Jednak „wycinają” Nowaka!

Andrzej Nowak został bez rady nadzorczej!

Ostatnio podaliśmy informację, że Andrzej Nowak doceniony, wyróżniony i nagrodzony za jakieś nieznane bliżej mieszkańcom zasługi zasiadaniem w dwóch radach nadzorczych spółek handlowych, 17 maja stracił miejsce w radzie nadzorczej Silesia Asfalty sp. z o. o., której udziałowcami są PRUiM SA i EUROVIA SA (wykonawca ostatniego odcinka DTŚ): http://info-poster.eu/andrzej-nowak-wylecial-z-rady-nadzorczej/.

W radzie zasiadał między innymi z Henrykiem Małyszem, prezesem PRUiM. Dziwić to musiało, skoro były komendant Straży Miejskiej, został skazany prawomocnym wyrokiem za kradzież kostki brukowej, a Kodeks spółek handlowych mówi wyraźnie, że osoba, która dopuściła się przestępstw przeciwko mieniu w organach nadzoru spółek prawa handlowego zasiadać nie może. Okazuje się, że prawo to w Gliwicach – jak wiele innych zresztą – nie obowiązuje. Utwierdzał w tym przekonaniu fakt, że Nowakowi dorzucono jeszcze (widać zasługi były ogromne) drugą radę nadzorczą, tym razem w spółce POG-TECH sp. z o. o., a ta jak wiemy obsługuje w razie jakichkolwiek awarii spółki komunalne – ZBM I i ZBM II. Nie da się ukryć, że w przypadku obu rad nadzorczych taka promocja Nowaka nie mogła się odbyć bez co najmniej błogosławieństwa władz. I oto, choć z końcem maja tego roku Andrzej Nowak w tej radzie nadzorczej nadal zasiadał, okazuje się, że 4 czerwca już nie.

nowak

Wyraźnie widać, że po trwającym prawie rok (przez który to czas Andrzej Nowak bezprawnie pobierał sowite wynagrodzenia) głębokim namyśle, zdecydowano się nad Kłodnicą zastosować obowiązujące prawo i prawie jednocześnie odwołać Nowaka z obu organów nadzoru. Tym bardziej czas teraz dochodzić sprawiedliwości. Ktoś przed duże „K” dopuścił bowiem, jeśli nie sprokurował taką sytuację. Jeśli chodzi o spółkę Silesia Asfalty SA, trudno założyć, żeby Nowak zasiadał tam jako przedstawiciel potężnej EUROVII. Pytania należy zatem zadać prezesowi PRUiM Henrykowi Małyszowi. O co jednak pytać osobę, która sama złamała dwie ustawy: „antykorupcyjną” (zasiadając jednocześnie w radach nadzorczych 3 spółek) i „kominową” (zasiadając jednocześnie w radach nadzorczych 2 spółek z większościowym udziałem gminy Gliwice). Jak to mówią ludzie prezydenta i on sam, gliwickimi spółkami rządzą najlepsi fachowcy i menadżerowie. Trzeba zadać zatem kolejne pytanie – są niedouczeni, czy z premedytacją łamią prawo? W obu przypadkach z całą pewnością nie nadają się przecież na zajmowane stanowiska.

Cóż, wydarzyła się jak widać rzecz bez precedensu – zasłużony dla Gliwic fachowiec został bez rady nadzorczej! Obserwując w jaki sposób był doceniany i wynagradzany należy chyba albo uznać, że rachunki zostały wyrównane, albo… obserwować gdzie po spektakularnych (choć wymuszonym prawem) „wylocie” Andrzej Nowak „wyląduje”

Dariusz Jezierski

5 Comments on "Jednak „wycinają” Nowaka!"

 1. GOGOL PRZEJAZDEM | 13 czerwca 2013 at 8:56 am | Odpowiedz

  „…Dziwić to musiało, skoro były komendant Straży Miejskiej, został skazany prawomocnym wyrokiem za kradzież kostki brukowej, a Kodeks spółek handlowych mówi wyraźnie, że osoba, która dopuściła się przestępstw przeciwko mieniu w organach nadzoru spółek prawa handlowego zasiadać nie może. …”
  Ufff , trochę normalniej !
  To wyglądało tak, jakby złodziej sam sobie pilnował więzienia…
  Dalej im deptać po piętach , aż odciski im się zrobią.
  Jeszcze po tym rozgrzanym asfalcie będą boso uciekać….
  ***********************************
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…

 2. Na pewno dostał inną jeszcze bardziej intratną posadkę. Inaczej zacząłby sypać.

 3. Gdzieś wyląduje..Są miasta zaprzyjaźnione.
  Martwię się jak Henio da sobie radę w PRUiM acz to utracił specjalistę od kostki.
  Już niedługo jednak.
  Niech tylko narodowcy przechwycą władzę.

 4. GOGOL PRZEJAZDEM | 13 czerwca 2013 at 3:51 pm | Odpowiedz

  „…Jednak „wycinają” Nowaka!…”
  Redaktor ich ograł jak dzieciaki.
  Teraz zostały im tylko „wycinanki”.
  Potem chowanego , a na końcu gonitwa…
  Ponieważ ledwo chodzę, to pogonić nie mam szans.
  Zacznę więc wyliczanie:
  http://fotozrzut.pl/zdjecia/82029f1b17.png
  ***********************************
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…

 5. Czy wiadomo coś na temat zwrotu nie słusznie pobieranej przez niego pensji ?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*