InfoPoster PATRONUJE: piłkarski street art

Drodzy Czytelnicy, w Gliwicach pojawiła się poważna konkurencja dla Euro 2012! Dzień po wernisażu wystawy ?Historia gliwickiej piłki nożnej?, 16 czerwca w godzinach od 14 do 19 w Willi Caro, odbędzie się spotkanie ?Piłkarski street art ? czyli graffiti i muralem o piłce nożnej?.

Już w sobotę uznani artyści, najlepsi śląscy ?malarze uliczni?, stworzą w ogrodzie Willi Caro zupełnie nowe obrazy. Prace inspirowane będą piłkarskim szaleństwem, które w ostatnich czasach zawładnęło Polakami.
Street art nawet dziś bywa dość silnie krytykowany. Często jednak wypowiadają się na jego temat ci, którzy mylą go z przejawami wandalizmu pseudokibiców. Przez większość jednak uznawany jest za sztukę. Organizatorzy wystawy podkreślają, że street art jest dla wszystkich ? dokładnie tak, jak piłka nożna. Istnieje także inne podobieństwo. Tworzenie graffiti, murali i vlepek wyzwala w artystach silne emocje, dzięki którym ich prace nabierają zupełnie innego wymiaru. Są one reakcją na otaczający świat, komentarzem, który pozwala oglądającym na nowo przemyśleć rzeczywistość.
Zainteresowani będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach street artowych. Ich pracy towarzyszyć będzie muzyka elektroniczna, puszczana przez dj-a Sebastiana Sibiego Podwysockiego.
Od godziny 16 uczestnicy będą mogli przyłączyć się do specjalnych kuratorskich oprowadzeń po wystawie ?Historia gliwickiej piłki nożnej?, podczas których towarzyszyć im będą zaproszeni goście.
A czyją pracę będziemy obserwować w ogrodzie Willi Caro?

Mona Tusz – mural

Mona Tusz ma na swoim koncie kilkadziesiąt murali, także średnio-wielkoformatowych. Jest uznaną śląską artystką, uprawiającą także malarstwo sztalugowe, rzeźbę, a nawet tworzącą scenografie, performance i grafiki. Z tą artystką rozmawiamy również na zupełnie inne tematy. Już wkrótce InfoPoster zamieści obszerny wywiad z Moną Tusz.

Magda Drobczyk – mural

Magda Drobczyk uważana jest za artystkę multimedialną. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie zajmuje się tworzeniem plakatów i projektowaniem graficznym. Jej prace znajdują się w stałych ekspozycjach między innymi w Lahden Poster Museum (Finlandia), Galerii Jana Koniarka w Trnavie (Słowacja), Muzeum Plakatu w Ogaki (Japonia), Galerii AMS (Warszawa), Muzeum Sztuki Współczesnej w Toyamie (Japonia).

Marcin Malik Malicki –  przy fajce

Marcin Malik Malicki zajmuje się rysunkiem, grafiką, ilustracją. Próbuje połączyć miasto z naturą. Inspirację stanowi dla niego to, co ludowe. Jest absolwentem socjologii, ukończył także studia podyplomowe z grafiki 2D.

Kot i Mysz to przedstawiciele śląskiej grupy 0700, która od wielu lat ironicznie komentuje rzeczywistość naszego regionu. Sami członkowie podkreślają, że ich głównym celem jest dawanie ludziom radości.

W spotkaniu wezmą udział także Gelok i Raspazjan. Prace tego ostatniego można obejrzeć na www.raspazjan.com.
Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

InfoPoster jest patronem medialnym spotkania.

Be the first to comment on "InfoPoster PATRONUJE: piłkarski street art"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*