Jutro spędzimy noc z artystami…

Szanowni Państwo, drodzy Gliwiczanie, Mieszkańcy naszego regionu,

gorąco zapraszamy na 7 edycję ArtNocy – Gliwickiej Nocy Otwartych Galerii – już w sobotę 7 czerwca 2014 r.!

Do muzeum, galerii, czy ośrodka kultury, na wystawę, warsztaty, koncert czy wernisaż? Tego dnia i nocy nie warto spać – w sobotę 7 czerwca gliwickie muzea, galerie, pracownie, domy kultury, otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i płycie rynku, a wszystko za darmo.

Do późnych godzin wieczornych i nocnych czynnych będzie ponad 30 różnych placówek kulturalnych, tradycyjnie na swoje wystawy zapraszają największe gliwickie instytucje kultury. Zapraszamy chętnych do zwiedzania wszystkich placówek i miejsc biorących udział w gliwickiej ArtNocy. Niektóre zapraszają gości już od godziny 10.00, niektóre zamykają się grubo po północy, bądź wręcz w niedzielę nad ranem. Propozycji będzie mnóstwo; uczestnicy proponują ok. 80 przeróżnych wydarzeń, warsztatów, wernisaży, pokazów filmowych, wykładów, performance’ów, spektakli, koncertów. 

Tylko przez jeden dzień i wieczór 7 czerwca równolegle we wszystkich miejscach w godzinach od 16.00 do 22.00 będziemy mogli odwiedzić i poznać galerie, twórców i ich dzieła sztuki. Na co dzień nie mamy czasu ani szansy spotkać i poznać aż tyle, co w ciągu jednej doby…

ArtNoc wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, poznajmy więc się nawzajem, spędźmy ten czas twórczo, kulturalnie i artystycznie najbardziej jak tylko można.

Każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników i pasjonatów rękodzieła, chcących aktywnie i twórczo spędzić czas polecamy udział w bezpłatnych warsztatach. Każdy z nas będzie miał szansę stworzyć swoje działo sztuki.

Dla dzieci i młodzieży jest osobny program – liczne warsztaty i zajęcia; dla nich niespodzianki i atrakcje w tym roku przygotowało ponad 30 galerii i instytucji kultury. Warto zaplanować zwiedzanie wcześniej, bo zwłaszcza na warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych obowiązuje rejestracja.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie! Na najwytrwalszych zwiedzających, którzy odwiedzą najwięcej miejsc czekają nagrody: m.in. : wejściówki na warsztaty oraz bony na warsztaty artystyczne do zrealizowania w galeriach biorących udział w tegorocznej ArtNocy…

Szczegółowy program ArtNocy w pliku: program_plakat najnowszy

Do zobaczenia podczas gliwickiej 7 ArtNocy,
serdecznie pozdrawiamy,
Organizatorzy – Stowarzyszenie Melina wraz z wszystkimi Uczestnikami

1 Comment on "Jutro spędzimy noc z artystami…"

  1. Bylem i niczego nie żałuję, chociaż tłumów nie było, to można było zassać duża dawkę kultury.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*