Koniec czerwca w kinie Amok

Zbliżają się wakacje. Wszyscy planujemy wyjazdy, odpoczynek na łonie natury, lub za granicą. Może warto więc poświęcić koniec czerwca kulturze? Kino Amok przygotowało dla nas ciekawe propozycje!

21 czerwca wyświetlany będzie kolejny film z cyklu ?Arcydzieła Polskiej Kinematografii?, czyli polska klasyka na wielkim ekranie w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Tym razem będziemy mogli obejrzeć film Jerzego Kawalerowicza ?Matka Joanna od aniołów?. Film ten dostał nagrodę specjalną Jury w Cannes oraz Złotą Kaczkę za najlepszy film roku.

Historia, oparta na opowiadaniu J. Iwaszkiewicza, to podróż na samo dno ludzkich uczuć, do granic szaleństwa. XVIII wiek. W odległym klasztorze na Smoleńszczyźnie, miejscowe zakonnice opętał diabeł. Na miejsce przybywa ksiądz Suryn, młody egzorcysta. Jego modlitwy i rytuały nie tylko nie są skuteczne, ale wręcz on sam zaczyna czuć się nieswojo. Odczuwa dziwny niepokój, przeżywa duchowe rozterki, nie zdaje sobie sprawy co jest tego powodem. A powodem jest miłość do Matki Joanny, która w efekcie popycha go do desperackiego czynu.
Seans poprzedzi wykład dr hab. Ryszarda Koziołka, literaturoznawcy, pracownika Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem książki ?Ciała Sienkiewicza. Studia o symbolice płci i przemocy.?, za którą dostał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka. Zajmuje się historią i teorią powieści nowoczesnej.

Czas i miejsce:
21.06.2012
godz. 18:00
Kino Amok
Gliwice,ul. Dolnych Wałów 3
Bilety: 7zł

Kolejną propozycją Kina Amok jest projekcja z cyklu BOLSHOI BALLET SEASON 2011/12 ? transmisje na żywo z TEATRU BOLSZOJ w MOSKWIE.

Za nami już  cztery transmisje baletów Teatru Bolszoj, który jest jednym z najbardziej znanych i cenionych teatrów na świecie, uważanym za symbol kultury rosyjskiej, znany z przepychu scenicznego i artystycznego. Zespół baletowy Teatru Bolszoj należy do najznakomitszych. W repertuarze teatru możemy znaleźć arcydzieła klasyki baletowej oraz nowoczesne produkcje. Dzieła XIX wieczne są szczególnie ukochane przez obecnego dyrektora artystycznego, Yuri Burlaka.
W sezonie 2011/2012 kino AMOK zaproponowało nam balety do muzyki Czajkowskiego, Szostakowicza, Głazunowa, Pugniego i Adama. Wszystkie transmisje są wyświetlane dzięki najnowszemu projektorowi cyfrowemu w ponad 300 kinach, w 22 krajach.

24 czerwca, w kinie Amok w Gliwicach, wyświetlona zostanie transmisja baletu do muzyki Aleksandra Głazunowa pt. ?Rajmonda?. Choreografią według Mariusa Petipy zajął się Jurij Grigorowicz. Czas trwania: 3 godz. 40 min. (2 przerwy).

Czas i miejsce:
24.06.2012
godz. 16:45 (na żywo)
Kino Amok
Gliwice,ul. Dolnych Wałów 3

Bilety: Pojedyńcze bilety: 50 zł /normalny/; 45 zł /ulgowy/

Rezerwacja biletów: Kino AMOK – scena BAJKA, ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
Tel. +32/231 56 99; kasa@amok.gliwice.pl, www.amok.gliwice.pl

Serdecznie zapraszamy!

Mary DuLait

1 Comment on "Koniec czerwca w kinie Amok"

  1. gogol przejazdem | 18 czerwca 2012 at 8:37 am | Odpowiedz

    ??Zbliżają się wakacje. Wszyscy planujemy wyjazdy, odpoczynek na łonie natury, lub za granicą. Może warto więc poświęcić koniec czerwca kulturze?…?

    Od kultury wakacji nie ma !

Leave a comment

Your email address will not be published.


*