Jutro premiera – poczujcie atmosferę!

Już jutro, 12 lipca o godzinie 19 w Teatrze Miejskim w Poti (Gruzja) im. Waleriana Gunii odbędzie się premiera spektaklu "Spuszczeni" (Flushed) wg "Emigrantów" Sławomira Mrożka w mojej reżyserii.

Przyszło mi pracować w znakomitym zespole. Ramaz Ioseliani to jeden z najbardziej znanych gruzińskich aktorów, zdobywca wielu nagród (w tym Złotej Maski), uczeń wielkiego Michaiła Tumaniszwili. Giorgi Surmava to świetny aktor potijskiego teatru, w poprzednim sezonie zdobywca nagrody dla najlepszego aktora Gruzji.

Świetna współpraca Zazy Chanturii jeśli chodzi o niełatwe odczytanie Mrożka w realiach gruzińskich, stała się podstawą stworzenia bardzo dobrej (mocno skróconej!) warstwy tekstowej.

Scenografię zaprojektowała Tamara Okhikyan. Pracuję z nią już po raz drugi. Z równie doskonałym efektem. 

Bardzo miło mi poinformować, że dzięki naszemu pomysłowi umieszczenia akcji w piwnicy, Teatr w Poti inauguruje jutro nową przestrzeń teatralną z założenia przeznaczoną dla małych form, eksperymentalną i poszukującą. Cieszę się, że coś po mnie zostanie.

Premiera jutro, ale już dziś odbyła się próba generalna. Wczoraj z kolei na próbie był z nami jeden z aktorów potijskiego teatru, Sandro Gujabidze. Oto co umieścił na swoim profilu na Facebook:

Jeszcze nigdy nie widziałem tak dobrego spektaklu. Byłem wczoraj na próbie i zobaczyłem rzeczy, które wszyscy powinni zobaczyć. Szkoda tylko, że zmieści się jednorazowo tylko 38 widzów.

Czyż mogą być dla reżysera lepsze słowa przed premierą? 

A dla moich Przyjaciół w Polsce zdjęcia zrobione dziś przed i po próbie generalnej przez samą autorkę scenografii Tamri Okhikyan. Poczujcie to sami… 

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 16

7 Comments on "Jutro premiera – poczujcie atmosferę!"

 1. … ŻYCZĘ POWODZENIA I SUKCESU … :):):)

  Czekamy na "sprawozdanie" z premiery (oczywiście, gdy kac minie :):) )

 2. Trzymam oba kciuki za sukces i powodzenie. Pozdrawiam.

 3. marianandrzejczak | 12 lipca 2015 at 1:08 pm | Odpowiedz

  I Miasto Gliwice nie docenia OSOBY Dariusza Jezierskiego? To chore miasto z chorymi władzami. Te władze swojego czasu UCZYNIŁY menesasem sztuki nijakiego wielko gabarytowego prezesika . To miasto pod rządami PASZY rozdaje debilne nagrody Lwom bisnesu którym nic nie brakuje bo wszystko dostają na złotej TACY. To miasto nie potrafi dostrzec KAPITAŁU? A fe Paszo !

  Pod pięty Jezierskiemu nie podchodzą ani LWY ani PASZA ani Mecenasz sztuki. Gadać PASZO i rozdawać tytuły to se każdy może ale KONKRETY już nie w gestii PaszoLubnych.

  Co za miastoooooooooooooo!

  Powolutku aż do skutku..

   

  Precz ze ślepcami miasta Sukcesu i Ekscesu paszolubnych Menenasów sztuki !!!

 4. marianandrzejczak | 13 lipca 2015 at 10:30 pm | Odpowiedz

  Dlaczego wszyscy MILCZA?

   

 5. Mam nadzieję, że premiera się powiodła.

 6. Panie Darku, minęło już dwa tygodnie. Na Boga odezwij się Pan wreszcie. Żyje Pan? Czy robi Pan sobie jaja ze swoich sympatyków? Pozdrawiam.

  • Przepraszam wszystkich za to utrzymujące się milczenie. Na czas festiwalu ulokowano nas w ośrodku, w którym nie ma dostępu do sieci. Niemożność zadbania o Info-Postera to jeden ze skutków ubocznych. Dziś jestem już w Poti, szykuję się do powrtotu. Później już nie będzie problemów 🙂

   Serdeczności!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*