Komentarz Dnia: Komorowski zleciał z muru…

Wstrzymywałem się z tym komentarzem, celowo odkładając jego napisanie na dziś. Sobie pozwoliłem na ostygnięcie emocji, a innym zostawiłem czas na ich refleksje. A z tym coraz trudniej – natychmiast bowiem wszelkie możliwe media zalała fala komentarzy, mniemań, osądów, rozkminiań.

Medialna maszynka do mielenia mózgów ruszyła na najwyższych obrotach. A właściwie raczej kontynuuje tryb pracy z ostatnich kilku miesięcy. Wszystko trzeba przecież wyłożyć, spreparować, dosmaczyć. Obywatel – wyborca ma tylko jedno zadanie: wybrać którąś z paczuszek tego mielonego mięsa, wedle smaku, upodobań, a może zwyczajnie chwilowej ochoty i uznać je swoim ulubionym. Bierzemy to mięcho chcąc nie chcąc, bo wpychają nam je do tylnej kieszeni, gdy jesteśmy zajęci pracą, a do ust gdy je nieopatrznie rozchylimy, drzemiąc. Popularni spikerzy, mainstreamowe kreacje, znane twarze – krzyczą, słodzą, uśmiechają się. Przez uszy, przez oczy formują naszą ostateczną decyzję. Wszyscy pobierają za to kasę, którą trudno porównać z czymkolwiek. Wyborczy przemysł ma się dobrze. Mnie w jego metodyce odrzuca jedno – tym ludziom po każdej stronie barykady zresztą, jest wszystko jedno kto wygra wybory. Ich kasa, należna za „kampanie”, „eventy”, „spoty”, właśnie za to wyborcze mięcho, już jest na rachunkach albo na nie wpływa. Płacimy wszyscy. Bo nie istnieją „budżety partyjne”, dotacje nie są z kosmosu. To wszystko z naszych podatniczych datków. Sami zatem fundujemy sobie wielomiesięczną bryndzę, medialne plwociny, powyborczą niestrawność w końcu.

A w tym wszystkim poraża jedna, najprostsza konstatacja – to nie działa! Mainstream, ze swoimi rozlicznymi kolorowymi narracjami poniósł podwójną klęskę – w obu turach wyborów. Czy naprawdę ktoś wierzy, że te setki milionów złotych zmarnowanych na reklamy odwróciło wyborcze decyzje, zmieniło preferencje wyborcze zwolenników Komorowskiego lub Dudy? Niemożliwe. Nie zadziałały naprędce klecone przez sztab ustępującego prezydenta straszaki dla jednych i medialne słodkości dla drugich. Duda jak wygrał w pierwszej turze, tak wygrał w drugiej. A że wyraźniej? Czy naprawdę ktoś z kasujących ogromne sumy doradców Bronisława Komorowskiego sądził, że wśród zwolenników Pawła Kukiza jest więcej potencjalnych wyborców odchodzącego prezydenta? Jeśli tak, jest durniem. Ale spokojnie, nie mieliśmy do czynienia z durniami tylko z wyrachowanymi graczami, nastawionymi na bardzo konkretne, policzalne i w zasadzie natychmiastowe zyski.

