Komisja Rewizyjna bez pracy?

Sporo czasu minęło już od ukonstytuowania się nowej Rady Miasta i jej poszczególnych komisji. Z racji mojej działalności najbardziej interesują mnie prace Komisji Rewizyjnej, która pracuje w następującym składzie:

 1. Magdalena Budny
 2. Bernard Fic
 3. Tadeusz Olejnik
 4. Krzysztof Procel – Wiceprzewodniczący Komisji
 5. Zbigniew Wygoda – Przewodniczący Komisji

3 grudnia Komisja Rewizyjna odbyła (?) swoje pierwsze posiedzenie. Przy słowie "odbyła" znak zapytania, bowiem do dzis, tj. 8 stycznia 2015 roku, nie opublikowano w BIP Protokołu Posiedzenia. Musi niepokoić fakt, że publikacja tak prostego dokumentu zajmuje ponad miesiąc. Z tego miejsca apeluję do członków Komisji o przyśpieszenie procedury. Z prośbą taką zwrócę się również na piśmie.

Bardziej jednak niepokoi to, że w sytuacji gdy inne komisje RM odbyły już po kilka posiedzeń, Komisja Rewizyjna nie dość, że odbyła tylko jedno, to jako jedyna nie podała do publicznej wiadomości daty posiedzenia kolejnego:

 

komisja

Naturalne powinno być zakończenie posiedzenia Komisji podaniem terminu kolejnego. Może więc termin ustalono? Dlaczego zatem utrudnia się obywatelom przygotowanie się do uczestnictwa w kolejnych posiedzeniach? To pytanie również zadaję oficjalnie i skieruję do Komisji na piśmie. 

Niepodanie do publicznej wiadomości terminu kolejnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej (dotyczy to jedynie KR!) upoważnia mnie również do sądu, że nie dostrzega ona konieczności odbycia takiego posiedzenia, lub też nie zdaje sobie sprawy z tego, że czeka ją do wykonania praca bardzo powazna. W związku z tym jutro skieruję do Komisji pismo, wskazujące na wynikające z Wystąpień Pokontrolnych NIK fakty, które kategorycznie wymagają, aby zajęła się nimi Komisja Rewizyjna. Powinno to rozumieć zwłaszcza dwoje członków, którzy również w poprzedniej kadencji pracowli w KR. Już nie muszą czekać na opinie takich czy innych organów – mają gotowe dokumenty które wygenerował najwyższy organ kontrolny RP.

Dopilnowanie tego, aby zastosowno we wskazanych przypadkach prawo, należy do OBOWIĄZKÓW KR, jako właściwego organu Rady Miasta. Mam nadzieję, że moje pismo członkowie Komisji zechcą przyjąć jako bezinteresowną pomoc w ich pracy. Niniejszym deklaruję również swoją pomoc na przyszłość.

Okres świąteczno – noworoczny uważam za zakończony.

Dariusz Jezierski

 

 

6 Comments on "Komisja Rewizyjna bez pracy?"

 1. Wnikliwy obserwator | 8 stycznia 2015 at 1:19 pm | Odpowiedz

  Zdumienie musi budzić fakt, że w składzie KR znalazła się Magdalena Budny. Nie ma ona – moim zdaniem – kwalifikacji moralnych do zasiadania w Komisji REWIZYJNEJ Rady Miasta. Została radną z tzw. listy rezerwowej, a nie w wyniku samodzielnego zdobycia odpowiedniej liczby głosów w listopadowych wyborach. Dostała się do RM psim swędem "na plecach Frankiewicza". Gdyby nie rezygnacja prezydenta miasta z mandatu radnego, to Magdalena Budny nie zostałaby w ogóle radną. Nie można więc spodziewać się po niej elementarnej bezstronności i obiektywizmu w rozpatrywaniu ewentualnych skarg na Frankiewicza. Będzie bowiem lojalna za wszelką cenę wobec "prezia", któremu zawdzięcza swoją aktualną pozycję w życiu publicznym. Obecność Mgdaleny Budny w składzie Komisji REWIZYJNEJ RM ma groteskowy charakter. To jest po prostu kpina z demokracji!!!

 2. EEEEch tam zaraz bez pracy? Jest zima to zapadli sie w sen zimowy, bo misie juz tak maja.

  Alllle, jak sie wiosna obudza, to "na pewno" pokaza, ze maja jaja;)

 3. No po składzie komisji można się spodziewać jednego Frankiewicz może spać spokojnie

 4. Sklad tej komisji rewizyjnej, to jakies kpiny. Procel zawsze byl za Frankiewiczem, a Wygode wszyscy juz wiedza na co stac. Wojewoda wydal negatywna opinie o pracy rady, ktora przez 4 lata kierowal. Poza tym Budny, Olejnik…tragedia. Krotko mowiac, gliwicka tzw rada miasta nie ma kontrolnej komisji pracy prezydenta.

 5. Ukonstytuowala sie wysoka rada ocalenia ZF-a.

 6. A jak tu kontrolować Szefa-Dobrodzieja?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*