Jan Kaźmierczak „uzasadnił”, Radni uchwalili…

Wyznaczenie Zygmunta Frankiewicza do Rady Nadzorczej KSSE  – brak podstaw prawnych w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miejskiej w Gliwicach!

Po opublikowaniu na łamach Info-Postera ostatnich artykułów, na stronie Urzędu Miasta niezwłocznie podano do publicznej wiadomości uchwałę Rady Miejskiej IV/91/2007 z 12 lutego 2007, co jest wymagane zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, na co słusznie zwrócił uwagę dr Waldemar Walczak

http://info-poster.eu/rada-miejska-nie-miala-prawa-wyznaczyc-zygmunta-frankiewicza-do-ksse-s-a-wywiad-z-dr-waldemarem-walczakiem/

Dzień później pojawił się również plik zawierający uzasadnienie tejże uchwały. Prawne uzasadnienie dla podjęcia uchwały Rady Miejskiej, pod którym podpisał się Pan Jan Kaźmierczak, ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej (kolega partyjny Frankiewicza), a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej brzmi następująco:

(…) Zgłoszenie jest uzasadnione uwzględniając fakt, że funkcję przedstawicieli innych miast – akcjonariuszy KSSE w Radzie Nadzorczej także pełnią prezydenci tych miast. (…)

uzasadnienie:

http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/p9564.pdf

głosowanie:

http://bip.gliwice.eu/prawo_lokalne/uchwaly_rady_miejskiej,0,32

Cóż, Rada Miejska zgłasza (choć nie ma takiego prawa) Zygmunta Frankiewicza do Rady Nadzorczej, ponieważ… inni prezydenci miast już tam zasiadają.

W ten sposób prominentni politycy Platformy Obywatelskiej legitymizują i uzasadniają potrzebę dokonywania czynności prawnych przez organ gminy, a radni to bez zastanowienia akceptują!

Przedstawiając kolejne, niepodważalne dowody wzmacniające rzetelność i merytoryczną argumentację ustaleń Info-Postera warto zauważyć, że w przypadku innej uchwały Rady Miejskiej z 26.04.2007 r. w sprawie wyznaczenia dr Jerzego Łoika na stanowisko wiceprezesa KSSE S.A. podaje się jako podstawę prawną § 12 ust 2 Statutu KSSE S.A.

uzasadnienie:

http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/p9633.pdf

głosowanie:

http://bip.gliwice.eu/prawo_lokalne/uchwaly_rady_miejskiej,9633,26

Przy okazji Info-Poster wyraża podziękowania dla Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza za udostępnienie w BIP przedmiotowych uchwał Rady Miejskiej i uznaje to za prawidłową reakcję po przeczytaniu tekstu o „korozji”, zawierającego fragmenty jego autorskich wypowiedzi, pochodzących z jego strony internetowej.

http://info-poster.eu/korozja-postepujaca-mysli-wybrane-zygmunta-frankiewicza/

Obecny przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Wygoda (PO) jak dotąd nie zabrał oficjalnie głosu w tej sprawie, mimo tego, że zostały mu przekazane wszystkie ustalenia Info-Postera. Czekamy zatem na oficjalną (na piśmie) odpowiedź na poprzednie i ostatnie pismo. Natychmiast ją opublikujemy.

Dariusz Jezierski

12 Comments on "Jan Kaźmierczak „uzasadnił”, Radni uchwalili…"

 1. To Pan Redaktor jeszcze poczeka, ponieważ (tu posłużę się cytatem „z Przewodniczącego” Wygody:
  – taki sposób procedowania obrad Rady Miejskiej utrwalił się w przebiegu wielu lat prezydentury pana Frankiewicza,
  – jestem radnym i przewodniczącym Rady Miejskiej dopiero od dwóch lat,
  – wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślałem konieczność przywrócenia należnego trybu pracy …

  Dodatkowo Pan Przewodniczący Wygoda czeka na opinie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (tu pozwolę sobie przypomnieć mój wczorajszy wpis):
  http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://info-poster.eu/pismo-do-przewodniczacego-rm-zbigniewa-wygody/#comment-4102

  To jest kompletna niemoc Pana Przewodniczącego, a może po prostu zwykła (nomen omen) wygoda?