To jednak nie propagandowi kuglarze przegrali wybory. Prawda jest zupełnie inna – formacja której twarzą jest wciąż Bronisław Komorowski kompletnie się wypaliła. Te wybory to jaskółka jesiennej klęski, której nic nie zdoła odwrócić. Teraz mści się na partii polityczna arogancja, oderwanie od zwykłych spraw, zwykłych ludzi. Łatwiej wyjaśnić to „na dołach”, „w terenie” jak mówią inni. Przez trzy lata właśnie w PO, partii władzy, szukałem pomocy w swoich bataliach o elementarną uczciwość w sprawach, w których prawo jest jednoznaczne. W dodatku szukałem na różnych szczeblach (czy któryś radny PO mnie nie zna jeszcze?), przez wojewodę, jego farsowy (podkreślam: tragicznie farsowy i fasadowy!) Wydział Nadzoru Prawnego, do byłego już premiera Tuska i właśnie odchodzącego prezydenta. I… wszyscy wiemy co. Skończyło się jednak dobrze – udało się doprowadzić do przerwania patologicznych zachowań w wielu sytuacjach, nastąpiły kadrowe zmiany itp. Ale jednak nie ponieśli żadnych konsekwencji WINNI. I to właśnie wskazuję, jako główną cechę odchodzącej najwyraźniej formacji PO – za wszelką cenę obronić swoich. A koniec końców okopany w układach, otoczony gwardią politycznych znajomości, Zygmunt Frankiewicz okazał się przecież swojakiem. Jestem zresztą przekonany, że popierając Bronisława Komorowskiego i formując poparcie ze strony innych prezydentów miast, liczył co najmniej na ministerialne stanowisko. Gabinet Prezydenta RP stał przed nim otworem, pod warunkiem, że prezydenturę uda się obronić. Nikt do tego się teraz nie przyzna, ale tak właśnie było.

I tu właśnie przegrała wasza partia, koledzy z PO. Na tym murze, budowanym przez waszych funkcjonariuszy różnych szczebli kończyły się wszelkie oddolne inicjatywy, wszystkie próby ratowania gnijącego państwa tam, gdzie dostrzegali zgniliznę zwykli obywatele. Jesteście na jego szczycie i zauważyliście, że usunięto drabiny. Pierwszy spadł z niego Prezydent Komorowski. Właśnie zapłaciliście pierwszy duży rachunek.. Jesienią dostaniecie weksel in blanco, który wystawiliście biorąc wiele lat temu nasze zaufanie, wiarę w to, że jesteście obywatelscy, że zmienicie Polskę. Roztrwoniliście ten majątek i zapłacicie za to „w naturze”.

Byłoby skrajną nieuczciwością nie przypomnieć, że na żadną pomoc w dochodzeniu do prawdy i rugowaniu patologii nie mogłem także liczyć ze strony PiS. To radny Jarosław Wieczorek był pierwszą osobą, którą poinformowałem. Asystentowi Piotra Pyzika przekazałem komplet materiałów. PiS, w wersji gliwickiej, wybrał alians z ciemną stroną mocy – alianckie zachowania względem Zygmunta Frankiewicza pamiętamy dobrze. Tych radnych będę zawsze wskazywał jako ojców chrzestnych przyszłej klęski Gliwic, zwanej roboczo Halą Gliwice. To jednak doły PiS. Zobaczymy już wkrótce, czy cała partia w jakikolwiek sposób dojrzała od raczej nieudanego „pierwszego wejścia”, gdyż w sposób raczej pewny zmierza do władzy. Bać się nie ma czego. Powstaje – jak się wydaje – alternatywa. Silne oddolne parcie na partię władzy dowolnej maści. Pielęgnujmy ten ruch, który zaczyna się budować. Niekoniecznie jako jego aktywiści. Szanujmy go, uznajmy za partnera. Jest gwarantem politycznego bezpieczeństwa. Naszego bezpieczeństwa.

Na koniec jedna uwaga – niech nikt nie dziwi się, że w kontekście wyborów prezydenckich znowu wspominam sprawy gliwickie i moje zmagania. Takich małych spraw jest w Polsce tysiące, wielu osobom udzielałem porad, wielu pomagałem i pomagam. Z całej Polski. Wiem jedno – to w tych małych bitwach padają „wielkie” prezydentury.

