze że ujawnia pan afery związane z osobą frankiewicza i ludźmi powiązanymi z UM,miejmy nadzieje że dożyje tych czasów kiedy wróce do pięknych i zadbanych gliwic a nie syfu frankiewiczowskiego.
  Ale nie o tym chciałem napisać
  Uważam że przy takim budżecie jakie posiada Gliwice można by spokojnie zadbać o estetykę ulic , usprawnić sieć komunikacji miejskiej, stworzyć stację kolejki miejskiej, stworzyć system roweru miejskiego który idealnie działa w innych miastach polski nie jest to duży koszt. Gdyby zrezygnowano kilka lat wcześniej z budowy tak niepotrzebnych rzeczy jak Hala Podium Czy DTŚ w centrum miasta można by przeznaczyć te pieniądze na inne rzeczy.
  Podsumowując mam dylemat czy jest sens wracać do gliwic po studiach, za nie tak długi czas kończe studia w innym mieście i myśle że powrót do rodzinnych gliwic.czy jednak zostać gdzie indziej gdzie jest wszystko lepiej zorganizowane a nie burdel na kółkach jak w gliwicach.
  Dziękuje i czekam na odpowiedź.

  • Niełatwe pytanie, nieprosta odpowiedź. Rzecz w tym i doskonale Pan to rozumie, że tylko Pan jeden ten dylemat może rozwiązać. Owszem, Gliwice co najmniej od kilku lat podążają w jakąś boczną ścieżkę, która zapewne skończy się w którymś miejscu nagle i trzeba będzie zawracać, tracąc dystans. Ale prawdą jest również, że to miasto ma wiele zalet i ogromny potencjał, który tkwi w ludziach. A o tym nasze władze zapomniały. Rozwój pojmowany tak, jak pojmuje go ZF i jego ekipa, nie jest najlepszą receptą na rzeczywistość. Miasto to zbiorowisko ludzi o bardzo zróżnicowanych potrzebach i oczekiwaniach. Z niewiadomych przyczyn prezydent uznaje tylko swoją wizję i próbuje wmówić wszystkim, że poznał jedyną drogę do sukcesu. Coraz więcej osób zdaje się jednak rozumieć, że droga ta prowadzi na manowce. Sam mam nadzieję, że wkrótce wiele się w Gliwicach zmieni. Jak szybko? Nie wiem, oby jak najprędzej. Będą potrzebni tutaj, jak w każdym mieście, ludzie młodzi, zdolni, otwarci. Czy zechcą wracać, zostawać, być właśnie tutaj? Złożą się na to cząstkowe, indywidualne odpowiedzi na pytanie, które Pan postawił.Czy te odpowiedzi będą dla Gliwic pozytywne? Mam coraz więcej wątpliwości. te, które padają nie napawają optymizmem. Mam nadzieję, że to się odmieni. Jedno wiem na pewno – nic się samo nie zmieni i nie zorganizuje. Ktoś musi to wziąć na siebie. Pan i Pana rówieśnicy są temu miastu potrzebni jak powietrze.

  • gLIWICKIEprzestworza | 20 sierpnia 2013 at 9:16 pm | Odpowiedz

   Drogi HH – wybory prezydenckie w Gliwicach już za rok, wszyscy zwolennicy zmian w Gliwicach zapraszają już teraz do uczestniczenia w nich. Zmiany w naszym mieście są możliwe, ale nie z obecnym Prezydentem. I tylko w naszych rękach los tego miasta – już prawie za rok….to tak nie wiele, a tak wiele może się zmienić.

 2. marianandrzejczak | 16 sierpnia 2013 at 10:57 am | Odpowiedz

  Jaskrawy przykład jak klasa próżniacza,klasa nierobów Warszawskiego Samorządu żyjącego na garnuszku obywateli i z obywateli nagle potrafi znaleźć „skarby”?
  Jak myślicie dlaczego?
  Bo leń i próżniak nie potrafi pracować ,musi mieć kogoś lub coś z czego pobiera dla siebie .
  Żaden osobnik z samorządów bez POMOCY nie ma szans na wolnym rynku.
  Czy ludek to łyknie?

  Przed referendum warszawski ratusz znalazł nagle 10 mln zł na przedszkolne zajęcia dodatkowe – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”. Od nowego roku szkolnego rodzice będą mogli za darmo posłać swoje dzieci na dwie godziny tygodniowo zajęć dodatkowych.

  Nie znalazł tylko srają na miękko by im nie wydarto posad bez których są nikim .
  Ot takie uprzedzenie ZAMACHU NA KASĘ

 3. „…Zastępca prezydenta miasta na swojej stronie internetowej udostępniał miejsce na reklamy…”
  Najpierw starałem się to wszystko, w Gliwicach zrozumieć.
  Potem to wszystko zmienić,
  Teraz ogarnia mnie już tylko pusty śmiech.
  Myślę, że nie jestem sam.
  ********************************
  http://fotozrzut.pl/zdjecia/ca46e7162a.png

 4. Coż, niektorzy Gliwiczanie nie mogą uzyskac audiencji u Prezydenta Wieczorka ale koledzy ze szkolnej ławy mogą zawsze liczyć na stołek
  w radzie nadzorczej Spółek z udziałem gminy. Są rowni i równiejsi.
  To ,że Wieczorek zrezygnował z nieprawnie zajmowanego stołka jest jego spektakularnym przyznaniem się do złamania prawa.
  Panowie prezydenci od łamania ustaw już zwrocili na siebie oko Saurona. Klepsydra została odwrócona

Leave a comment

Your email address will not be published.


*