Kibice chcą odwołać Małgorzatę Mańkę – Szulik?

Na razie zasygnalizował to tylkojeden z kibiców Górnika Zabrze, podkreślając, że to jego prywatna opinia. Zaprezentował ją na http://roosevelta81.pl/wszystko-jest-w-rekach-mieszkancow-zabrza-i-kibicow-gornika-zabrze/

Plan wygląda następująco.

W drodze inicjatywy obywatelskiej odwołujemy Prezydenta Miasta Zabrze. Obecna władza dopuściła się degrengolady, czyli upadku wartości i ruiny finansowej, bo zadłużanie klubu i mówienie o ratowaniu przez zadłużanie to bezczelna hipokryzja. Następnie jako kibice i przyszły właściciel klubu dogadujemy się z nową władzą w sprawie przejęcia klubu. Model finansowania klubu pokazało stowarzyszenie „Socios Górnik”. Zaznaczam, że nie jestem jeszcze członkiem stowarzyszenia oraz nie sprawuje w instytucji żadnych funkcji. Model jednak jest wzorcowy. 50 tyś członków 20 zł miesięcznie składki i mamy budżet 12 mln zł na rok. Nie licząc przychodów z dnia meczowego, sprzedaży koszulek, szalików, praw telewizyjnych, czy sponsora jakiego możemy pozyskać. Całość w sumie może dać budżet w granicach ok 40 mln rocznie. Powołujemy w drodze referendalnej prezesa klubu oraz zarząd, posiadając jednak w zarządzie własnych przedstawicieli kontrolujących wydarzenia w klubie od wewnątrz. Proste? Oczywiście, że tak tylko jak to zrobić? Odpowiedź jest równie prosta jak sama koncepcja.

Czy to po prostu nieprzemyślana wypowiedź zirytowanego fana, czy jednak zapowiedź konkretnych obywatelskich posunięć? Poczekamy, zobaczymy…

dj 

5 Comments on "Kibice chcą odwołać Małgorzatę Mańkę – Szulik?"

  1. Odwolac trzeba koniecznie Zygmunta Frankiewicza. To byc albo nie byc dla ratowania Gliwic. Facet siedzi tu juz 22 lata i niszczy miasto!

  2. Zlikwidowac wszystkie skorumpowane media gliwickie! One od lat szkodza naszemu miastu. Sluza jedynie rezimowej wladzy. Bez nich Frankiewicz nie przetrwa.

  3. Brawo dla Zabrzan jeżeli im się uda.

  4. To już wiemy czemu prezydent tak dba o Piasta, zapewniając klubowi sowitą dotację z budżetu. Boi się gniewu kibiców – woli ich mieć po swojej stronie. Szczególnie pseudokibiców, bo zadowoleni kibole to niemal jak własna formacja obronna.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*