Dariusz Jezierski

8 Comments on "Komentarz Dnia: Komorowski zleciał z muru…"

 1. marianandrzejczak | 25 maja 2015 at 4:27 pm | Odpowiedz

  Smród przychodzi od Samorządów,samorządów. Od lat to powtarzam. Tu jest kasa i tu się rodzą zależności     W nich tworzą się układy RODZINNE tak widoczne gołym okiem. Tu są przechowalnie niepotrzebnych lokalnym społeczeństwom kosztownych osobników. Osobników  potrzebnych jednak  do przetrwania przeklętego Systemu Ssalni . Wrzucani do  KAS Samopomocy z tam w naprędce tworzonymi stanowiskami tylko po to by komunalnie się uzupełniać w usługach kultury . . Tylko idiota tego nie widzi i nie jest tego świadom. System poświęci każdego z poza  śmierdzącego KRĘGU. Pomówi ,osądzi i nazwie szkodnikami zgromadzonymi  w jednym miejscu.                                                                                                                        I dobrze  się stało że ludzie tego systemu zgromadzili się wokół SWOJEGO  PANA,są przez to  widoczni i przewidywalni choć myślą że wokół tylko ślepcy..                                                                                            Będą bardziej nerwowi czas rozliczeń nadejdzie .  Nie za rok nie za dwa ale nadejdzie.. Jeden popiera drugiego. Jeden jest zależny od drugiego a wszyscy od NAJLEPSZEGO JEDYNAKA.

   

  Upadek Komorowskiego to palec do góry i  F-k  Y-u przeciwko temu przeklętemu systemowi.                             (z angielskiego)

   

 2. Anty Sitwa dla Gliwic ZF | 26 maja 2015 at 11:47 am | Odpowiedz

   

  A  w Gliwicach?

  Widać  różnicę? Bajeczne uposażenia w PWiK,PRUiM . Stworzenie naprędce dobrze płatnego miejsca pracy  dla byłej WicePrezydent Renaty Caban(inż. budowlany)

   Z-CA DYREKTORA ds. SPORTOWYCH

  mgr inż. Renata Caban

  tel. (32) 335 04 38

  Niepotrzebne a kosztotwórcze spółki jak PSiUO ,ARL itp  po to by miec możliwość zatrudniania. No i największe zło PODIUM .

   

  Czas Prezydenta i jego ludzi rozliczyć .

