Koniec Matusiewiczów? Adam Wyrzucony, Jacek odszedł sam…

Koleje Śląskie wywiozły marszałka i jego brata na manowce… Adam Matusiewicz, który miał być najpoważniejszym politycznym konkurentem Tomasza Tomczykiewicza na Śląsku, został wykluczony z Platformy Obywatelskiej za szkodzenie wizerunkowi Śląska i samej PO. Jego brat miał zrezygnować z członkostwa sam, choć nieoficjalnie mówi się, że w jego sprawie ostateczne decyzje zostaną podjęte do poniedziałku.

adam matusiewiczKlęska Braci M ma z całą pewnością pewne znaczenie dla gliwickich samorządowców. Byli oni dawnymi kolegami chociażby Piotra Wieczorka, z którym współtworzyli struktury UPR. Zdaje się jednak, że powoli odchodzą w polityczny niebyt. Czy ten sam kierunek czeka także ich gliwickiego kolegę?

8 Comments on "Koniec Matusiewiczów? Adam Wyrzucony, Jacek odszedł sam…"

 1. „…Koleje Śląskie wywiozły marszałka i jego brata na manowce… Adam Matusiewicz, który miał być najpoważniejszym politycznym konkurentem Tomasza Tomczykiewicza na Śląsku, został wykluczony z Platformy Obywatelskiej za szkodzenie wizerunkowi Śląska i samej PO. …”

  Jak to podczas odjazdów bywa , tak się popłakałem , że…ach !
  Czasem człowiekowi taki płacz dobrze robi. Tak podobno mówią mądrzy ludzie.
  Nie wiem tylko ,czy płaczę nad tym Panem Tomczykiewiczem ,czy Platformą.
  Łzy mi kapią na klawiaturę, że zaraz chyba zwarcie będzie…
  G.P.

 2. Nie cierpię Platformy Wydobywczej..
  Niech się topi w morzu kłamstw i prywaty.
  Niech ją i jej kompanów trafi szlag w biały dzień,wieczorkiem ,popołudniu i nocą

 3. o jednego mniej

 4. marianandrzejczak | 14 września 2013 at 7:13 pm | Odpowiedz

  „Stajemy się niewolnikami we własnym mieście”
  „Jesteśmy frajerami a wygrywają pasożyty i cwaniaczki”
  ” Harujecie na Strefie sukcesu za marne grosze a oni pasą się na Waszej pracy.
  Nic nie produkują ale większość konsumują.
  Kilka rodów z Urzędu Miasta Gliwice ma wszystko a My ściernisko
  Ustalają sobie w celtyckim kręgu uposażenia o jakich nie śniło się przeciętnemu inżynierowi.
  Jeden Człowiek Prezes PRUiM „wysysał” w roku 2012 pobierając uposażenia z kilku firm ulokowanych pod jednym adresem.
  466000zł rocznie!
  Zarabiając 2500zł na taką sumę harujesz prawie 18 lat…
  OSIEMNAŚCI E LAT !!!
  W GKS Piast lokowany jest lewicowy członek Rady Nadzorczej pobierający miesięcznie dużo więcej niż pracownik strefy sukcesu przez 2 miesiące.
  ZA CO? ZA CO takie płace ,za co diety i dlaczego jest tak że jeden haruje jak wół a drugi żre że mu brzuch opada ?
  Nie w swojej prywatnej firmie tylko to daje im MIASTO. My mieszkańcy zgadzamy się by nas robiono w ZBUJA i by oni się śmiali ,lżyli nas.
  Gdy się domagaliśmy normalności byliśmy szkodnikami. Podawano nas na Policję,przesłuchiwano.

  ROK 2003 gdy Miller był Premierem ,Kwaśniewski Prezydentem RP a Z.Frankiewicz Prezydentem Gliwic..

