Komentarz dnia – Andrzej Gałażewski nie pomoże w kampanii…

Bo i pomóc nie mógł. Już cztery lata temu pisałem o jego kunktatorstwie (by wyrazić się delikatnie) w obliczu smorządowej kampanii wyborczej. Jeszcze jako Satyr, ale juz mając wyrobione zdanie. To zresztą zapewne rzutowało na pewną rezerwę, by nie powiedzieć niechęć Pana Posła do mojej osoby. Trudno się zresztą dziwić, choć będę utrzymywał, że w takiej sytuacji powinien zawsze zwyciężac pragmatyzm. Andrzej Gałażewski zerwał się jeszcze do krótkiego lotu, decydując się, rzutem na taśmę, wystapić o kontrolę NIK w związku z opisywanymi przeze mnie patologiami w gliwickich spółkach komunalnych. Nie mam złudzeń,  że spowodowane to było wyłącznie trzeźwą kalkulacją. Niestety, już po locie. Teraz jest już chyba w korkociągu, z którego trudno mu będzie wyjść.

 • Wybory do Senatu w okręgu rybnickim; Kloc (PiS) przed Krząkałą (PO), frekfencja niska. Myślałem, że Ślązacy są mniej leniwi i mądrzejsi.

  Za ten wpis śląska Platforma zapewne zapłaci drogo. Pal licho ortografię, bo przykład Prezydenta RP rozgrzesza. Forma jednak była skandaliczna. Sam Andrzej Gałażewski przeprosił urażonych, ale mleko się rozlało. Raczej nie pomoże tu nawet publiczne piętnowanie jego zachowania w rodzaju tego, jakie równie niefortunnie (!), padło dzisiaj z ust następnego złotoustego, wicemarszałka Sejmu Cezarego Grabarczyka: 

  Przepraszam za te słowa. To nie powinno było mieć miejsca. Rozum go opuścił.

  Wydaje się, że dla ratowania resztek autorytetu, politycy PO powinni po prostu przestać przerzucać się paradoksami i aforyzmami, bo najwyraźniej ich cyzelowanie pochłania zbyt dużo ich raczej skromnej energii. 

  Niezależnie od wszystkiego, nic jednak nie usprawiedliwia Andrzeja Gałażewskiego. Wiek, godność posła, a przede wszystkim fakt, że reprezentuje Ślązaków w parlamencie RP, powinny być gwarantem wysokich standardów jako polityka i człowieka.

  Kampania wyborcza w toku! Strzeżcie się zatem mediów społecznościowych, państwo politycy, albo uśpijcie węża w kieszeni i płaćcie tym, którzy będą pilnowali, byście się nie wygłupili…

  Dariusz Jezierski

   

   

   

   

   

   

   

   

6 Comments on "Komentarz dnia – Andrzej Gałażewski nie pomoże w kampanii…"

 1. za mądrzy rzeczywiście nie są skoro wybrali takiego posła

 2. ktoś kiedyś słusznie zauważył, że chłop z wiochy wyjdzie – ale wiocha z chłopa nie …

 3. Zabawa w konwenanse, udział biorą "ludzie tacy jak My". Myśl brzydko, mów ładnie. Myślisz – głupcy, mówisz – różniący się poglądami. Mówisz co myślisz – spotyka cię ostracyzm osób, które myślą tak samo, ale nie łamią konwenansu. Zupełnie jak podczas "afery" podsłuchujących kelnerów, kiedy masy rzuciły się piętnować polityków za ich język podczas kolacji w zamkniętej sali. Ja te masy codziennie słyszę we wszystkich możliwych miejscach publicznych. I do !@#$%^&*() nędzy, nie słyszę języka Słowackiego.

 4. Zaczyna się od Samorządów które w większości toczy patogen.

  cz.1
  https://www.youtube.com/watch?v=unPRIgUBZJQ

  cz.2

  https://www.youtube.com/watch?v=hhS3se6FJcc

 5. Śmieje się Pan z błędów językowych innych, a jednocześnie w tekście prześmiewczym Pana autorstwa też się takowe pojawiają. Istotnie, śmieszne 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*