Jan Kaźmierczak zawieszony!

Jan Kaźmierczak zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Decyzja ta ma związek z audytem zagranicznych wyjazdów posłów.  Onet.pl informuje:

 

Kaźmierczak był gronie trzech posłów, którzy wczoraj złożyli wyjaśnienia ws. rozliczania środków za podróże służbowe. Sześciu kolejnych ma na to jeszcze prawie tydzień. 16 grudnia szef kancelarii Sejmu poda, czy przyjmuje te wyjaśnienia.

Na briefingu w Sejmie szef komisji regulaminowej Maciej Mroczek (TR) oraz jego zastępca Jerzy Budnik (PO) powiedzieli, że Kancelaria Sejmu, przeglądając dokumentyzwracała uwagę na rozbieżności pomiędzy nimi. Chodzi np. o sytuacje, gdy posłowie pobierali pieniądze za wyjazd zagraniczny, a dokumenty – m.in. dot. głosowań lub udziału w posiedzeniach komisji – wskazywały, że byli za granicą krócej niż deklarowali.

Według Budnika, takich posłów jest 9; a wśród nich – znowu – posłowie Adam Hofman (3 przypadki poza aferą madrycką), Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki (po jednym), Łukasz Zbonikowski (PiS) (jest rekordzistą – cztery przypadki), Arkadiusz Mularczyk (SP) oraz Paweł Suski i Jan Kaźmierczak (PO), a także Zbigniew Girzyński – do czwartku poseł PiS.

Więcej: 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jan-kazmierczak-zawieszony-w-prawach-czlonka-klubu-po/knnn6

red.

 

29 Comments on "Jan Kaźmierczak zawieszony!"

 1. "NIe mam sobie nic do zarzucenia", no coz PelO-wskie grzeszniki juz tak maja:)

  Jego spowiedz jest tak banalna, ze szkoda mi czasu na jakikolwiek komentarz;)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Posel-Jan-Kazmierczak-zawieszony-w-prawach-czlonka-klubu-PO,wid,17081668,wiadomosc.html?ticaid=113ed1&_ticrsn=3

  • Małgorzata Bajka | 6 grudnia 2014 at 11:40 pm | Odpowiedz

   A ja uważam wręcz przeciwnie. Zmuszanie człowieka, polityka do obrony po 1,5 roku od zaistnienia zdarzenia, kiedy nie ma on możliwości przedstawienia dowodów ( wyrzucił bilety – bo któż by je trzymał ) jest karygodne. I o to chodzi – będzie się mnożyć insynuacje w oparciu o sam fakt odbycia podróży, a polityk nie będzie w stanie udowodnić, że było inaczej, ponieważ wówczas postępował w zaufaniu, że żadne dowody nie będą potrzebne. Gdyby tak było, to by je zachował. Jest to naruszenie elementarnej zasady wzajemnego zaufania. "Dajcie mi człowieka a znajdę paragraf". Nie zebrałeś dowodów na swoją niewinność, a my teraz będziemy tworzyć zarzuty, które wymagają ich przedstawienia. To jest podłe i niegodne reprezentowania społeczeństwa.

   Nie jestem zwolenniczką PO i każdy, kto zna moje poglądy prezentowane publicznie wie, że obecny system i jego mechanizmy są dla mnie wypaczeniem normalnego państwa. Ale nie mogę zaakceptować takich metod niszczenia ludzi, którzy być może czymś sobie "zasłużyli" na taką nagonkę. Ten polityk robi na mnie wrażenie człowieka przyzwoitego, reprezentującego środowisko profesorskie, inteligenckie. Może jest zbyt przyzwoity? Może ma zbyt duże szanse na wysokie stanowisko, gdzie jest to cecha dalece niepożądana? Trzeba więc go odpowiednio wcześniej zniszczyć. W ten sposób w Polsce atakuje się ludzi, który rokują szanse na uczciwą politykę. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w wyborach prezydenckich w 2005r., jednak w nieporównalnie większej skali.

   Skoro lewica i Miller się obecnie zastanawiają kogo wystawić w przyszłych wyborach, to niech sięgną po sprawiedliwość i przypomną sobie, komu podstępnie odebrano prezydenturę i komu należy to zadośćuczynić.