  10lat i co się zmieniło w mentalności SSaczy RP? SSają więcej i wydajniej

  Gliwice dnia 24.08.2003
  Śmietnik.
  Jesteś biedny i zagubiony masz nadzieję że ktoś ci pomoże. Nic bardziej błędnego. Musisz pomóc sobie sam a jeżeli tego nie potrafisz zginiesz. Sam powinieneś opracować formę działania by przetrwać. Miasta, Gminy przy niewielkim budżecie własnym wypłacają wysokie pobory ludziom ustawionego przez wyborców systemu układowego. To prezydenci, burmistrzowie, wójtowie z rodzinami spiją śmietankę a to, że wokół szerzy się ubóstwo nie ma nic do rzeczy. Jadą innym pociągiem inną trasą w inny zupełnie świat.
  Wałbrzyskie biedaszyby ,upokorzenie ludzi walczących o przetrwanie. Bobrek ze swoją hutą i lokalni bisnesmeni narodowej kompanii Stal Polska ciągnący swoje wózki z pozyskiwanym złomem albo Kompanii Węgiel Polska – to nasza Europa. Staniecie się drugim Gdańskiem?
  Wasz krzyk rozpaczy nie ma żadnego znaczenia. To nie te środki nie ten czas i nie ten sposób. Jesteście jak setki tysięcy wam podobnych tylko i wyłącznie warcholskim motłochem do stosowania represji . Działka wodne ,karabiny na gumowe kule leżały by w magazynach a Legion Kondor musi mieć swoją Guernikę. Staliście się na swój sposób użyteczni dla nich, bo to skutkuje wzmacnianiem policyjnych oddziałów prewencji by bronić mogły racji tych, co rację zawsze mają. Bez urazy Wy racji nie macie!
  W niedalekiej przyszłości spłodzą zaś ustawę o zagrożeniu terroryzmem a Was do terrorystów zaliczą.
  Zamkniecie wtedy usta by dać strażnikom święty spokój .
  Terroryzujecie zacz władców swoimi problemami ,które ich nie interesują i nie interesowały. Uporczywie także wyrażacie niewygodny rządowi sprzeciw a ktoś tam w oddali krzyczy pracy i chleba. Nie rozumieją waszych słów ni waszych opinii. Te małe lokalne bunty stłumione już zostały prawdę mówiąc przez samo społeczeństwo. Tak przez społeczeństwo, które nie ruszy swoich zadków, bo jest tchórzliwe i wygodne. Przeciwstawi się wówczas, gdy walczyć zacznie o miejsce przy śmietniku z siostrą , bratem, przyjacielem lub
  znajomym. Będzie wówczas za późno na wszystko.
  Gdańsk, huty kopalnie ,stocznie i wiele zakładów pracy spacyfikowano w 1981 roku a przecież poparcie mas znaczył krzyk milionów. Byliśmy skonsolidowani w swoim wzburzeniu przeciw brakowi
  rozwoju jednostki i motywacji. Podobnie jak teraz.
  Nie zdobędziecie poparcia, bo jak na razie każdy sobie rzepkę skrobie a ten, który by i chciał, poparcia udzielić nie może, bo ma pracę ,emeryturę albo rentę, czyli to wszystko, czego Wy nie macie.
  To, że świadczenia są głodowe nie ma znaczenia. Jest szczęśliwy, bo posiada dobra, których Wy nigdy nie posiądziecie. Wyjście z zaklętego koła biedy jest podobne do wygrania w totolotka. Masz szansę, gdy kupisz kupon. Nie macie, za co kupić kuponu!!!
  Nikt się nie wychyli, bo wszyscy się boją , nie waszych buntów, ale własnej biedy i represji ekonomicznych. Władza spacyfikuje takich jak Wy by później głosić o antydemokratycznych warcholskich elementach. Ten Rząd ma w tej materii ogromną wiedzę jak i tradycję wynikłą z doświadczeń.
  Premier tegoż Rządu z uporem chorego maniaka powtarza zresztą w kółko, że policja od tego, czyli od stosowania porządku w nieporządnym kraju jest. To fałsz, bo policja winna łapać także złodziei na górze, czego nie robi, bo od tego ona już nie jest. Jedzenia nie macie ,dzieci głodne, że do szkoły nie chodzą?. Kraść musicie by zdobyć środki na przeżycie to jak powiedzą tylko wasza nieudolność ,nieprzystosowanie do realiów chorego i jak kłamią wolnego rynku
  Bijcie się o początki a nie o środki , końce macie już naznaczone. Prezydent wszystkich Polaków wypowiedział zdanie o dziedzicznej biedzie .Waszej dziedzicznej biedzie ! To jest murwa jego kać nie tylko wasza sprawa, ale dajcie już spokój systemowi wszelakich pozytywnych wartości społecznych i rządowego badziewia z dwoma skarbami. Pustym dla Was a pełnym dla nich .
  Nędzarzy zamyka się w gettach biedoty pełnych beznadziei rozpaczy i słusznego braku wiary w zły i nieludzki system panujący w naszej Ojczyźnie .
  Demokratyczny przepych, demokratyczna władza, demokratyczna przyszłość nam się nie podoba? Puste kieszenie i brak dochodów?
  Może zabiorą mieszkanie, bo nie będzie go, za co utrzymać .Może odbiorą wszystko, co było ci bliskie wypalą twoje marzenia i twoją nadzieję. Zostawią pustkę i krzyk rozpaczy setek tysięcy naszych bliskich.
  Demokracja, ten prestiż Polski , pełnej sklepów , merców i beemek jest wartością ponad wszystko.
  Jesteście, więc bogaci a żyjecie tylko we własnym ekonomicznym więzieniu. Tragiczniejszym od prawdziwego, ale to już inna kwestia.
  Wasza a może i większości przyszłość to więzienie z ciepłą strawą opierunkiem na długie lata, lekarzem szpitalem, odwiedzinami i przepustkami. ………….albo do zobaczenia przy śmietnikach…

  Marian Andrzejczak

  Precz z zaplutymi karłami Ssalni w RP !