  • Na tym to niestety polega, że jeśli chce się sprawy wyjaśnić zgodnie z obowiązującymi procedurami to może to trwać nawet do końca świata 🙁
   Na tym właśnie bazuje Frankiewicz i olewa doniesienia info-postera i wiele wcześniejszych.
   Natomiast jak ten człowiek chce komuś przywalić, nieraz wręcz bezpodstawnie, to dzieje się to błyskawicznie i przynajmniej w Gliwicach zgodnie z jego intencją (np. sprawy Jarczewskiego, Dubarka). Dopiero poza Gliwicami można dochodzić innej niż jego „prawdy”, ale to trwa już znacznie znacznie dłużej.
   Pytanie – czy przewodniczący RM pan dr Wygoda może być w Glwicach w działaniach przeciwko Frankiewiczowi równie sprawny jak on? Odpowiedź jest oczywista – nie.
   Czy może na poziomie województwa przynajmniej? Tu się może okazać łatwiej. Warto przypomnieć, że udało się mu jako pełnomocnikowi referendystów w 2009 roku skutecznie zaskarżyć w Sądzie w Katowicach pozew w trybie wyborczym, który gliwcki sąd za słuszny, a sędzia dał popis elokwencji w obronie demokracji 😀
   Wtedy się udało, to może i teraz na poziomie wojewódzkim coś wskóra??

 2. (…) Zgłoszenie jest uzasadnione uwzględniając fakt, że funkcję przedstawicieli innych miast – akcjonariuszy KSSE w Radzie Nadzorczej także pełnią prezydenci tych miast. (…)!
  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
  Zabawa widzę przednia – zaprosimy madia i „GWIAZDY” krajowe. Niech też się bawią…
  REKLAMĘ MAJĄ DARMOWĄ !

  „Może idę do przodu powoli jak żółw , ale nigdy nie cofam się do tyłu” A. L.

  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif

 3. Radni uchwalili, to teraz moga go odwolac.

  • Tak jest!!!
   Mogą, a nawet powinni na najbliższą sesję wprowadzić taki projekt uchwały i jednogłośnie!!! przegłosować, jeśli chcą być w zgodzie z prawem. W przeciwnym razie mając oczywistą wiedzę, że doszło do złamania prawa i mając możliwość naprawienia błedu swych poprzedników w Radzie Miejskiej (niektórzy z obecnych tamtą uchwałę przegłosowali 🙁 ), a tego szybko nie zrobią, to staną się współodpowiedzialni.

   • Jak najbardziej.
    Napisałem już w pierwszym artykule na ten temat: „Ponieważ zaś osoba prawna (jaką jest gmina Gliwice) działa poprzez swoje organy, a zgodnie z art. 58 Kodeksu cywilnego, czynność prawna sprzeczna z ustawą jest nieważna, Zygmunt Frankiewicz formalnie nie ma prawa zasiadać w Radzie Nadzorczej KSSE, gdyż nie został do tego desygnowany prawomocnym aktem. Konsekwencje tego faktu z całą pewnością powinny sprawdzić zarówno Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej jak i organy nadzoru. Z całą pewnością również przywołana Uchwała powinna zostać uchylona na następnej sesji, jako niezgodna z obowiązującym prawem. W przeciwieństwie do Zygmunta Frankiewicza, Rada Miejska powinna szybciej naprawiać własne błędy. Tym bardziej, że nie ten jej skład odpowiada za przyjęcie tej uchwały.”

   • Zgadza się. Za tę uchwałę nie odpowiadają ówcześni radni, tylko radca prawny. Teraz jest inaczej. Obecni radni już wiedzą, że uchwała jest nieważna. Jeśli jej nie anulują na najbliższej sesji, świadomie złamią prawo.

 4. „funkcję przedstawicieli innych miast – akcjonariuszy KSSE w Radzie Nadzorczej także pełnią prezydenci tych miast.” – kłamstwo

 5. Podziękowanie dla Frankiewicza za to, że łaskawie raczył wykonać swój obowiązek?!

 6. Projekt uchwały podpisał radca prawny Marek Owczarski. Radni nie są ekspertami w zakresie prawa i dlatego UM zatrudnia radców prawnych. Radni głosując nad uchwałą, rozpatrują tylko jej treść merytoryczną, zakładając, że od strony prawnej jest ok. Dlatego odpowiedzialność w zakresie poprawności prawnej uchwały ponosi radca prawny, a nie radni.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*