Kobiety Bergmana – kto zagra?

Na Nieco ponad miesiąc przed premierą prezentacja obsady obu spektakli w ramach projektu "Kobiety Bergmana".

"Kobiety Bergmana – Po próbie"

ALEKSANDRA GAJEWSKA

 

 

algaj

algaj1

Aktorka z dwudziestoletnim stażem. W latach 1994-2006 na scenie Chorzowskiego Teatru Rozrywki gdzie zagrała m.in. w spektaklach Okno na Parlament, Cabaret, Skrzypek na Dachu, Jesus Christ Superstar, Gershwin, Evita, Na szkle malowane, Sen nocy letniej czy Rocky Horror Show, a także w spektaklu Józefa Szajny „Ślady”.

Od 2006 r. aktorka Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie zagrała m.in. Izabelę w „Miarce za Miarkę” W. Szekspira, Ewę w „Pokoju zwierzeń” Andrzeja Celińskiego. Lindę w „Podwójnej rezerwacji”, Antoninę w „Związku otwartym”, Jenkins w „Top Dogs”, Helenę w „W drodze do siebie”, w spektaklu „ Wszystko o kobietach”, „Krucytyrk” a także w spektaklach muzycznych i dla dzieci. Od 2006 roku zajmuje się również działalnością samorządową, menedżerską i PR. Jest autorką literatury dziecięcej, tekstów piosenek i poetką ( Tomik „Przez przypadki” wydało w 2010 r. Wydawnictwo Śląsk) . Wiceprezes Fundacji na rzecz młodych twórców Jazdaa Polska!, od lat wspiera i propaguje różne formy teatralne, szczególnie OFF.

ANNA MAKSYM

Anna Maksym 3

Anna Maksym 4

Absolwentka Liceum Plastycznego oraz Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Animacji Społeczno-Kulturalnej Od kilku lat związana z gliwickim Teatrem Nowej Sztuki. Wystąpiła w głównych rolach w spektaklach „Pierwsza polka”, „Biały anioł z czarnymi skrzydłami”, „Pod podeszwą buta” (spektakl nagrodzony na festiwalu Teatralny Kufer w Mińsku). Prezenterka telewizyjna i lektorka. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Knurów w dziedzinie kultury za całokształt pracy teatralnej. Pracuje na scenie z osobami niepełnosprawnymi, prowadząc własną grupę „Alternatywa”. Jest również autorką scenografii do wielu projektów teatralnych.

JAROSŁAW KARPUK (zagra w obu spektaklach)

Jarosław Karpuk 1

Jarosław Karpuk 2

Aktor filmowy i teatralny; magister sztuki. Absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Pracował w Teatrze im. St. Wyspiańskiego w Katowicach oraz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Od 2006 r. związany z Teatrem Nowym w Zabrzu.
W 2010 r. nominowany do Nagrody im. Leny Starke za rolę Jacka w spektaklu „Pół żartem, pół sercem” w reżyserii Tomasza Obary.
W 2014 r. uhonorowany Nagrodą im. Leny Starke za rolę Marmieładowa w spektaklu „Zbrodnia i Kara” w reżyserii Krzysztofa Prusa.
Wyróżniony Nagrodą Aktorską – za role w spektaklach „Jasiu albo Polish Joke” (wujek Roman) i „Top Dogs” (Hans Peter Muller) podczas XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2014.

"Kobiety Bergmana – Persony"

LENA KOWALSKA

Lena Kowalska

Lena Kowalska 3

Jest aktorką i tancerką, absolwentką Państwowej Wyższej, Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie jest aktorką Teatru Małego Widza w Warszawie. Występuje w spektaklu „Cztery pory roku” w reż. Agnieszki Czekierdy i w spektaklu muzycznym „Historia pewnej melodii” w reż. Grzegorza Eckerta.

Jej produkcje filmowe to film fabularny „Ostatni klaps” w reż. Gerwazego Reguły (premiera 2015), film holograficzny „Historie ponad granicami” w reż. Marcina Borchardta, film dokumentalno- edukacyjny „Tajemniczy świat informacji” w reż. Gerwazego Reguły.

KAJA KOZŁOWSKA

Kaja Kozłowska

Kaja Kozłowska 1

Ma 21 lat, pochodzi z Ciechocinka, ale obecnie mieszka w Warszawie. Aktualnie jest na drugim roku w Szkole Aktorskiej Machulskich. Swoją przyszłość wiąże z aktorstwem. Na swoim koncie ma epizody w niewielkich produkcjach. Spektakl "Kobiety Bergmana – Persony" w reżyserii Dariusza Jezierskiego, będzie jej teatralnym debiutem.

SANDRA STANISZEWSKA

Sandra Staniszewska 1

Sandra Staniszewska 4

Urodziła się w Zielonej Górze w 1988 roku. Ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Zadebiutowała mając 10 lat w sztuce „Pilot Morski w Tarapatach” w Lubuskim Teatrze. 

W trakcie studiów wystąpiła w serialu telewizyjnym „Julia”, a także „M jak Miłość” gdzie wcieliła się w postać Izy Sajdak, bezkompromisowej szefowej w korporacji. Otrzymała nagrodę aktorską na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę Sany, neurotycznej narkomanki w spektaklu Pływalnia w reżyserii Krystiana Lupy. 
Obecnie można ją zobaczyć w Teatrze Komedia w „Klatce Wariatek” oraz w „Klejnotach” i „Calliyi”, a także w Teatrze IMKA w spektaklu „Momotaro.”
Przed kamerą Staniszewska zadebiutowała w 2009 roku, w filmie NOWA, Dekalog 89+.  Kinowej publiczności Sandra znana jest z filmu „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego w którym wcieliła się w postać Hali Glińskiej. Wystąpiła w serialach Ojciec Mateusz i Komisarz Alex.

Be the first to comment on "Kobiety Bergmana – kto zagra?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*