  Grzegorz Kalicki

  18 maja o 15:28 · Edytowany

  Polecam linki o Komorowskim w komentarzach poniżej!!!
  Hasło p.Komorowskiego to ZGODA na korupcję i BEZPIECZEŃSTWO dla złodziei.. korupcja kwitnie we wszystkich obszarach życia publicznego, w której czarne skrzynki, wrak i obiektywne dane są zbędne żeby przeprowadzić śledztwo, w której 40% młodych ludzi chciałoby wyjechać za granicę, w której pacyfikuje się protestujących górników, w której afera hazardowa, podsłuchowa, Amber Gold i dziesiątki innych zostaje zamieciona pod dywan, w której trzeba pracować do 67 lat, żeby dostać głodową emeryturę, w której wszystko jest zagraniczne, tylko obozy polskie, w której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją, w której sędziowie są do dyspozycji władzy, w której kolejki do lekarzy mają więcej kilometrów niż sieć autostrad !!!
  Polacy-Rodacy obudzcie się z marazmu po 8-śmiu latach okradania i niszczenia Polski!!! te wybory są najważniejsze po II wojnie światowej!!! Jeżeli wybierzecie agenta POstsowieckiego, układu okrągłostołowego, POstkomunistycznego… Agenta WSIowego który jako jedyny nie chciał rozwiązania WSI? to możemy pożegnać się z Polską na długie lata…??? Tylko młody, prężny,wykształcony
  dr Andrzej Duda może odbudować wolną i silną Polskę!!! Przywróci wiek emerytalny!!! Nie dopuści do wyprzedaży lasów państwowych i ziemi!!!
  Czy nadal chcecie budować taką Polskę ??? Czas na Zmiany!!!
  Po wielu latach rządów PO można przypuszczać, że chodzi o taką Polskę racjonalną, w której kwota wolna od podatku jest 3 razy mniejsza niż w Kambodży, w której komunistycznych zbrodniarzy chowa się z wojskowymi honorami, w której wydaje się 49 milionów na portal internetowy dla bezdomnych, w której korupcja kwitnie we wszystkich obszarach życia publicznego, w której czarne skrzynki, wrak i obiektywne dane są zbędne żeby przeprowadzić śledztwo, w której 40% młodych ludzi chciałoby wyjechać za granicę, w której pacyfikuje się protestujących górników, w której afera hazardowa, podsłuchowa, amber gold i dziesiątki innych zostaje zamieciona pod dywan, w której trzeba pracować do 67 lat, żeby dostać głodową emeryturę, w której wszystko jest zagraniczne, tylko obozy polskie, w której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją, w której sędziowie są do dyspozycji władzy, w której kolejki do lekarzy mają więcej kilometrów niż sieć autostrad, w której zarobki są kilka razy niższe, a ceny żywności i paliwa wyższe niż za granicą, w której stale podnosi się podatki, w której dług publiczny przekroczył bilion zł. Czy Polacy chcą nadal budować taką Polskę?
  Nie oddam swojego głosu na człowieka, który po przegranej pierwszej turze nadal łże i wciska swoje wyrafinowane hasła!!!! POpaprańce bronią pazernie stołków i ciepłych POsadek.!!!… Najpierw za pracą na obczyznę wyruszyli młodzi, a teraz emeryci uciekają za granicę: "Nie muszą wybierać, czy kupić chleb, czy zbierać na trumnę" Mówi się, że starych drzew się nie przesadza- oni musieli wyrwać swoje korzenie.. by nie wegetować!! Dlaczego do tej pory Komorowski nie uczynił nic, by godnie się żyło, a teraz obiecuje gruszki na wierzbie, które i tak pójdą do zniszczarki!!!… 8 lat to rządy nieudaczników, pod którymi grzecznie podpisywał się prezydent Komorowski!!!.. Hasło- Komorowskiego to ZGODA na korupcję i BEZPIECZEŃSTWO dla złodziei.. korupcja kwitnie we wszystkich obszarach życia publicznego, w której czarne skrzynki, wrak i obiektywne dane są zbędne żeby przeprowadzić śledztwo, w której pacyfikuje się protestujących górników, w której afera hazardowa, podsłuchowa, Amber Gold i dziesiątki innych zostaje zamieciona pod dywan, w której trzeba pracować do 67 lat, żeby dostać głodową emeryturę, w której wszystko jest zagraniczne, tylko obozy polskie, w której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją, w której sędziowie są do dyspozycji władzy, w której kolejki do lekarzy mają więcej kilometrów niż sieć autostrad !!! Hasło p.Komorowskiego to ZGODA na korupcję i BEZPIECZEŃSTWO dla złodziei.. korupcja kwitnie we wszystkich obszarach życia publicznego, w której czarne skrzynki, wrak i obiektywne dane są zbędne żeby przeprowadzić śledztwo, w której 40% młodych ludzi chciałoby wyjechać za granicę, w której pacyfikuje się protestujących górników, w której afera hazardowa, podsłuchowa, Amber Gold i dziesiątki innych zostaje zamieciona pod dywan, w której trzeba pracować do 67 lat, żeby dostać głodową emeryturę, w której wszystko jest zagraniczne, tylko obozy polskie, w której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją, w której sędziowie są do dyspozycji władzy, w której kolejki do lekarzy mają więcej kilometrów niż sieć autostrad !!!