    

   • Ja znam Twoje poglady tylko z tego portalu i przyznaje, ze nie robia na mnie zadnego pozytywnego wrazenia, bo jezeli tego typu patologie dzielisz na lepszych i gorszych, to zaczynasz opowiadac bajki;) Ciekaw jestem, jak bedziesz bronic naszego "dziubusia" Radka? Mysle, ze Ty jak zawsze dasz rade, ale troche pomoge: "swoj swojemu lba nie urwie" albo "Polacy nic sie nie stalo";) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wprost-Radoslaw-Sikorski-wyludzal-pieniadze-z-sejmu,wid,17085261,wiadomosc.html?ticaid=113f06

    • Reasuma, wyprzedziła mnie co do trafnej oceny związanej  z  zamieszczanymi komentarzami p. Małgorzaty Bajki. Na wszystkim się zna, o wszystkim chce coś napisać, a  wychodzi totalna niewiedza, łagodnie określając. Przykłady:  Info-Poster.

     • Mysle, ze nasza M.Bajka, to jednak maly pikus przed miszczem Federczukiem z info-gliwice. On na swoim portalu rozlicza poslow z naszego okregu z atrakcyjnych wycieczek po Europie za nasza kase, ale dziwnym trafem zapomina doliczyc poslowi K. kilka wycieczek do Londynu, z ta ostatnia przez tunel pod kanalem:) W "Naszym Miescie" w p.3 posel wyraznie opowiedzial sie o swojej milosci do Londynu, najwidoczniej redaktor Fedorczuk nie umie czytac, tylko pisac, bo z podliczaniem ma na pewno problemy:)

      A moze po prostu robi sobie jaja z czytelnikow i innych poslow no  chyba, ze celowo manipuluje, bo lubi;)

     • Małgorzata Bajka | 9 grudnia 2014 at 5:50 am | Odpowiedz

      A to poproszę konkretny przykład – na czym się to nie znam? Istotą forum jest branie udziału w dyskusji – czyżby autor wypowiedzi nie znał się na roli tego rodzaju forów? Polecam podstawowy kurs znajomości internetu.
       

     • Małgorzata Bajka | 9 grudnia 2014 at 6:05 am | Odpowiedz

      To może sąd oceni czy tego rodzaju opinie można czy też nie można adresować publicznie do innnej osoby?

     • Małgorzata Bajka | 9 grudnia 2014 at 7:51 am | Odpowiedz

      Tacy jak ty wiedzą oczywiście wszystko. Szczególnie dążą do wiedzy, kto spowodował śmierć człowieka – być może dlatego, że w przeciwieństwie do mnie, bardzo mu się nie podobały wyrzucone meble

      http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/smiertelny-pozar-na-sikorniku-splonal-bezdomny,2489234,artgal,t,id,tm.html

      • Z Panią Małgorzatą Bajka jest jak z przysłowiem:  uderz w stół, nożyce się odezwą. Na każdy komentarz ma odpowiedź (niekiedy bezsensowną), a może warto się wyluzować ?  Ja (nie)obiektywnie popieram Reasumę, chyba mam do tego prawo ?  Ciekawe, czy  teraz Pani B.  też  zareaguje ?

       • Małgorzata Bajka | 10 grudnia 2014 at 5:45 am | Odpowiedz

        Najbardziej bezsensowne w mojej wypowiedzi było wyprzedzenie faktów i przekonanie o niewinności posła Kaźmierczaka. Dziś media potwierdziły, że nie dopuścił się on naruszeń w opisywanym przypadku. Jak wiele jadu wylewa się kiedy ktoś podejmie się obrony zasad praworządności. Tak – kiedy ktoś uderza w nie – odezwę się i będę się odzywać dopóty stan ten będzie trwał. Jeżeli komuś się to nie podoba, niech się wynosi do kraju, gdzie obowiązują inne zasady.

        Redakcja była przeze mnie poproszona o usunięcie obraźliwych dla mnie wypowiedzi. Najwyraźniej na tym forum prawo jest przypominane jedynie do walki z władzą.
         