  A może to ja jestem jednak walnięty?

 5. Podobno Trochimowicza wywalili a zastąpił go Szymanowski czyżby wiązało się to z wizytą Gowina w Gliwicach.

  • Janusz Szymanowski został szefem koła a Jacek Trochimowicz jego zastępcą. Trudno tu mówić o wywaleniu – taki był wynik wyborów nowych władz koła.

 6. Śląsk to najbardziej skorumpowany region polski szkoda że na śląsku nie działają prawidłowo prokuratury i sądy prawa dla bogatych i z kliki nie działa

  • ► cwaniak
   (SSAcz)

   potocznie: człowiek chytry, przebiegły, radzący sobie w każdej sytuacji, często kosztem innych; spryciarz, spryciula

   Należy utworzyć Społeczny Ruch który będzie rozpracowywał krok po kroku medialne Cwaniactwo w państw – miast RP. Zacząć od Gliwic bo są w rankingach i liftingach Najlepsze co dumą napawa Prezydenta Miasta.
   Informacje do „Centrali” a ta legalnymi sposobami zweryfikuje je konfrontując w kontekście pomówień czy prawd wyłącznie na płaszczyźnie danego magistratu miejskich spółek czy agend.
   Nie ma w tym żadnej nieprawości bo materiały zdobywa się w sposób prawny. Internetowe portale,prasa,wywiady. Cwaniak(SSacz) w państwie -mieście stara się opóźnić ,ukryć,prawnie zakamuflować czy wykorzystać dla prywaty akty prawne,
   Często te akty przekręcając przy pomocy prawników(lewników)na odpowiednio wygodne wykładnie by obrócić „kota ogonem”
   Ludzie milczą lecz nie są durniami a świadczy o tym zainteresowanie IP
   Analizując takie materiały otwiera się wgląd w Cwaniaka-SSacza
   Wie się dużo a informacje lokuje na zachodnich portalach dla bezpieczeństwa.
   Cwaniaka z państwa-miasta RP wiąże z odpowiednimi KRSami a tam są nazwiska.
   Odpowiedni logiczny system rozpracuje je pod kątem powiązań a to dopiero początek bisnesowo społecznej zależności..SSacza
   W cwaniactwie nie ma wrogów ideowych ni kłótni.
   Wszyscy się kochają niezależnie od orientacji seksualnej , wiary czy światopoglądu. „Szafarz” kocha lewicowca a lewicowiec bezideowca.
   Od lat budują drogi,mosty kończące się w jednym miejscu .
   Lewica tuli się do prawicy. Prawica do koalicji a koalicja choć daje lewicy ogryzki kocha z wzajemnością bo światopoglądem jest cwaniaczy , SSaczy system takiej kontroli by żarcia i władzy nie zabrakło.
   Narkotyczna Rada Miasta z komisją rewizyjną śpi smacznie śpi..
   Może nie jest świadoma udzielanej pomocy publicznej ,kto kiedy komu i dlaczego . BIP powołuję się na uchwały ale oni nie są świadomi o co chodzi i pod czym się podpisują.
   Po co tam siedzą i po co wypłacać im diety?
   Interesującym bywa fakt jak ktoś lokowany w kilkudziesięciu Rejestrach Sądowych w swoim Oświadczeniu majątkowym wykazuje dochody ze źródeł jakie musi wyjawić bo są natychmiast weryfikowane.
   Jak to możliwe by CWANIAK nie posiadał środków a budował dom za domem ?
   Informacje dotyczące Bydgoszczy zweryfikuje grupa z Krakowa.
   Grupa z Krakowa czy Łodzi zajmuje się np. Gliwicami.
   Nie każdy układ jest nieprawny i nie wszyscy są Cwaniakami i SSaczami
   Ta rola przynależy tylko wybranym i jest nagrodą.
   Cwaniactwo RP wprowadzono za zgodą władz i będących na ich usługach prawniczych doradców.

   … szkoda że na śląsku nie działają prawidłowo prokuratury i sądy prawa dla bogatych i z kliki nie działa

   Sądy są dla wszystkich…to SSacze chcą byśmy myśleli inaczej.
   Wszystko się zmieni już niedlugo..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*