  10 POWODÓW DLACZEGO NIE GŁOSUJE NA BREDZISŁAWA KOMOROWSKIEGO — których nie usłyszycie w śmieciowych mediach, czyli 10 powodów dlaczego Komorowski nie powinien otrzymać naszych głosów:
  1. Prywatyzacja polskich lasów państwowych
  Notatki z Wikileaks ujawniają bezkompromisową prawdę, że już w 2009 r. Bronek (jeszcze jako marszałek) do spółki z Tuskiem chciał sprzedać polskie lasy, a pozyskane środki wykorzystać jako rekompensatę za utracone mienie w czasie II wojny światowej i w okresie komunizmu
  [Link do oryginalnych dokumentów: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html
  Nagłówek: PRIVATE PROPERTY RESTITUTION]
  Pod koniec 2014 roku próbowano przeforsować ustawę o prywatyzacji polskich lasów. Pozyskane środki miały być przeznaczone na zaspokojenie roszczeń przedwojennych żydowskich właścicieli nieruchomości.
  2. Genetycznie Modyfikowana Żywność
  Komorowski podpisał ustawę o GMO, która dopuszcza sprowadzanie do Polski nasion genetycznie modyfikowanych w
  celu produkcji żywności, a także pasz.
  3. Koszty kancelarii prezydenckiej
  Koszty utrzymania kancelarii obecnego prezydenta są o 30 milionów większe niż jego poprzednika.Porównując wielkość
  polskiej gospodarki i koszty świty Komorowskiego, plasuje się on na 4 miejscu NAJDROŻSZYCH PREZYDENTÓW UNII EUROPEJSKIEJ (źródło: m.in. Wprost, DGP)
  4. Żenujące odznaczenia dla służalczych mediów
  Tenże prezydent odznaczył Tomasza Lisa, Jarosława Gugałę i Edwarda Miszczaka za „wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa”. Jeśli dziennikarstwo tych panów jest niezależne, to jest to kpina pierwszego sortu! Manipulacja uskuteczniana przez media, w których owi panowie pracują bądź pracowali jest horendalnie niepojęta i udowadniano to już po stokroć.
  5. Obłudna polityka prorodzinna
  Śmiechowe media huczały, że Komorowski jest za pogłębieniem działań rządu w sferze polityki prorodzinnej, ale nikt już nie przypomniał, że w 2012 roku przyklasnął zmianom jakie wprowadził Tusk w podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym pozbawiło to ulgi na dziecko rodziny z jednym dzieckiem jeśli roczne dochody przekraczają 85,5 tys. zł, czyli rodzice, którzy zarabiają ok 3500zł mogą tejże uldze pomachać na pożegnanie.
  6. Mikro i makro wpadki ortograficzne
  Lista mikro i makro wpadek prezydenta nie przystoi randze pełnionego urzędu- błędy ortograficzne? Jeszcze może
  znalazłby się promyczek usprawiedliwienia, gdyby te błędy odnosiły się do jakichś wyimaginowach słów, nieużywanych w mowie codziennej, ale „bul”, „nadzieji”, „dosiego roku”? Kochani…tego pojąć nie sposób.
  7. Brak znajomości etykiety dyplomatycznej
  Prezydent, który nie zna protokołów dyplomatycznych i etykiety na arenie międzynarodwej wygląda dość mizernie.
  Pamiętacie jak na YT krążyły filmiki, jak to dżentelmen Komorowski nie użyczył parasola Merkel czy też zabrał
  kieliszek szwedzkiej królowej?A to tylko kropelka w morzu:)
  8. Podniesienie wieku emerytalnego oraz podpisanie 21 ustaw podnoszących w Polsce podatki
  9. Wątpliwe pochodzenie
  Małostkowe obnoszenie się, że posiada tytuł hrabiego herbu Korczak, które po dogłębnym zbadaniu przez historyków okazało się mało prawdopodobne, a bynajmniej nie w takiej nieskazitelnej formie, o jakiej mawiał sam prezydent (źródło:
  wolnapolska.pl)
  10. Bezmyślne popieranie pomysłów ustawodawczych grandy z PO-PSL
  Bezkompromisowe popieranie wszelkich ustaw PO, przede wszystkim takich, które są niekorzystne dla społeczeństwa jak
  podniesienie wieku emerytalnego, zmiany w OFE, wzrost podatków, i wiele wiele innych… .
  Większość mediów tuszuje te sprawy lub odwraca kota ogonem i próbuje wykorzystać na korzyść omawianej tu persony. I z pewnością w dużej mierze im się to udaje, bowiem ich zasięg jest niebotycznie większy, niż choćby blogów zakładanych przez niezależnych obserwatorów tej cyrkowej sceny politycznej. Z racji zbliżających się wyborów, każdy w zgodzie z własną filozofią życia podejdzie do tego wydarzenia, a potem będziemy mieli kontynuację tej farsy lub coś zgoła odmiennego, ale każda szansa na zmianę jest warta wykorzystania.

