?Kobiety Bergmana ? Po próbie? – pierwsze opinie po premierze

19 marca w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbyła się premiera spektaklu „Kobiety Bergmana – Po próbie”, będąca sceniczną adaptacją scenariusza Ingmara Bergmana „Po próbie”. Oto pierwsze wrażenia widzów:

 

Kto jeszcze nie widział "Kobiet Bergmana" niech idzie koniecznie!!! Spektakl rewelacyjny, aktorstwo koncertowe, reżyseria mistrzowska, naprawdę, uwierzcie, że to trzeba zobaczyć.

Lesław Nowara – poeta

 

Mini recenzję ze spektaklu napisała również członkini Klubu Inicjatyw Kulturalnych Aleksandra Cymbajew:

W każdym z nas drzemie psychoza.

Gdy ciemność spowija salę teatralną, a padające na Annę (zarówno Maksym, jak i graną przez nią Egerman) światło nagle razi w oczy już wiem, że czeka mnie sztuka niezwykła. Po wymianie kilku pierwszych kwestii między aktorami stwierdzam, że czeka mnie również sztuka niezwykle niepokojąca. I ten niepokój właśnie, ten dziwny, zadymiony, gęsty niepokój pozostaje ze mną do samego końca. Niepokój prawdy, że w każdym z nas drzemie psychoza, piękno szaleństwa i ciężar przeszłości. To niesamowite, że w przeciągu niespełna dwóch godzin można zahipnotyzować widza nie tylko słowem, tak bardzo odnoszącym się do naszej, czasem bardzo krzywej codzienności, ale także wspaniałą grą aktorską (absolutnie przejmujące trio, stworzone przez debiutującą na deskach chorzowskiego teatru Annę Maksym oraz Aleksandrę Gajewską i Jarosława Karpuka).

Dariusz Jezierski stworzył obraz godny każdej sceny, po którym nie tylko przechodzimy prawdziwe katharsis (co coraz rzadziej zdarza się we współczesnym teatrze), ale który sprawia, że refleksja nad naszą rolą w tym wielkim świecie, pozostaje w nas także po zakończeniu sztuki.

Zapraszamy na kolejny pokaz spektaklu, który odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 17:

http://www.teatr-rozrywki.pl/system.html?id=858

red.

Be the first to comment on "?Kobiety Bergmana ? Po próbie? – pierwsze opinie po premierze"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*