Komentarze – emocje i narastająca złość

Zawsze gdy jakiś temat szczególnie zainteresuje Czytelników, pojawia się sporo komentarzy wiele wnoszących do dyskusji, lub samych w sobie stanowiących temat do dyskusji odrębnej. W takich sytuacjach prezentuję w formie osobnego posta subiektywny wybór niektórych z nich…


Zawłaszczona Polska: (pod tekstem http://info-poster.eu/czy-kajetan-gornig-zlamal-ustawe-antykorupcyjna/)

Ile buty, arogancji i pogardy dla społeczeństwa jest w tych ludziach?

Kto dał radnym Platformy prawo do zawłaszczania publicznego majątku, czy pełnienie funkcji radnego automatycznie oznacza, że dodatkowo przynależą im co najmniej dwa stanowiska prezesa zarządu w państwowych spółkach?
ilu jest młodych, zdolnych i wykształconych Polaków, którzy nie mają pracy i za co żyć, czy mają oni równe szanse na znalezienie takiej pracy, zajmowanie takich stanowisk? a ci się uwłaszczają na majątku państwowym, śmieją się i jeszcze mają czelność pouczać innych!!! Dla kogo jest Polska, czyją jest własnością: czy to jest prywatny folwark partyjnych działaczy, niestety rzeczywistość dowodzi, że tak. Ale nie można się z tym godzić i pozostawać obojętnym! Ludzie muszą się wreszcie otrząsnąć i powiedzieć DOŚĆ TEGO! Nie będziemy dłużej dla Was jedynie motłochem do lekceważenia i pogardzania.
Uczciwy człowiek chciałby mieć choćby jeden stały etat, a tu się okazuje, że jedna osoba może pracować jako radny, prezes spółki z grupy PKP, dodatkowo prezesować w centrum zdrowia, a jeszcze do tego być prokurentem w następnej spółce, czyli w 4 miejscach jednocześnie! umiejętność bilokacji to za mało! To jest m.in. rzeczywista przyczyna bezrobocia i biedy, a także prawdziwy rak, który toczy nasze społeczeństwo ? pajęczyna nepotyzmu, kolesiostwa, cwaniactwa i układów, które dzielą ludzi na beneficjentów i wykluczonych, którymi się pogardza.
Dzięki I-P ludziom się pomału zaczynają otwierać oczy i poszerzać horyzonty myślowe, a władza ma świadomość społecznej kontroli. Potrzeba jednak więcej takich osób, więcej determinacji i woli walki o sprawiedliwość. O sprawiedliwość rozumianą bez wypaczeń, nie w kategorii pustych sloganów i cynicznych haseł Jarosława K, lecz opartej na prawdzie i uczciwości wobec ludzi. Czy moja opinia jest odosobniona, czy więcej ludzi tak myśli?

 commentKamaryla: (pod tekstem: http://info-poster.eu/czy-kajetan-gornig-zlamal-ustawe-antykorupcyjna/)

Jest natomiast zastanawiające, że te informacje o Gornigu zostały akurat wyciągnięte w tym czasie kiedy 20.01. I-P zacytował ?radosny wpis? Pana Kajetana na FB ? ?Odnosząc się do zarzutów dotyczących łamania prawa podczas powoływania członków Rad Nadzorczych w gliwickich spółkach miejskich trzeba jednoznacznie powiedzieć: doszło do złamania prawa przez Prezydenta Miasta?, a następnego dnia I-P skierował zawiadomienie do prokuratury. Można zatem oczekiwać, że w najbliższym czasie nastąpią kolejne działania, a organy kontroli będą musiały jednoznacznie rozstrzygnąć opisywane sprawy!

Jula: (pod tekstem: http://info-poster.eu/zygmunt-frankiewicz-zlamal-ustawe-antykorupcyjna-co-dalej/)

Myślę, że teraz najpoważniejszym problemem dla Wojewody jest WIDMO nagłośnienia sprawy. No bo jak wytłumaczy fakt, iż pod jego bokiem wyrosło Korupcyjne Getto a sam ściskał rękę przestępcom?
Mimo bombardowania ŚUW informacjami (popartymi rzetelnymi dowodami) zgodził się na rozmowę dopiero pod groźbą ?głodówki?!
To afera jakiej w Polsce jeszcze nie było, gdzie urzędnik państwowy ma za nic prawo a Sąd, Prokuratura sankcjonują a nawet działają na korzyść Przestępców. ?Umoczeni? są dosłownie wszyscy: Prezydent, jego zastępcy, radni, prawnicy obsługujący UM Gliwice czy Prezesi Spółek z udziałem gminy, czujący już oddech NIK na plecach. Nie ma nawet kandydata na Komisarza! Myśleli pewnie o pośle Budce, ale ten wystarczająco się skompromitował, więc mają personalny zacisk.
Na własnej skórze doznałam blokady medialnej, zwłaszcza ze strony Gazety Wyborczej (ukrywającej moje komentarze) czy stacji TVN. Czwarta Władza jest w u tego samego koryta! Kto ma kasę ten rządzi ? Są, ze swoim brakiem kręgosłupów moralnych tacy sami jak PiS, tylko ładniej ubrani i bardziej światowi. Trzeba im pokazać, że są jeszcze niegłupi ludzie, na których tandeta promowana przez PO nie działa! A co robi Premier? Jest oburzony stanowiskiem Prokuratury w sprawie swojego kolegi Nowaka, że nie zamiotła jej pod dywan tak jak zrobiła to w sprawie kłamstwa Grasia. Ciekawe, co odpowie na stanowisko Prokuratora Żymełki w sprawie Małysza? Na razie ani widu ani słychu. Będą czekać do Walentynek. Żeby się nie zdziwili!

1 Comment on "Komentarze – emocje i narastająca złość"

  1. W założeniach mieliśmy być Społeczeństwem Obywatelskim. Z tej idei nic nie zostało. A może by tak spróbować Obywatelskiego Nieposłuszeństwa, a okazja jest świetna. Niebawem Urząd Miejski rozpocznie wysyłanie informacji o Podatku od nieruchomości na 2014 (4 raty), w zanadrzu są Opłaty za wieczyste użytkowanie (4 raty) – jest dużo płatników : właścicieli mieszkań garaży itd. To zaboli – to jest również część pieniędzy marnowanych na nietrafione inwestycje.
    Dodatkowo zaproponowałbym przechodzenie na skrzyżowaniach przy czerwonym świetle przy braku w tym momencie przejeżdżających pojazdów, a nie bezdurne czekanie pieszego bo akurat jest czerwone (gdzież tu jest w zamyśle inteligentne kierowanie ruchem pojazdów, kiedy obywatel ma prawo jedynie do czekania).
    Sądze, że pomysłów na nieposłuszeństwo z pewnością można wymysleć więcej.
    PS. Panie Dariuszu jeśli Pan uzna pomysł za nietrafny proszę nie publikować.
    Pozdrawiam serdecznie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*