  Afera taśmowa, afera hazardowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera gazowa, Info-afera. Poza tym: 1. Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł); 2. Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat; 3. Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 970 mld zł) 4. Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych; 5.Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego; 6. Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego; 7. Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów); 8. Doprowadzenie do agonii służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 9. Ograniczenie roli naszego kraju w relacjach międzynarodowych 10. Przyjęcie ustawy o tzw. bratniej pomocy; 11. Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem; 12. Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 13. Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej; 14. Zmielenie miliona podpisów w/s JOW; 15. Odrzucenie podpisanych przez miliony Polaków wniosków o referenda w/s 6-latków i wieku emerytalnego; 16. Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo. Sztabowcy Komorowskiego robią ludziom wodę z mózgu, twierdząc że za dwuletnich rządów PiS istniało państwo policyjne. Problem w tym, że wtedy ABW w imieniu prokuratury nachodziła brudnych polityków i mafiozów, a dziś nachodzi normalnych ludzi! 17. Wokół publikacji książkowych ujawniających afery i powiązania prominentnych osób zapada osobliwa zmowa milczenia. Nikt z nimi nie polemizuje, by nie nadawać sprawom rozgłosu. A teraz jeszcze blokuje się sprzedaż książki Sumlińskiego! Zamykano już strony internetowe i karano ich twórców, teraz brakuje tylko tego, by wprowadzić indeks książek zakazanych. To jest nasza nowa WOLNOŚĆ…

 3. JOW twoja mać | 26 maja 2015 at 6:25 pm | Odpowiedz

  Zygmunt Frankiewicz prezydent Gliwic już popiera JOW-y, A TY!?

  https://ruchjow.pl/#/

 4. czytająca uważnie | 26 maja 2015 at 6:35 pm | Odpowiedz

  A ja powiem krótko tak jak kiedyś pewna Aktorka…….” Kochani…..właśnie skończylo się komorostwo…”

 5. Właśnie sprawdziełem..W stosunku do I Tury Andrzej Duda w II Turze stracił 2842 głosy  w Gliwicach..Pan Wieczorek i Pan Pyzik powinni się z tego wytłumaczyć.Piszę to na wypadek gdyby chcieli sobie przypinać ordery do piersi. Pora na zmiany również w lokalnym PiS .Koniunkturaliści i karierowicze nie powinni decydować.Zatem nie dziwię faktom ,które Pan podal na tema Pana Wieczorka i Pana Pyzika posła.Najwyższy czas aby góra partii to w końcu zauważyła.Bo bedzie tak jak z Platformą .Pycha kroczy przed upadkiem.Proszę zajrzeć na FB Pana Gałażewskiego : żenujące wpisy Pana posła -miejmy nadzieję że to ostatnia jego kadencja.Musimy go też wysłać na zieloną trawkę.

 6. Śmieszy mnie ta histeria wokół prezydenta elekta. Widac jak nie było na rękę Jego wygrana. A i media jakieś takie smutne. Dobrze, że choć część sitwy została odsunięta od koryta. A próba sprzedaży Lasów Państwowych to hańba. Mam nadzieję, że ten numer zostanie rozliczony. Czas na wietrzenie w naszym mieście i likwidację sitwy miejscowej.

 7. do taka sobie calkowicie popieram trzeba przewietrzyc UM

Leave a comment

Your email address will not be published.


*