Komentarz dnia: Robert Biedroń wie, gdzie miasto powinno oszczędzać!

Prezydent Słupska drastycznie ogranicza wydatki na zarządy i rady nadzorcze spółek z udziałem miasta.

Chciałbym zapewnić że będę analizował każdą miejską spółkę komunalną spółkę. Zamierzam w tej kwestiach doprowadzić do całkowitej transparentności, oszczędności, przejrzystości, a także do takiego funkcjonowania spółek komunalnych, żeby ich funkcjonowanie i koszty nie budziły żadnych kontrowersji. Żeby mieszkańcy miasta mieli poczucie, że spółki komunalne działają na korzyść i z zyskiem wszystkich mieszkańców miasta. – powiedział Robert Biedroń

Cały tekst: http://gryf24.pl/2015/01/26/robert-biedron-zabiera-sie-za-zarzady-miejskich-spolek-srednia-pensja-14-tys-zlotych/

A komentarz do tego nasuwa się jeden: między innymi po to, aby podjąć takie decyzje, potrzebna jest wymiana samorządowych dinozaurów, po dwóch kadencjach najpóźniej. Otaczają się oni biznesową gwardią przyboczną prezesów i "nadzorców" z nadań za zasługi, którzy nie mają w większości żadnych predyspozycji do nadzorowania sklepiku z pamiątkami nawet, a nie dopiero spółki prawa handlowego. Słupsk na tę sztuczną elitę wydaje blisko 2 miliony rocznie. Jeszcze dziś przypomnę wyniki moich własnych badań dotyczących Gliwic.

Dariusz Jezierski

6 Comments on "Komentarz dnia: Robert Biedroń wie, gdzie miasto powinno oszczędzać!"

 1. Jest Pan jedną z nielicznych osób, które problem sitwy podniosła i tą osobą, która poświęciła temu problemowi najwięcej czasu i wysiłku. Potem startował Pan w wyborach na prezydenta miasta. Skutek więcej niż mizerny. Gliwice lemingami stoją. Czasem wdaję się w dyskusję z różnymi osobnikami na tematy lokalne. Są to osoby zazwyczaj w wyższym wykształceniem. Ręce opadają. Skundlenie jest totalne, co się z ludźmi porobiło?

  • wiem jedno, wartości stoją cierpliwością. Dlatego mają taką wartość… Mam dopiero 47 lat i mnóstwo energii. A i wiedza „w materii” coraz rozleglejsza

  • marianandrzejczak | 27 stycznia 2015 at 2:03 pm | Odpowiedz

   Zwycięstwo nie jest w Polsce przynależne Racjom  grup Ssaczych w RP
   Demokracja w jednej sprawie działa. Wystarczy tylko pójść na wybory. Nie poszli Gliwiczanie oprócz Ssaczych wielbicieli . Świadczy o tym procent poparcia. Demokracja mniejszości nad większością! Ale jaja ..tak można bez końca.. ..
   Ktoś ma wszystko w d…e i go to nie obchodzi to niech chociaż odda głos w wyborach. Czy to tak dużo by pokonać tych wobec których mamy zarzuty? Polska to CUD a Gliwice to PODIUM CUDÓW! Większość narzeka na Samorząd ale mniejszość ponownie wybiera "Ssaczy"? Co to znaczy?
   Lenistwo a Ssacze się skrzykną i ryją ze śmiechu z idiotów choć ich poparcie to maks. 22%. Prawda ,że Ssaczokliki już trzymają mordy w kubeł bo jednak nie mają pewności co do jakości antySsaczokliki rozbitej ale nigdy nie wiadomo. Z tego co widać to Redaktorowi udało się doprowadzić na skraj ubóstwa Pewnego Mecenasa Annanasa bo tu tak spadło że niewiadomo jak wyżyje. Warto iść po pomoc społeczną MOPS ..
    

   A jednak można…MOŻNA ..Ssaczokliki i greckie pasożyty posłać tam gdzie ich miejsce.
   GRECJA
   – To wydaje się historycznym zwycięstwem – oświadczył rzecznik Syrizy Panos Skurletis. Według niego wygrana jego partii to "przesłanie, które ma wpływ nie tylko na Greków, ale jest słyszalne w całej Europie i przynosi ulgę". Dodał, że jest to przesłanie "przeciwko polityce oszczędności, za godnością i demokracją".
   Nowa Demokracja przyznaje się do porażki. – Przegraliśmy – powiedział rzecznik tej partii, minister zdrowia Makis Woridis. – Nasza rola będzie taka, jaką powierzył nam naród grecki: to rola głównej partii opozycyjnej.
    

   Jak to mozliwe ?

  • Akurat konstatacja, iż to jakieś lemingi stoją za reelekcją Frankiewicza i ponownym utwardzeniem jego otoczenia, jest bezbłędnie… błędna. Ale w środowisku "prawdzików", to typowe i niereformowalne.

 2. Ze swojej strony też mi się marzy póki co emerytura w Grecji. Emeryci mają swoje 13- stki. Są szanowani i poważani. Nie tak jak u nas, gdzie starsi ludzie to przysłowiowa,, kula u nogi".

  Za prezydentem Biedroniem należy powtórzyć, iż spólki miejskie winny generować zyski, pozwalające zaspokoić ich koszty dzialania plus inwestycje. Wszystko ponad jest nieuzasadnioną korzyścią i świadczy o tym, iż usługi lub media tej spółki są za drogie. Spółka komunalna z nazwy ma zaspakajać potrzeby mieszkańców miasta a nie prowadzić działalność gospodarczą. Może warto zainteresować się i podać, która spółka miejska ww Gliwicach cieszy się największym zyskiem?

   

 3. Poczekamy zobaczymy mogę się założyć, że skończy się tylko na pustych słowach

Leave a comment

Your email address will not be published.


*