        • Redakcja wyjaśniła, że zakwestionowane przez Panią wypowiedzi w żadnym razie nie są obraźliwe. Stanowią jedynie wypowiedzi ocenne dotyczące w dodatku nie Pani osoby, tylko argumentacji. Nie wiem jak wyobraża sobie Pani polemikę, ale z całą pewnością powinna Pni prześledzić historię własnych wpisów. W wielu komentarzach zarzuca Pani innym osobom to, czy tamto – musi się Pani liczyć, że przynajmniej część z nich podejmie polemikę. Jeśli nie, wypada poprzestać na pamiętnikach, a nie komentować na forum. To drugie jest z zasady zaproszeniem do polemiki.
         Dla porównania:
         Kwestionuje Pani jako rzekomo dla Pani obraźliwą taką oto wypowiedź: „Na wszystkim się zna, o wszystkim chce coś napisać, a wychodzi totalna niewiedza, łagodnie określając.”
         Oto przykład Pani wypowiedzi pod adresem jednego z komentatorów:
         ” Nie odróżnia pan systemu od ludzi. O Polskę Ludową walczyli ci, którym bliskie były ideały sprawiedliwości społecznej, a nie mordu. Proszę sobie poczytać dane IPN, kto dokonywał mordu, i dowie się tam pan, że nie byli to polscy socjaliści.”
         Proszę wybaczyć, obie wypowiedzi są oceną stanu wiedzy adwersarza. Wyrażoną inaczej, ale zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Podawanie w wątpliwość czyjejś wiedzy w publicznej dyskusji, nawet przy bardzo restrykcyjnym podejściu, trudno uznawać za obrażanie.

          

         • Małgorzata Bajka | 10 grudnia 2014 at 10:02 am | Odpowiedz

          Proszę Pana, zarzucanie komuś "łagodnie mówiąc niewiedzy" bez podania dowodu ale jako ogólnej cechy danej osoby wyczerpuje znamiona obrazy. Oceny szczególnie bywają obraźliwe. Niewiedza w danym zakresie a "łagodnie mówiąc niewiedza" to diametralnie inne określenia. Moja wypowiedź ma się nijak do takiego postępowania. "Ciekawe, czy teraz zareaguje" – to jest mertytoryczny komentarz? Pana postawa dowodzi, że jest Pan stronniczy i umożliwia dokonywanie nagonki podyktowanej moją działalnością w ochronie przyrody. Żaden szanujący siebie i innych dyskutantów redaktor forum nie dopuściłby do tego.

          • Pani Małgorzato…. po raz nie wiem który polecam Pani inne fora. O jakiej nagonce Pani mówi, wie tylko Pani. Jak na razie wiem tylko, że udostępniam to forum każdemu, kto ma cokolwiek do przekazania, także Pani. Przyznam, że Pani ciągłe pretensje do mnie sprawiają, że zastanawiałem się już jaki ma to sens. Pocieszająca jest Pani ‚jedyność’ w tym mniemaniu.

           Na zakończenie całej dyskusji pytanie, dlaczego Pani nie ocenia siebie według własnych kryteriów? Zarzuca mi Pani nieszanowanie dyskutantów? Obraża mnie Pani? Bo zapewniam, że wielu redaktorów nie tylko nie dyskutowałoby z Panią, ale wręcz nie puszczało takich „manifestów” jak powyższy. Z mojej strony to już jednak ostatnia odpowiedź na Pani komentarze – skutecznie zniechęca Pani do takiej formy dyskusji. Proszę wybaczyć, że pozwolę sobie na ocenę na WŁASNYM forum i zrozumieć, że wszelkie ewentualne decyzje o tym jakie komentarze puszczać, a jakie odrzucać również zostawię sobie. Życzę Pani wielu forów lepszych, lub co najmniej takich samych jak to. I dodam nieśmiało, że każdy szanujący siebie i społeczną pracę innego dyskutant byłby wdzięczny, że ma w ogóle gdzie dyskutować i może to robić kiedy zechce. 

           I jeszcze coś dodam – w komentarzu w którym zaleca Pani komuś z komentatorów skorzystanie ze słownika ortograficznego (jakież to grzeczne i nieobraźliwe, prawda?), popełniła Pani poważny błąd ortograficzny. Proszę sobie znaleźć. I nie zwróciłem Pani uwagi aż do teraz, kiedy trzeba Pani wyraźniej wskazać, że zupełnie inną miarą niż siebie samą, próbuje Pani mierzyć innych. Z mojej strony this is the end.

    • Małgorzata Bajka | 9 grudnia 2014 at 6:02 am | Odpowiedz

     Moje poglądy nie mają na celu robienia wrażenia. Nie są przeznaczone dla innych. Nie mam zamiaru bronić tych, których zachowanie nie wzbudza mojego zainteresowania. Jeżeli jednak rzeczywiście znałbyś moje poglądy, to wiedziałbyś, że używając określenia "swój swojego" w ich kontekście odnośnie w/w osoby zwyczajnie się kompromitujesz.

     Patologią jest "wyciąganie haków" na niewygodnych polityków w momencie, kiedy zaczynają przeszkadzać. Może się w końcu okazać, ze człowiek jest niewinny, ale zanim tego dowiedzie, medialna nagonka zniszczy jego pozycję. Branie udziału w nagonce jest skrajnie naganne moralne, świadczy o niskim poziomie etycznym jak i potwierdza to agresywna reakcja na moją wypowiedź.

