Kolejne protesty pod Kopalnią – relacja Łukasza Chmielewskiego

W środę, 14 stycznia pod bramą KWK „Sośnica Makoszowy” po raz kolejny zebrali się przeciwnicy likwidacji czterech śląskich kopalni. O godz. 20:00 ponad 1000 osób, a wśród nich związkowcy, górnicy z rodzinami, mieszkańcy i lokalni kibice Piasta Gliwice i Górnika Zabrze spotkali się pod bramą gliwickiej kopalni. Przybyli również działacze związkowi z Dolnego Śląska oraz gliwiccy radni Prawa i Sprawiedliwości. W licznych przemówieniach przypominano, że nie wolno dopuścić do likwidacji kopalń, wspominano również o stronniczości krajowych mediów, w których przekazywany obraz jest zupełnie inny od rzeczywistości. Poinformowano o zapewnieniach pomocy związków zawodowych z innych branż, m.in. rybaków oraz stoczniowców, w których ocenie górnictwu grozi to samo, co stało się ze stoczniami. Zapowiedziano również przyjazd związkowców z Dolnego Śląska, którzy w najbliższą niedziele, zamierzają przybyć pociągami i z dworca PKP przemaszerować pod kopalnię. Ciągle padały liczne okrzyki, między innymi „rząd pod sąd!” bądź „kto nie skacze za Platformą hej, hej!” wspierane dźwiękiem syren, gwizdków i licznymi brawami. Po godzinie gorących przemówień i okrzyków zaproszono protestujących na mszę oraz zapowiedziano, że to nie koniec ciągu protestów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Łukasz Chmielewski

 

4 Comments on "Kolejne protesty pod Kopalnią – relacja Łukasza Chmielewskiego"

  1. marianandrzejczak | 15 stycznia 2015 at 9:23 am | Odpowiedz

    Warszawskie Pudle Sejmowe i tak zrobią co chcą. Tego Państwea już nie ma. Tu będą mieli dobrze tylko Pasożyty ze Spółek Skarbu Państwa(tkzw. ELYTA). Dobrze będą mieli harujący samorządowcy sami przydzielający sobie uposażenia na Sesyjach. Tu będą mieli dobrze szefowie firm zachodnich w tkzw Strefach Ekonomicznych . Jak im czegoś zabraknie to w interesie podatnika dane miasteczko pomoże finansowo. Coś strasznego . A winni są w PE i się śmieją.. Dopóki na ulice nie wyjdą miliony. Powtarzam miliony nie tysiące to oni zawsze wygrają. To prosta matematyka. Ok 100000 funkcjonariuszy w RP Jak wyjdzie 100000 ludzi. Oj jak dużo prawda? To będzie jeden na jednego. Zero szans. 200000 podobnie. Jak milion to nie dadzą rady. Będą mieli dwa wyjścia. Odejść albo strzelać. Ich wybór. Jak zaczną strzelać to nazajutrz mają trzy miliony. Mnóstwo trupów ale i gonitwę ludzi za winnymi wydania rozkazu użycia broni palnej. Pamiętamy podobne historie?To nie będzie bajka. Niesiołowski będzie wiać gdzie szczaw rośnie. Sikorski nie będzie piał o watahach bo one właśnie będą go poszukiwały. I znajdą gdziekolwiek się ukryje. Nie tylko ich. Straszny scenariusz i od lat przed nim przestrzegam. Jednak teraz po tych wyborach mam 99% pewności że nastąpi szybciej niż myślałem. Władza nie słucha. Samorządy to kliki. Ludzie nie mają za co żyć. Miliony pracujące na Strefach Ekonomicznego Sukcesu firm zachodnich wyzyskujących Polaków płacących po 1600zł.W tym samym czasie ta władza tym firmom płaci ogromne pieniądze w tkzw. procedurach de minimis gwarantowanych przez EU. W tym samym czasie tysiące polskich firm się zamyka gdyż są gnębione pod ciężarem opłat wnoszonych na pasożytów rządowych oraz na te firmy zachodnie W tym samym czasie te zachodnie bandyctwo transferuje z Polski ogromne środki i KTOŚ lub COŚ im na to pozwala. Średnia krajowa którą ma może co 1000 obywatel. Samorządy w których role i finanse są udziałem lokalnych kacyków. Książąt z poparciem 12%. Młodzi uciekają od MACOCHY .Dzieci odbierane biednym rodzinom które przez tę władzę są tworzone tysiącami. Mnóstwo samobójstw. To nie będzie trwało .Wojsko nie poprze władzy bo Armia ma honor. To nie służba (POLSCE) – mundurek ,pała i tarcza .Ja w to nie wierzę. Od lat jest upokarzana. No chyba żeby same podstarzałe wypasione emeryturami generały(będzie ich ok 200) stanęli po stronie pracodawcy. Historia Caucescu ,Mubaraka uczy że to nie tak. Policja też jest poniżana. Oni czyli władza posłuży się najgorszym elementem w tym i draństwem z więzień,prowodyrami z bronią palną. Tak .. Tylko że już nie będzie 100000 funkcjonariuszy bo tysiące z nich też mają dość systemu bezprawia. A czy w Polsce jest bezprawie? No jak tak można myśleć ? Hulaj dusza piekła nie ma ale jest PRAWO.. Kwestie kopalń można było rozwiązać wiele lat temu. Zamykając trzeba mieć wyście awaryjne. Skąd zresztą ta władza ma na to pieniądze?  

