KONCERT CHARYTATYWNY

KARO GLAZER – wywodząca się z Gliwic ceniona wokalistka jazzowa, która nie stroni również od śpiewania ambitnych piosenek z gatunku pop-music, będzie gwiazdą dobroczynnej imprezy przygotowywanej w naszym mieście. W niedzielę, 20 listopada, w sali kina AMOK (scena BAJKA) przy ul. Dolnych Wałów 3 zostanie zorganizowany koncert charytatywny z udziałem artystki i towarzyszącego jej zespołu oraz chóru dziecięcego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „NADZIEJA DZIECI” z Zabrza, która materialnie wspiera dzieci i młodzież niepełnosprawną z Gliwic, Zabrza i okolicznych miejscowości.  

Radosny uśmiech obdarowanego dziecka, któremu los poskąpił pełnego zdrowia, jest najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy pomagają – przekonują założyciele utworzonej przed 17 laty fundacji. Całkowity dochód z koncertu – zgodnie z jej dewizą – ma być przeznaczony na zakup mikołajkowych podarków dla ok. 700 niepełnosprawnych dzieci z Gliwic i okolicy.  W programie imprezy przewidziano także wręczenie odznak fundacji i okolicznościowych statuetek wyróżnionym darczyńcom i wolontariuszom.

Dodać jeszcze warto, że Karo Glazer (właściwie Karolina Glazer) jest utalentowaną artystką młodego pokolenia, obdarzoną nieprzeciętnym głosem i specjalizującą się w wokalnych improwizacjach scatem. Przed kilkoma laty została uznana przez amerykański magazyn muzyczny SINGER UNIVERSE za jedną z 5 rokujących największe nadzieje artystyczne wokalistek na świecie. Była zarazem pierwszą w historii Polką, której ten laur przyznano. Koncert z jej udziałem (początek imprezy – godz. 17) może więc być ciekawym wydarzeniem artystycznym w naszym mieście.

Zbigniew Lubowski

Be the first to comment on "KONCERT CHARYTATYWNY"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*