     Chciałabym również dodać w odniesieniu do obydwu komentarzy, że wypowiadanie się pod pseudonimem w dyskusji z osobą która występuje jawnie i atakowanie jej pejoratywnymi, ogólnikowymi ocenami jest przejawem tchórzostwa i przekonania o bezwartościowości własnych argumentów.

   • Prof. Haberowi pani zarzucała że wyszkolony za „nasze” pieniądze śmie robić karierę. Dziwne, ze „tylko jednemu” profesorowi tego nie wspomina

 2. Moze nalezaloby sprawdzic co Kazmierczak wyprawial jak byl wiceprezydentem Gliwic, oprocz tego, ze bezczelnie klamal. Kazmierczak jest tez zatrudniony na Politechnice Slaskiej na wydziale Organizacji i Zarzadzania. Jest tam tez zatrudniony Frankiewicz.

  • Ten akurat wpis jest dość nieprzyzwoity.Co ma wspólnego Frankiewicz z Kaźmierczakiem wtym momencie?

   • Drogi Wieslawie, w mysl zacytowanego przez ciebie motta pytam: co wspolnego ma wpis adiunkta z nieprzyzwoitoscia w tym momencie?

    Ja przeczytalem 2 dni temu ten tekst (patrz link) bylo w nim chyba 8 punktow spowiedzi p. Kazimierza skierowanych do wladz parlamentu, aktualnie pozostaly tylko 4, czy o taka informacje Tobie chodzi? A moze i tu zabawisz sie w kolejna przyzwoitke:)?

    http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/posel-jan-kazmierczak-tlumaczy-sie-z-delegacji-do-wielkiej,2659712,art,t,id,tm.html

   • Jak to co przecież to jest pachołek Frankiewicza, którego broni za każdym razem. Przypomnij sobie choćby Podium gdy PO oświadczyła, że jest przeciw Kaźmierczak w gliwice24 oświadczył, że popiera budowę. Nie zapominajmy również o referendum gdy z Buzkiem wzywał, żeby nie głosować. Ja sie nie zdziwię, gdy Kaźmierczak znajdzie się w jakiejś spółeczce miejskie albo pewnie w radzie Gliwickim Teatrze Muzycznym jak Buzek

    • Małgorzata Bajka | 8 grudnia 2014 at 6:36 am | Odpowiedz

     Opowiadanie się po określonej stronie nie oznacza nieuczciwości. Tego rodzaju argumentacja jest mało przekonująca i dlatego mimo wysiłków wielu środowisk sytuacja się nie zmienia.

    • A moze, obejmnie budujacego sie w Gliwicach gniota za to poparcie. Przeciez prasa nie tylko opozycyjna, duzo czasu poswiecila dla jego menedzerskiego talentu i nie tylko;)

   • Może dziś nie ma , ale…kiedyś.

    Dziś – przynajmniej do niedawna to byli koledzy – oczy F w PO gliwickiej – nawet uknuli rozpad tej strktury – przeciw posłowi G.

    Ja nie szanuję Pana K. za ewdentne neścisłości na polu wiedzy powszechnej – kiedyś na Święcie Narodowym swoją niewiedzą – przemawiając w imieniu jak prawie zawsze nieobecnego Prezydenta – obraził Kombatantów i większość zgromadzonych. Również za jedgo psa a raczej za to co on robi/robił – regularnie na spacerach pod okiem Pana K – obrzydliwość.

 3. Chyba wiecie, ze to zla wiadomosc? PO nie wystawi go juz do sejmu i znowu glwiczanie beda mieli go na glowie. Frankiewicz przyjmie go z otwartymi rekami.

 4. Jakieś dowody ,cytaty  na to ,ze Frankiewicz każe się tytułować profesorem ? Pytam w myśl motta tego portalu ,że :

  "Informacja to szkielet nowoczesnego społeczeństwa.Ważne aby podać ją bez manipulacji -w odpowiednim miejscu i we właściwym czasie "

 5. znafca dobrych manier | 10 grudnia 2014 at 6:49 pm | Odpowiedz

  Słusznie wskazal Pan, pani M.B., iz w dobrym tonie wypada uszanować pańską pracę społeczną i ważyć swoje słowa, bo jest się po prostu gościem na tym portalu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

 6. Byłoby wielce pożyteczną rzeczą załozenie własnej strony przez panią M.B.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*