  2. Górnictwo to ostatni bastion polskości w tym kraju. Pytam, gdzie jest polski przemysł: stocznie, huty, motoryzacja dalej farmacja, chemia, banki, PZU, przetwórstwo, energetyka, przemysł lekki czyli cudowne wełny, elany z Torunia, Łodzi i Bielska? Dzisiaj chodzimy w chłamach z Chin , bo nie stać nas na skórzane, mięciutkie buciki z Radoskóru czy Syreny. Naród, który nie wytwarza dóbr, nie broni rodzimych producentów jest nędzarzem. Po 25 latach rzekomej wolności mamy eldorado w postaci 2mln bezrobotnych i drugie tyle samo na emigracji. Dlaczego my, Polacy od wieków tułamy się po świecie za pracą? No tak, ale ELYTA ma się dobrze za kilkadziesięt tysięcy na m/c w państwowej Spółce miejskiej.Czy nie ma końca geheny Polaków?

  3. Skoro kibice to jednocześnie górnicy, to po co to rozróżnienie? Chyba tylko po to, żeby wyglądało na porozumienie różnych środowisk, chociaż tak naprawdę to jedno i to samo. W relacji brakuje mi informacji, czy w zgromadzeniu wziął udział związkowy działacz, który co prawda uprawnienia emerytalne posiada od czternastu lat, ale wyciąga z kopalni 180 tys. PLN rocznie i nie zamierza odejść, a kopalnia nie może się z nim rozstać, chociaż chętnie by to zrobiła. Podczas następnego zgrupowania "prawdziwych Polaków" w ostatnim bastionie polskości, rozdajcie bywalcom pochodnie. Płonące pochodnie dają zdecydowanie lepszy efekt patryjotyczny. Lepszy niż race, które dają nieprzyjemnie się kojarzące intensywnie czerwone światło.

  4. Przykladem sa Gliwice. gdzie obcy kapital przejal gliwickie grunty, wybudowal swoje fabryki, a gliwiczan traktuje jako tania sile robocza. W efekcie powstala tzw. KSSE, gdzie Frankiewicz jest w radzie nadzorczej i bierze za to pieniadze. Teraz buduje DTS przez zabytkowe srodmiescie, zeby zrobi krotki, czyli tani dojazd ciezarowek do KSSE.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*